Podsumowanie projektu „Chełmońskie inspiracje – w 170 rocznicę urodzin malarza”

Edukacja, Podsumowanie projektu „Chełmońskie inspiracje rocznicę urodzin malarza” - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 07/11/2019 16:45
Mirka Czubak

Dziś, 7 listopada przypada dokładnie 170. rocznica urodzin Józefa Chełmońskiego. Z tej okazji w sali barokowej Muzeum w Łowiczu odbyło się wyjątkowe podsumowanie projektu realizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Łowiczu.

Projekt „Chełmońskie inspiracje – w 170 rocznicę urodzin malarza”, który I Liceum Ogólnokształcące w Łowiczu zrealizowało w ramach programu „Małe Granty” Łowickiego Ośrodka Kultury był pomysłem pani Dominiki Kowalczyk. Nauczycielka języka polskiego oraz rosyjskiego czuwała nad realizacją całego wydarzenia, którego podsumowaniem było dzisiejsze uroczyste rozdanie nagród dla uczestników pleneru malarskiego i konkursu fotograficznego, wykład oraz niesamowity wernisaż. 

Nagrody i wyróżnienia wręczyli dyrektor I LO Dorota Dziekanowska – Słoma oraz dyrektor Muzeum w Łowiczu – Grzegorz Dębski. Laureatami konkursu byli uczestnicy trzydniowego pleneru malarskiego oraz konkursu fotograficznego, których inspiracją była twórczość Józefa Chełmońskiego. 

Nagrodzone prace zostały zaprezentowane na wystawie wraz z dziełami samego Józefa Chełmońskiego w sali wystaw tymczasowych. Obrazy malarza pochodzą ze zbiorów Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Ekspozycja dla zwiedzających muzeum dostępna będzie do końca bieżącego roku. 

Dopełnieniem wydarzenia był inspirujący wykład Mariusza Kasprzaka z Muzeum Mazowieckiego w Płocku, pt. “Pejzaże Chełmońskiego. O twórczości samotnika z Kuklówki”. 

Podsumowanie projektu „Chełmońskie inspiracje – w 170 rocznicę urodzin malarza” komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama