Powiat Łowicki: Konferencja na temat nowych linii autobusowych i dobre informacje o dofinansowaniu remontów dróg

Starostwo Powiatowe, Powiat Łowicki Konferencja temat nowych linii autobusowych dobre informacje dofinansowaniu remontów dróg - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 4
 • Fotka nr 1 z 4
 • Fotka nr 2 z 4
 • Fotka nr 3 z 4
Portal lowicz24.eu 05/09/2019 12:20
Mirka Czubak

Dziś, 5 września na konferencji władze powiatu łowickiego odcięły się oficjalnie od sprawy zlikwidowanych linii autobusowych i złej organizacji przy sprzedaży biletów okresowych PKS. Spotkanie zostało symbolicznie zorganizowane na terenie parkingu za łowickim Ratuszem gdzie mieści się przystanek PKS. Jakie tematy zostały jeszcze poruszone?

Głównym tematem dzisiejszego (5 września) spotkania, zorganizowanego przez Zarząd Powiatu Łowickiego była nowa oferta dla mieszkańców regionu korzystających z komunikacji publicznej. Wzięli w niej udział m.in.: starosta łowicki - Marcin Kosiorek, poseł Tadeusz Woźniak, radny Sejmiku Wojewódzkiego w Łodzi Waldemar Wojciechowski oraz senator Przemysław Błaszczyk.

Od początku września na wniosek marszałka Grzegorza Schreibera w regionie łódzkim utworzonych zostało 29 linii komunikacyjnych o łącznej długości 1638 kilometrów. W powiecie łowickim uruchomione zostały na razie dwie nowe linie: Skierniewice – Łyszkowice – Łowicz o łącznej długości 36,5 km oraz Skierniewice – Łowicz – Kiernozia, która liczy 57 km.

Cały czas trwają prace nad otwarciem większej ilości połączeń, ale tutaj musimy już zsynchronizować prace z powiatem i gminami – mówi radny Sejmiku Wojewódzkiego w Łodzi Waldemar Wojciechowski.

Jak dodaje starosta Kosiorek te dodatkowe połączenia na pewno nie powstaną do 1 stycznia 2020 roku. Każda nowa linia otrzymała dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, utworzonego przez rząd Mateusza Morawieckiego.

Dobrą wiadomością jaką przekazano nam na dzisiejszej konferencji jest pozyskanie sporego dofinansowania na remonty i przebudowy dróg z Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki współpracy gmin oraz Powiatu Łowickiego na remonty udało się pozyskać aż 11 397 400,00 zł, z czego 6 650 000,00 zł trafi do Powiatu Łowickiego, a 4 747 400,00 zł na drogi powiatowe w obrębie gmin. Więcej na ten temat napiszemy niebawem w oddzielnym artykule.

Kolejnym poruszonym tematem była zbiórka funduszy, która ma pomóc sfinansować remont zniszczonych obiektów w Skansenu w Maurzycach. O problemie w maurzyckim Muzeum Wsi Łowickiej pisaliśmy m.in. w artykule https://lowicz24.eu/artykul/skansen-maurzyce--straty/745500. Straty po burzy sięgają 1 mln złotych.

Do władz powiatu zwróciły się stowarzyszenia m.in. Mazowiecka Grupa  Poszukiwaczy Historii „Świta Ziemowita” wraz z 25 zaprzyjaźnionymi stowarzyszeniami oraz rodzime „Łączy nas Łowicz” i „Tradycja i Pamięć” z chęcią pomocy w zbiórce.

Jak mówi Kosiorek w najbliższym czasie uruchomione zostanie subkonto dla muzeum – wtedy też ogłosimy zbiórkę ogólnopolską, każda złotówka zebrana na skansen zawsze nam pomoże – dodał starosta.

Pierwsza zbiórka rusza już w najbliższa niedzielę, 8 września. Podczas Księżackiego Jadła na Nowym Rynku grupa Łączy nas Łowicz będzie zbierać środki na odbudowę zniszczonych budynków.

Zachęcamy do obejrzenia całej konferencji

Powiat Łowicki: Konferencja na temat nowych linii autobusowych i dobre informacje o dofinansowaniu remontów dróg komentarze opinie

 • Gośćt - niezalogowany 2019-09-06 07:26:01

  Pekaesy będą jeździć ...a szpital w ruinie. Brawo PiS. #PisPOjednoZło

 • Jack Black - niezalogowany 2019-09-06 11:46:47

  Ten ochroniarz za plecami VIP-ów to nie jest czasem pan Zbigniew, pryncypał pana Marcina, mianowany ostatnio na naczelnika?

 • Teresa - niezalogowany 2019-09-06 21:41:11

  Pan Starosta będzie jeździł jak nie ma teraz prawa jazdy

 • gość 2019-09-09 08:17:52

  Waldek chłopie gdzie wykształcenie nawet na banerze masz byka

 • gość 2019-09-09 08:18:15

  Waldek chłopie gdzie wykształcenie nawet na banerze masz byka

 • pfka - niezalogowany 2019-09-16 13:24:15

  Psy szczekają a... karawana idzie dalej... Brawo PiS!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama