Portale społecznościowe wzmocnieniem pozycji

Wasze sprawy, Portale społecznościowe wzmocnieniem pozycji - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 27/09/2019 09:20
Martyna Czekalska

Jedno ze współczesnych powiedzeń brzmi: Nie ma ciebie na Facebooku, nie istniejesz. Trudno się nie zgodzić z tym stwierdzeniem w czasach, w których social media pochłonęły większość społeczeństwa. Spędzanie godzin na Instagramie czy Twitterze, nie jest niczym zaskakującym. Wolimy pochwalić się naszym życiem całemu światu, niż opowiadać o tym, jak spędziliśmy wolny czas tylko najbliższym znajomym.

Na początku wydawało się, że portale społecznościowe będą używane tylko przez prywatne osoby w celach rozrywkowych, jednak z czasem okazało się, że jest to bardzo przydatna platforma dla firm, dzięki której można dotrzeć do grupy osób, które prawdopodobnie staną się klientami.

Dziś natomiast seo Łódź czy też Warszawa zawsze jest wspierane mediami społecznościowymi. Kontakt z obserwatorami jest bardzo ważny z wielu względów, po pierwsze odpowiadanie na komentarze (w tym informowanie o nowościach, zmianach, rozwiązywanie problemów), zacieśnia więź między firmą a klientem, który będzie odczuwać, że marce zależy na nim i chce cały czas polepszać swoje usługi, tak aby odpowiadały one wymaganiom większości.

Po drugie zwiększa on zasięg, profil na Twitterze, który „żyje”: codziennie można znaleźć na nim minimum jeden wpis, odpowiedź na pytanie obserwatora itp., będzie mieć lepszą pozycję w wyszukiwarce. Dlatego ważne jest, aby na stronie www marki znajdowały się odnośniki do social mediów, dzięki czemu będzie można zyskać szersze grono potencjalnych klientów. Jeśli dodamy konkretne oferty na Facebooku, a wpisy firmy zostaną udostępnione przez osoby lubiące nasze konto, liczba wyświetleń strony będzie rosnąć w bardzo szybkim tempie.

Kolejnym plusem prowadzenia profili w mediach społecznościowych jest fakt, że na bieżąco można przekazywać odbiorcom ważne informacje. Nie zawsze na witrynie jest miejsce, aby dodawać kolejne wpisy, które raczej stwarzałyby chaos, niż pomagały odwiedzającym serwis, znaleźć odpowiedzi na pytania. W związku z tym na portalu powinny znajdować się tylko najważniejsze tematy.

Połączenie strony www z profilem na Facebooku, Instagramie czy Youtube, mimo że nie przez wszystkich specjalistów od seo i pozycjonowania stron uznawane jest za skuteczne, to na pewno nie przeszkodzi marce. W dzisiejszych czasach, gdy ludzie większość czasu spędzają na Twitterze, dużym zaniechaniem byłoby niezałożenie tam konta, zwłaszcza że nic to nie kosztuje, a może przynieść ogromne korzyści. Znacznie więcej informacji na ten temat uzyskasz odwiedzając bloga o pozycjonowaniu stron od silesianseo.pl.

Jednak niektórzy zbyt mocno wzięli sobie do serca informacje, że social media zdominowały Internet i rezygnują z prowadzenia klasycznej witryny marki. Do osiągnięcia sukcesu potrzebne jest połączenie obydwóch światów – profesjonalnego w formie strony i tego luźniejszego, do którego zaliczamy portale społecznościowe.

Reklama

Portale społecznościowe wzmocnieniem pozycji komentarze opinie

  • Szymon Owedyk - niezalogowany 2019-10-02 16:27:46

    Dlatego ja w promowaniu swoich stron i Klientów wykorzystuję sprawdzone serwisy tematyczne i jeszcze te dopasowane do poszczególnych stron www. Tak by siła SEO byłą jeszcze większa :)
    https://copywriterexpert.pl/pozycjonowanie-strony-www/

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama