Pracowity weekend judoków

Sporty walki, Pracowity weekend judoków - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 29/11/2011 20:34

W sobotę 26 listopada 2011 r. w Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Kątach odbył się V Ogólnopolski Turniej Judo o Puchar Wójta Gminy Sochaczew. W niedzielę 27 listopada podopieczni trenerki Iwony Grzegory-Gajda startowali w Łodzi w Wojewódzkim Mikołajkowym Turnieju Judo pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego.

Sobotnie zawody były turniejem rankingowym Warszawsko-Mazowieckiego Związku Judo.
Startowało 242 zawodników z 33 klubów. W gronie tym zaprezentowali się również zawodnicy z łowickiego klubu. Najlepiej spisał się Dominik Pińkowski, który w kategorii 55 kg najpierw pokonał Bartosza Koperskiego (UKS JFC), następnie Iwo Baraniewskiego (Akademia Judo) a w finale
przegrał z zawodnikiem PUKS Makowiec - Jakubem Iwańskim. Dobrze spisała się również Klaudia Kobierzycka, która zajęła 2 miejsce oraz Filip Jałoszyński, który stanął na najniższym stopniu podium. 5 lokatę wywalczył Dominik Gajda (1 wygrana). W zawodach startowali jeszcze, Jacek Mroczek, Kuba i Kacper Tomaszkiewicz, Dawid Gajda oraz Michał Pursa.

Natomiast w niedzielnych zawodach  udział wzięło 184 zawodników. Zawodnicy z Łowicza zajęli następujące lokaty:
1.Klaudia Kobierzycka (rocznik 1999, kat. 44 kg.)
1.Bartek Kozłowski (rocznik 2002, kat. 29 kg.)