Powiatowy konkurs piosenki „A mury runą – 30 lat wolności” w Łowiczu

Konkursy, Powiatowy konkurs piosenki runą wolności” Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 09/11/2019 14:44
Martyna Czekalska

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łowiczu odbył się dziś (9 listopada) koncert laureatów Powiatowego Konkursu Piosenki „A mury runą – 30 lat wolności”.

Konkurs piosenki pod patronatem starosty łowickiego Marcina Kosiorka adresowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu łowickiego.

Przesłuchania uczestników odbyły się w piątek (8 listopada) w popularnej „Hotelarskiej”. Komisja konkursowa w składzie: Ewa Smerecka, Weronika Mutrynowska von Genderen i Szymon Mońka wysłuchała występów 21 solistów oraz jednego chóru, jednego zespołu i jednego duetu.  

- Konkursy patriotyczne to bardzo wyjątkowa tematyka wszelkich zmagań artystycznych. Niestety zdecydowaliśmy z komisją, że nie możemy wziąć pod uwagę kilku występów z racji doboru repertuaru – informuje Ewa Smerecka, przewodnicząca komisji konkursowej.

W kategorii szkół podstawowych komisja nagrodziła trójkę solistów. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Zegadłowicz (SP w Kiernozi), drugi był Maciej Świątek, a trzecia Blanka Cichal (oboje SP w Stachlewie). W kategorii zespoły / chóry nie przyznano nagród.

Pierwsze miejsce wśród solistów ze szkół ponadpodstawowych wywalczyła Natalia Kubel (I LO w Łowiczu), drugie miejsce przyznano Patrycji Jakubiak (II LO w Łowiczu), a trzecie Weronice Kędziorze (ZSP nr 3). Wyróżnienie trafiło do Jagody Stasiarczyk (II LO w Łowiczu).

Wśród duetów trzecie miejsce przyznano Magdalenie Słomie i Julii Kochanek (ZSP nr 2 w Łowiczu).

Nagrody laureatom wręczyli wicestarosta Piotr Malczyk i dyrektor ZSP nr 3 Wojciech Baleja. Za przeprowadzenie konkursu odpowiedzialne były nauczycielki Małgorzata Antosik i Aneta Wojciechowska.

Powiatowy konkurs piosenki „A mury runą – 30 lat wolności” w Łowiczu komentarze opinie

  • gość 2019-11-12 14:29:40

    jakiej 30 lat wolności? III RP jest żydokomunistycznym tworem pod rządami Rothschildów, przestańcie mieszać dzieciom w głowach, one się i tak o tym dowiedzą!

  • gość 2019-11-13 11:12:06

    Panie "gościu", jaki rozum taka mowa. Na czym Pańskim zdaniem ta wolność, dla Pana pewnie obcy termin ma polegać? A co to jest patriotyzm? Też pewnie będzie trudno Panu odpowiedzieć.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-13 11:46:21

    O jakiej wolności po podpisaniu konkordatu my mówimy?!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama