15°C bezchmurnie

Policja zlikwidowała nielegalne uprawy konopi w powiecie łowickim

Funkcjonariusze łowickiej policji zabezpieczyli prawie 160 sztuk krzewów konopi indyjskich. Nielegalna uprawa została ujawniona w gminach Bielawy oraz Nieborów. Zatrzymano już trzech 22-latków z Łowicza i okolic. Grozi im do trzech lat więzienia.

Pierwszą nielegalną uprawę namierzono 1 sierpnia w gminie Bielawy. W działaniach uczestniczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz łowiccy policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową.

- Nielegalna uprawa konopi ukryta była w zaroślach. Krzewy znajdowały się w różnej fazie wzrostu - relacjonuje st. sierż. Łukasz Poborski z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu. Policjanci zabezpieczyli 50 roślin konopi o wielkości od 30 do 150 cm.

Cztery dni później łowiccy kryminalni znów uderzyli w przestępczość narkotykową. Tym razem rośliny hodowane były w miejscu trudno dostępnym i podmokłym na terenie gminy Nieborów. Policja zabezpieczyła 107 roślin konopi w różnej fazie wzrostu od 40 do 120 cm. - Uprawy mogły dostarczyć znaczących ilości środka odurzającego - dodaje st. sierż. Poborski.

Do tej pory zatrzymano trzech mężczyzn. Policjanci przeszukali ich miejsca zamieszkania, gdzie znaleziono różnego rodzaju sprzęt i środki służące do uprawy roślin oraz susz roślinny, który zostanie poddany dalszym badaniom. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono pojazd oraz pieniądze.

- Zatrzymani to mieszkańcy Łowicza i powiatu łowickiego w wieku 22 lat - informuje st. sierż. Poborski. Wszyscy usłyszeli już zarzuty uprawiania konopi indyjskich, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Podejrzani zostali objęci dozorem policyjnym.

Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu. Zdaniem śledczych sprawa jest rozwojowa.

Fot. KPP w Łowiczu

Policja zlikwidowała nielegalne uprawy konopi w powiecie łowickim komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2017-08-11 12:15:36

  Prawdziwi gangsterzy, powinni zgnić w więzieniu, jak można w ogóle coś takiego robić ?

 • gość 2017-08-11 13:08:13

  Może do użytku własnego.

 • 420 - niezalogowany 2017-08-11 14:12:36

  I z czego się te pierdolone bagiety cieszą? W Stanach wydali tyyyle kasy na walkę z trawką... I co? WELCOME TO COLORADO

 • Gość - niezalogowany 2017-08-11 23:53:57

  Rafał Wieteska następny do zdjęcia znany cpun do tego choduje i sprzedaje dziecia i truje ludzi !!!Powinni rac mu nauczke

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu