13°C bezchmurnie

Pomarańczowo i Sportowo w Łowiczu

Dziś, 8 września na stadionie OSiR- u odbyły się zawody sportowe pn.” Pomarańczowo i sportowo - ze szkoły na igrzyska olimpijskie śladami olimpijczyka Artura Kozłowskiego”. Organizatorem był Klub Sportowy Rajsport Sieradz Active Team w Sieradzu pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zawody rozpoczęły się od wspólnej rozgrzewki i krótkiego przemówienia, które wygłosił Jakub Wolski – kandydat na burmistrza miasta Łowicz.

Zawodnicy startowali w pięcioosobowych zespołach. Każdy grupa wiekowa miała do przebiegnięcia różne dystanse. Najmłodsza grupa (6-9 lat) ścigała się na dystansie 400 m. Natomiast najliczniejszą grupą biorącą udział w zawodach, byli  uczniowie w wieku 10-13 lat, stanęli oni w szranki na dystansie 800 m. Z kolei najdłuższe dystanse do pokonania miały najstarsze grupy, 14 – 16 lat – 1000 m, a młodzież ponadgimnazjalna - 2000 m. 

Cała impreza realizowana jest w ramach projektu „ Sport Wszystkich dzieci na rok 2018” i współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronat nad cyklem zawodów objął Poseł na Sejm RP, sekretarz stanu KPRM minister Grzegorz Schreiber. 

Zawody miały bardzo profesjonalny wymiar. Każdy z uczestników otrzymał swój czip do pomiaru czasu, numer startowy, a po zakończonym biegu, na młodych biegaczy czekał medal, woda i słodki poczęstunek.  

„Pomarańczowo i sportowo” to doskonały sposób na promocję aktywnego i zdrowego trybu życia oraz wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży poprzez zwiększanie ich aktywności fizycznej. Ambasadorem akcji jest olimpijczyk, mistrz Polski w maratonie, utytułowany sportowiec Artur Kozłowski.

Pomarańczowo i Sportowo w Łowiczu komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.