Prewencyjna akcja łowickiej policji by droga do szkoły była bezpieczna

Komunikaty policji , Prewencyjna akcja łowickiej policji droga szkoły była bezpieczna - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 05/09/2019 13:51
Mirka Czubak

Uczniowie wrócili już do szkół, a łowiccy policjanci z ruchu drogowego od pierwszych dni września na terenie powiatu łowickiego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne, które mają na celu zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w drodze do szkoły.

Od 2 września policyjne patrole z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu prowadza akcję pn. „Bezpieczna droga do szkoły” . Mundurowi pojawiają się w rejonach szkół na terenie Łowicza i gmin powiatu łowickiego zwracając szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych.

W ramach działań funkcjonariusze w rejonach przejść dla pieszych pomagają dzieciom bezpiecznie przejść na drugą stronę, ucząc jak ważne jest zachowanie ostrożności podczas drogi do szkoły. Równie ważną rolę w zachowaniu bezpieczeństwa na drodze odgrywają kierujący pojazdami, którzy niejednokrotnie spiesząc się rano muszą teraz pamiętać, że wokół szkół należy szczególnie uważać. Mundurowi zwracają też uwagę czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także na sposób przewożenia dzieci.

Ponadto policjanci z Wydziału Prewencji już rozpoczynają spotkania z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. Funkcjonariusze podczas prelekcji kładą nacisk na zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze, w tym przechodzenia przez przejście dla pieszych, a pierwszakom będą rozdawać elementy odblaskowe.

materiały: KPP Łowicz

Prewencyjna akcja łowickiej policji by droga do szkoły była bezpieczna komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama