13°C bezchmurnie

Polonez na Starym Rynku w Łowiczu (ZDJĘCIA, VIDEO)

Około 300 osób zatańczyło dziś (12 stycznia) poloneza na Starym Rynku w Łowiczu. W wydarzeniu wzięli udział tegoroczni maturzyści, a także m.in. przedstawiciele lokalnych władz i dyrektorzy łowickich szkół średnich.

Kolejny już rok z rzędu starosta łowicki Krzysztof Figat zaprosił maturzystów do wspólnego poloneza. Młodzież oraz zaproszeni goście zatańczyli układ do popularnej kompozycji Wojciecha Kilara, znanej z filmu „Pan Tadeusz”.

Obok maturzystów w wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych ze starostą Krzysztofem Figatem i przewodniczącym Rady Powiatu Łowickiego Krzysztofem Górskim, burmistrz Krzysztof Kaliński, dyrektorzy szkół i nauczyciele, a także urzędnicy starostwa i dyrektorzy. powiatowych placówek.

Wspomnieniami do czasów szkoły średniej wrócili zapewne również przedstawiciele służb mundurowych. Poloneza zatańczyli szef łowickiej straży pożarnej st. bryg. Jacek Szeligowski oraz zastępca komendanta policji podinsp. Jerzy Olejniczak i rzecznik prasowy podkom. Urszula Szymczak.

W tym roku organizacją wydarzenia zajęło się II Liceum Ogólnokształcące. W jednej z pierwszych par dyrektor Agnieszka Ruta-Kucińska zatańczyła... z Mikołajem Kopernikiem. W rolę patrona „Medyka” wcielił się jeden z uczniów łowickiego ogólniaka.

Tradycyjnie już taniec rozpoczynający każdą studniówkę zatańczyli o tej samej porze maturzyści zaprzyjaźnionych z ziemią łowicką powiatów: zakopiańskiego, kartuskiego i świdnickiego.

Polonez na Starym Rynku w Łowiczu (ZDJĘCIA, VIDEO) komentarze opinie

 • gość 2018-01-12 18:15:01

  Niech tańczo niech tańczo a zwłaszcza wąsaty pasibrzuch z powiatu i ratusza bo to ostatni taniec w tej kadencji

 • gość 2018-01-13 12:09:44

  Tak jest ostania jego kadencja. Stawiamy na młodych bez wąsa.

 • gość 2018-01-13 13:37:11

  Łowiczowi potrzeba ZMIAN. Kalinski i Figat musza pójść w odstawkę

 • gość 2018-01-13 21:38:43

  figat to powinien wyjechać daleko od łowicza to jest człowiek bez twarzy i honoru, porazka ze takich ludzi wybieramy. pomyślmy w tych wyborach

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.