Projekt stowarzyszenia Cztery Łapy na 2. miejscu w konkursie Tesco

Stowarzyszenia, Projekt stowarzyszenia Cztery Łapy miejscu konkursie Tesco - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 16/08/2019 14:43
Mirka Czubak

31 lipca ogłoszono zwycięzców VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy”! W województwie łódzkim, dzięki wsparciu Tesco i Fundacji Tesco zrealizowanych zostanie 27 inicjatyw społecznych, które korzystnie wpłyną na najbliższe otoczenie. W Łowiczu granty w wysokości 3000 zł na realizację projektu „Zapobiegaj bezdomności - sterylizuj !” otrzymało Stowarzyszenie Cztery Łapy.

Program „Decydujesz, pomagamy” wspiera społeczności lokalne w działaniach, mających pozytywny wpływ na ich najbliższe sąsiedztwo. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich od 17 czerwca do 14 lipca odbyło się głosowanie, podczas którego klienci sklepów Tesco zadecydowali o wysokości grantu. 

W VI edycji programu klienci sklepów Tesco w województwie łódzkim oddali łącznie 381588 głosów na projekty społeczne. Projekt łowickiego Stowarzyszenia Cztery Łapy uzyskał aż 29245 głosów co pozwoliło zająć mu jedno z dziewięciu drugich miejsc. Nagrodą jest wsparcie finansowe zadania w wysokości 3000 zł.

Łowickie stowarzyszenie, którym fizycznie są dwie niesamowite, pełne empatii dla zwierząt kobiety - Beata Bejda oraz Ewa Dębska Skopińska, od wielu lat zajmuje się pomocą wolno żyjącym, bezdomnym i potrzebujące pomocy kotom oraz wszystkim czworonogom potrzebującym wsparcia ludzi.

Celem wygranego projektu jest sterylizacja kotów wolno żyjących i właścicielskich oraz uświadamianie społeczności lokalnej jak ważna jest sterylizacja w przeciwdziałaniu bezdomności. 

- Jest to dla nas ogromny zastrzyk finansowy. Wiadomo, że pieniądze z budżetu miasta, które są nam co jakiś przyznawane, przeznaczane są na sterylizacje wyłącznie kocic wolno żyjących. Jednak są osoby, których po prostu nie stać na sterylizację i w takich sytuacjach dzięki tym funduszom będziemy również pomagać – mówi Beata Bejda.

Problem bezdomnych kociąt jest niestety coraz większy w chwili obecnej stowarzyszenie ma pod opieką prawie 20 kociaków, są to przede wszystkich zwierzaki porzucone i pozostawione same sobie. Bez pomocy człowieka najprawdopodobniej nie udałoby im się przeżyć. 

Projekt stowarzyszenia Cztery Łapy na 2. miejscu w konkursie Tesco komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-08-16 16:01:22

    Na przedmieściu bezdomnych kotów coraz więcej. Polecamy się w temacie sterylizacji

  • gość 2019-08-17 14:25:04

    U nas pod blokiem dużo kotów. Można by schronisko zrobić.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama