19°C bezchmurnie

Pożar domu pod Łowiczem. Ranny mieszkaniec oraz jeden ze strażaków

52 strażaków walczyło z pożarem budynku jednorodzinnego, do którego doszło wczoraj (10 lutego) wieczorem w miejscowości Wyborów (gmina Chąśno). Do szpitala trafił 43-letni właściciel domu. W akcji ucierpiał również jeden z druhów.

Zawiadomienie o pożarze wpłynęło do komendy łowickiej straży pożarnej w sobotę kilkanaście minut po godzinie 20. Na miejsce zadysponowano jedenaście zastępów straży pożarnej.

Gdy pierwsze jednostki dotarły na miejsce, pożar był już w fazie rozwiniętej. Płonęło poddasze jednorodzinnego budynku mieszkalnego oraz kotłownia. - Z informacji uzyskanych od osób postronnych wynikało, że w budynku może przebywać jedna osoba, właściciel - dowiedzieliśmy się od dyżurnego PSP w Łowiczu.

Strażacy po odłączeniu napięcia elektrycznego zaczęli gasić płonące poddasze. Część z nich w aparatach ochrony układu oddechowego weszła do środka budynku. Po ugaszeniu pożaru w kotłowni, ratownicy w sąsiednim pomieszczeniu odnaleźli osobę poszkodowaną. 43-letni mężczyzna był nieprzytomny. Został ewakuowany oraz udzielono mu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. Trafił do szpitala.

Podczas akcji ucierpiał również 22-letni druh z OSP w Karsznicach Dużych. Młody strażak uległ wypadkowi już po ugaszeniu pożaru, gdy rozpoczęto rozbiórkę więźby dachowej oraz wyrzucenia na zewnątrz tlącej się słomy składowanej na poddaszu. 22-latek spadł z poddasza przez otwór zsypowy w stropie do kotłowni. Na szczęście skończyło się na niegroźnym stłuczeniu kolana.

Straty finansowe oszacowano na 150 tys. złotych. Ogień strawił dach oraz poddasze z drewnianą konstrukcją, a częściowemu spaleniu uległo pomieszczenie kotłowni. Woda zalała pomieszczenia na parterze oraz wyposażenie domu. Budynek prawdopodobnie nie będzie nadawał się do dalszego zamieszkania.

Strażacy jako przyczynę pożaru wskazali niezachowanie bezpiecznej odległości składowanych materiałów palnych od pieca centralnego ogrzewania. Ich działania zakończyły się w niedzielę po północy.

Pożar domu pod Łowiczem. Ranny mieszkaniec oraz jeden ze strażaków komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.