Posadzono 900 sadzonek drzew i krzewów na terenie Skansenu

Wasze sprawy, Posadzono sadzonek drzew krzewów terenie Skansenu - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 1
Portal lowicz24.eu 06/11/2019 09:20

Muzeum w Łowiczu otrzymało blisko 900 sadzonek drzew i krzewów do posadzenia na terenie Skansenu w Maurzycach. Akcja sadzenie drzew, odbyła się tam 30 i 31 października oraz 4 i 5 listopada.

Muzeum w Łowiczu otrzymało blisko 900 sadzonek drzew i krzewów do posadzenia na terenie Skansenu w Maurzycach w ramach projektu „100 tys. drzew na 100-lecie Województwa Łódzkiego” realizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, do którego łowicka placówka przystąpiła zaraz po tym, jak pod koniec sierpnia nawałnica znacznie przetrzebiła drzewostan w skansenie.

W akcji wzięli udział m.in. podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Kiernozi, uczniowie II klasy Technik Agrobiznesu ZSP nr 2 w Łowiczu wraz z nauczycielką przedmiotów zawodowych, ochotnicy oraz pracownicy muzeum, w tym dyrektor Grzegorz Dębski

Drzewostan skansenu bardzo ucierpiał podczas sierpniowego huraganu, stąd akcja sadzenia nowych drzew jest tutaj bardzo potrzebna. - Uzupełniliśmy braki, ale też chcieliśmy wzbogacić drzewostan różnymi gatunkami drzew - mówi dyrektor łowickiego muzeum Grzegorz Dębski. 

Nowe nasadzenia mają też stworzyć barierę roślinną, która ochroni skansen przed wiejącymi tutaj często południowo-zachodnimi wiatrami. Drzewa posadzone zostały także wokół znajdujących się tu wiejskich chałup, wzbogaciły również teren wokół zabytkowego drewnianego kościoła i plebani.

FOTO: Katarzyna Grabowska

Posadzono 900 sadzonek drzew i krzewów na terenie Skansenu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama