"Pokój ich cieniom...". Spacer z przewodnikiem po cmentarzu Emaus (FOTO+VIDEO)

Portal lowicz24.eu 03/11/2019 14:40

Kilkadziesiąt osób skorzystało z oferty łowickiego Koła Przewodników PTTK i wyruszyło w niedzielę (3 listopada) na spacer „Pokój ich cieniom...” po łowickim cmentarzu Emaus.

W niedzielę, w analogiczny do wczorajszego spacer, zabrał licznie zgromadzonych, przewodnik Jacek Rybus. Znicze z logiem Koła Przewodników im. Anieli Chmielińskiej w Łowiczu zapłonęły tym razem na cmentarzu Emaus. Ta nekropolia służy parafiom Świętego Ducha i Chrystusa Dobrego Pasterza. Nazwa cmentarza pochodzi od nieistniejącego już drewnianego XVII-wiecznego kościoła.

O tym i o znanych łowiczanach pochowanych na tym cmentarzu opowiadał Jacek Rybus. Pokazał również pomniki mało znanych osób, które zachwycają swoją architekturą. Spacer był również okazją do pokazania grobów, które dzięki wsparciu mieszkańców już zostały odnowione.

 

"Pokój ich cieniom...". Spacer z przewodnikiem po cmentarzu Emaus (FOTO+VIDEO) komentarze opinie

  • gość 2019-11-03 19:13:57

    Panie Jacku było super. Jak zdrowie pozwoli, to za rok też będę.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama