16°C mgła

Popołudniowa burza wyrządziła wiele szkód [ZDJĘCIA, VIDEO]

Trwała kilkadziesiąt minut, a przysporzyła szkód, które służby będą usuwać przez kilka godzin.

Zalane piwnice i ulice miast, powyrywane drzewa, połamane gałęzie i konary, które tarasują drogi w mieście i powiecie, drzewa poprzewracane na samochody czy zerwane linie wysokiego napięcia – to skutki popołudniowej burzy, jaka przetoczyła się przez Łowicz i okolicę.

Zniszczeń jest bardzo dużo. Ze skutkami burzy cały czas walczą strażacy z PSP oraz druhowie z jednostek ochotniczych. Interweniowali oni już przy ulicy Koszarowej, gdzie na płot posesji upadły połamane konary. Drzewo przewróciło się na cztery auta na osiedlu Bratkowice.

Kolejne dwa wyrwane przez wiatr okazy leżą przy Alchemii Ruchu, naprzeciw Starostwa Powiatowego w Łowiczu. Strażacy usuwali również drzewo, które przewróciło się na płot przy kościele św. Ducha.

Konary i gałęzie leżą w wielu miejscach w mieście (parkach, zieleńcach, skwerach). Zalane są ulice, m.in. wjazd w Alejki Sienkiewicza, od ulicy Sikorskiego, przejazd pod wiaduktem kolejowym w Arkadyjskiej czy plac Przyrynek.

Pozalewane są ulice na Korabce i Armii Krajowej. Wiele gospodarstw domowych zostało pozbawionych prądu i boryka się zalanymi piwnicami. Groźnie było także w Jamnie, gdzie jeden z pasów ruchu został zablokowany przez połamane konary drzew. Wiele szkół popołudniowa czwartkowa burza wyrządziła także m.in. na cmentarzu katedralnym. Silny wiatr zerwał sygnalizator przy skrzyżowaniu ul. Starzyńskiego i Sikorskiego.

Zapraszamy do oglądania zdjęć i filmików, które znajdziecie Państwo na naszym facebookowym profilu lub niżej:

Usuwanie drzewa przewróconego na płot przy kościele Św. Ducha 

Zalane Al. Sienkiewicza 

Zalany plac Przyrynek

Przejazd Al. Sienkiewicza

Powalone okazy przy Stanisławskiego

Drzewa przewrócone na cztery auta na Bratkowicach

 

Popołudniowa burza wyrządziła wiele szkód [ZDJĘCIA, VIDEO] komentarze opinie

  • Janusz - niezalogowany 2018-08-09 22:17:47

    W księstwie łowickim książęta z ZUK o godz 16.00 zakładają korony biorą piwo i siadają w fotelach. Ulewa co ich to obchodzi!!! Straż pożarna najlepiej ochotnicza. Zalewa piwnice. Straż pożarna ochotnicza bo oni a nie z ZUK nie oczyścili kratek. itd. itp. Łowicka korona książęca. Byle jak niechlujstwo, itp.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-10 09:55:30

    Widać jak miasto się przez lata "rozwinelo" ludzie uciekają z miasta folkloru na którego już patrzeć nie można, brak inwestycji, miasto zasciankowe które dookoła wszystkie miasta zostawiły daleko w tyle... A nawalnica tylko pokazała jak wygląda kanalizacja miejska wstyd!!!! Nowy Rynek i Przyrynek lepiej nie mówić... Piękna wizytówka Łowicza na dodatek smierdzaca

  • gość 2018-08-10 13:02:27

    Zgadzam się z powyższymi. Zamiast zajmować się folklorem można poważnie podejść do tematu kanalizacji i starych dużych drzew. Dlaczego po każdej burzy oglądamy jakie szkody są wyrządzone? Na Armii Krajowej studzienki są tak źle zamontowane, że wody nie odbierają, często są wyżej od nawierzchni,a woda leje się na podwórka, w tym to co płynie z "czerwonej góry". I tak z każdym deszczem, na Kutrzeby też studzienki wyżej niż kostka to jak to ma działać? W Warszawie ostatnio widziałam zalany parking po dużym deszczu, ale w kilka minut był suchy bo studzienka pracowała jak szalona, zasysała wodę szybko, ale też dlatego, że pewnie była po prostu czysta.

Dodajesz jako: Zaloguj się