9°C bezchmurnie

"Prawdziwa księżniczka" w wykonaniu rodziców dla przedszkolaków z "Piątki"

Z okazji przypadających dzisiaj, 6 grudnia Mikołajek, dziec z Przedszkola nr 5 odwiedził święty Mikołaj, który podarował maluchom paczki z upominkami i słodkości. Kolejną niespodziankę przygotowali rodzice.

Już po raz siódmy rodzice dzieci z placówki przedszkolnej nr 5 przy ul. Chełmońskiego w Mikołajki wystawiają dla swoich pociech przedstawienie, w którym sami występują. W tym roku pięcioro rodziców, którym na scenie towarzyszyła dyrektor Emilia Raczek wystawiło spektakl „Prawdziwa księżniczka” na motywach baśni H. CH. Andersena pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”.

Bajka opowiadała o księciu, który poszukuje księżniczki, swojej przyszłej żony. Po nieudanych poszukiwaniach w pałacu pojawia się dziewczę, podające się za księżniczkę. Testem prawdomówności ma być noc spędzona na 20 materacach i 20 poduszkach, pod którymi królowa ukryła ziarenko grochu. Bajka, jak to bajka kończy się happy endem i księżniczka obolała budzi się następnego dnia. Jest to dowód, iż faktycznie mówi prawdę o swoim pochodzeniu i może poślubić księcia.

W tytułowe role księżniczki i księcia, królowej i króla oraz ochmistrza wcielili się Sylwia i Tomasz Barlak, Karolina Szewczyk i Agata Mucha oraz Agata Przyżycka. Na zakończenie przedstawienia z wizytą do przedszkola przybył święty Mikołaj, który obdarował maluchów prezentami.

Był również czas na śpiewy i wierszyki oraz pamiątkowe fotografie.

"Prawdziwa księżniczka" w wykonaniu rodziców dla przedszkolaków z "Piątki" komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu