27°C bezchmurnie

Potężne topole chwieją się nad szkołą w Dąbkowicach Dolnych. Ewakuowano małe dzieci

14 przedszkolaków i dwie nauczycielki zostały ewakuowane z budynku Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września w Dąbkowicach Dolnych (gmina Łowicz). Budynkowi zagrażają ponad 20-metrowe topole rosnące w pobliżu szkoły.

O niebezpieczeństwie zaalarmował strażaków dzisiaj (9 października) rano dyrektor szkoły Jacek Stelmaszewski. Jak mówi, w czasie ubiegłotygodniowej wichury gałąź uszkodziła już element ogrodzenia podstawówki, a przed rokiem na parterowy budynek przewrócił się konar.

Przechylone, groźnie kołyszące się topole rosną wzdłuż jednego z boków budynku. Mieści się w nim oddział przedszkolny. - Podjęliśmy decyzję, aby dzieci na czas zagrożenia zostały przeniesione do innych pomieszczeń - mówi nam st. kpt. Arkadiusz Makowski, rzecznik prasowy PSP w Łowiczu. Przedszkolaki ewakuowano do jednej z sal podstawówki. Dzieci nie powinny też przebywać na placu zabaw.

Z powodu silnego wiatru strażacy nie mogli dziś podjąć żadnych działań na wysokości. Utrudniony jest zresztą sam dojazd do drzew, które rosną na terenie prywatnym. Jak podkreśla obecny na miejscu st. kpt. Makowski, topole są naprawdę w bardzo złym stanie. - Dawno nie były podcinane, właściwie nie wykonywano na nich żadnych zabiegów pielęgnacyjnych - ocenia zastępca komendanta łowickiej straży pożarnej.

Na miejsce przybyły również pracownice Urzędu Gminy Łowicz. - Urzędnicy mają trochę zawiązane ręce, ponieważ nie mogą jednoznacznie powiedzieć właścicielowi, że ma usunąć zagrożenie - kończy Makowski.

Będziemy przyglądać się sprawie.

Miejsce zdarzenia mapa Łowicz


Potężne topole chwieją się nad szkołą w Dąbkowicach Dolnych. Ewakuowano małe dzieci komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się