Postępowanie w sprawie porażenia prądem zostało umorzone

Z sali rozpraw, Postępowanie sprawie porażenia prądem zostało umorzone - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 23/01/2018 12:35
Katarzyna Gajda

Prokuratura Rejonowa w Łowiczu umorzyła postępowanie nieumyślnego spowodowania śmierci 31-letniego mieszkańca Łowicza, który w czerwcu ubiegłego roku został śmiertelnie porażony prądem.

- Prokuratura Rejonowa w Łowiczu prowadziła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci, które z powodu braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa zostało umorzone – powiedziała nam prokurator Magdalena Bursa.

Umorzone postępowanie dotyczy zdarzenia, które miało miejsce w 20 czerwca 2017 roku na ulicy Bawełnianej w Łowiczu. Podczas prac przy docieplaniu budynku 31-letni mieszkaniec Łowicza został śmiertelnie porażony prądem. Wypadek miał miejsce na rusztowaniu, na wysokości I piętra budynku jednorodzinnego, w bliskiej odległości od przyłącza energetycznego doprowadzającego prąd do domu. 

Z pomocą mężczyźnie ruszyli najpierw współpracownicy. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa prowadzona była na wspomnianym rusztowania przez drugiego pracownika, później przez ratowników medycznych i strażaków. Mimo wysiłków młodego mężczyzny nie udało się uratować.

- Materiał dowodowy nie dostarczył podstaw wskazujących na to, że do śmierci łowiczanina doszło z czyjejś winy – wyjaśniła łowicka prokurator.

W Państwowej Inspekcji Pracy w Skierniewicach dowiedzieliśmy się, że postępowanie jest nadal prowadzone.

Postępowanie w sprawie porażenia prądem zostało umorzone komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-01-23 21:22:42

    Śledztwo umozyli ale sprawa nadal jest w toku! Bo człowiek nie umiera od tak, bez żadnej przyczyny!

  • gość 2018-01-24 23:37:13

    Ukraince magiel zmiażdżył rękę i aż telewizja interweniuje i obwinia pracodawcę - prywaciarza, który wiadomo, że na wszystkim oszczędza. A gdy ginie młody Polak na stanowisku pracy to sam sobie jest winien. Tak samo było w sprawie śmierci w betoniarni w Niedźwiadzie. Młody chłopak sam sobie wszedł do maszyny do mieszania betonu bo może był nadgorliwy - tak mniej więcej orzekł sąd. Pracodawca oczywiście niewinny. W tej Polsce to strach wysłać dziecko do pracy - nikt nad tym nie czuwa, totalna samowolka. Trzeci świat.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama