"Pokój i dobro" poprowadzi uczestników orszaku Trzech Króli

Kościół, Pokój dobro poprowadzi uczestników orszaku Trzech Króli - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 28/12/2016 20:25

Niespełna 10 dni dzieli nas od katolickiej uroczystości Objawienia Pańskiego, zwyczajowo zwanej świętem Trzech Króli. W przyszły piątek, 6 stycznia ulicami Łowicza po raz kolejny przejdzie barwny korowód, na czele którego konno stepować będzie Kacper, Melchior i Baltazar.

 Uroczystość Trzech Króli (6 stycznia) rozpocznie się od mszy świętej o godzinie 10:00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Korabce. Eucharystii przewodniczył będzie biskup łowicki ks. Andrzej Dziuba. Łowiczanie mieszkający w centrum, którzy będą chcieli uczestniczyć we mszy świętej mogą skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej, która tego dnia zostanie uruchomiona ze Starego i Nowego Rynku do ul. Brzozowej. Autobus wyjedzie dwukrotnie – o godz. 9.30 i 10.30 dla osób, które zechcą wziąć udział tylko w barwnym orszaku.

Korowód około godziny 11 z ulicy Brzozowej wyruszy w stronę Starego Rynku. Na jego czele konno stepować będą trzej królowie – Kacper, Melchior i Baltazar. Po drodze zostaną przedstawione trzy sceny. Pierwszą przygotują uczniowie Gimnazjum nr 3, drugą parafia św. Ducha, trzecią Katedra.

Organizatorzy proszą, aby parafianie z Korabki ubrali elementy stroi w kolorze zielonym, św. Ducha w kolorze czerwonym, zaś Katedry w barwach niebieskich. Trzy barwy symbolizują każdego z królów. Papierowe korony przekazała Fundacja „Orszak Trzech Króli”.

Orszak zakończy się na Starym Rynku, gdzie na wszystkich czekać będzie gorący posiłek. Hasło przyszłorocznego korowodu brzmi „Pokój i dobro”.

"Pokój i dobro" poprowadzi uczestników orszaku Trzech Króli komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama