Powiat Łowicki: Katarzyna Słoma z mandatem radnej

Wybory 2018, Powiat Łowicki Katarzyna Słoma mandatem radnej - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 13/11/2018 12:37
Katarzyna Gajda

II tura wyborów przyniosła pewne zmiany nie tylko w składzie Rady Miejskiej, ale i Radzie Powiatu Łowickiego. Nową twarzą w tej drugiej będzie Katarzyna Słoma.

29-letnia łowiczanka starała się o mandat powiatowego samorządowca z listy Łączy nas Łowicz i Powiat Łowicki. Komitet ten uzyskał trzy mandaty w Radzie Powiatu Łowickiego, a wynik Słomy był czwartym z największą ilością głosów.

Dlaczego więc Katarzyna Słoma znajdzie się w składzie rady? Otóż, trzy najlepsze rezultaty październikowych wyborów do samorządu powiatowego z listy ŁnŁ i PŁ uzyskali Krystian Cipiński (1559 głosów), Bogusław Bończak (573 głosy) oraz Zbigniew Kuczyński (561 głosów).

Z mandatu samorządowca rezygnuje Bogusław Bończak, który swoje być albo nie być w powiecie uzależniał od II tury wyborów na burmistrza. Jak wiadomo na kolejna kadencję wybraliśmy Krzysztofa Kalińskiego, a Bogusław Bończak, jako zaufany pracownik otrzymał propozycję dalszej współpracy na stanowisku wiceburmistrza. Z oferty tej skorzystał, wobec czego mandat w RPŁ przechodzi do kolejnej osoby, która uzyskała największą ilość głosów. W tym przypadku do Kasi Słomy.

Katarzyna Słoma będzie trzecią kobietą w powiatowym samorządzie. W pierwszej turze mandaty wywalczyły Beata Sawicka, która otrzymała 994 głosy oraz Barbara Kołodziejczyk z 398 głosami. Obie panie startowały z Komitetu Wyborców Prawo i Sprawiedliwość.

W RPŁ zasiadać będzie po raz pierwszy, jednak praca w samorządzie nie będzie dla niej nowością. W latach 2011-2017 związana była z Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej, instytucją podległą Starostwu Powiatowemu w Łowiczu, gdzie od marca 2014 roku do września 2016 była jej dyrektorem. Od tego roku zawodowo związana z Urzędem Miejskim w Łowiczu.

- Otrzymanie mandatu radnej to dla mnie duże wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy. Od kilkunastu lat jestem aktywna i działam dla naszego regionu, dlatego tym bardziej cieszę się, że będę miała wpływ na wiele spraw. Bardzo mi zależy i będę dążyć do tego, aby współpraca miasta z powiatem układała się jak najlepiej – powiedziała nam Kasia Słoma.

Powiat Łowicki: Katarzyna Słoma z mandatem radnej komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-12-20 08:36:49

  Tragedia pani od trampolin z wadą wymowy, niemiła i nieuprzejma choć inna udaje w kręgu znajomych nie szczególnie lubiana no cóż Pan Szkup już nie musi się martwić o posadę chociaż nawet tam jest niewidoczny i niemiły wyniosły karakan

 • Gość - niezalogowany 2018-12-20 08:41:28

  Niemiła nieuprzejma pani od trampolin z facetem u boku wyniosły i zadufany którego nawet w pracy nie widać wstyd ale posada na blichu pewnie zachowana

 • Gość1233 - niezalogowany 2018-12-20 08:42:20

  Zgadzam sie

 • gość 2019-09-14 18:37:18

  Mało lubiana to fakt.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama