Pożar rżyska w gminie Bielawy. Ogień strawił 8 hektarów

Straż Pożarna, Pożar rżyska gminie Bielawy Ogień strawił hektarów - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 5
  • Fotka nr 1 z 5
  • Fotka nr 2 z 5
  • Fotka nr 3 z 5
  • Fotka nr 4 z 5
Portal lowicz24.eu 30/07/2019 08:51
Martyna Czekalska

Ponad 50 strażaków walczyło z pożarem rżyska w miejscowości Leśniczówka (gmina Bielawy). Przyczyną było zaprószenie ognia przez nieznane osoby.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do komendy powiatowej PSP w Łowiczu wczoraj (29 lipca) o godzinie 16. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów, pożarem objęte były około 2 hektary rżyska. Istniało niebezpieczeństwo, że płomienie rozprzestrzenią się na pobliskie zabudowania oraz las.

Strażakom udało się ugasić ogień, a następnie przelać pogorzelisko wodą. W wyniku pożaru spaleniu uległo 8 ha rżyska. Na miejscu interweniowało osiem zastępów straży pożarnej z okolicznych jednostek OSP. Działania zakończyły się o 17:33.

Przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez nieznane osoby.

Do podobnych zdarzeń dochodziło w ostatnich tygodniach również w innych częściach powiatu łowickiego. Pożar rżyska w Leśniczówce był jednak jednym z większych.

Fot. OSP Bąków Górny

Reklama

Pożar rżyska w gminie Bielawy. Ogień strawił 8 hektarów komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama