Promocja ceremoniarzy diecezji łowickiej

Kościół, Promocja ceremoniarzy diecezji łowickiej - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 11/11/2019 14:19

W sobotę, 9 listopada o godzinie 15.00, w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu, odbyła się uroczysta Msza Święta z obrzędem promocji ceremoniarskiej.

Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ksiądz biskup Andrzej Franciszek Dziuba. On też pobłogosławił 34 lektorów do posługi ceremoniarzy.

Po homilii miał miejsce właściwy obrzęd promocji ceremoniarzy. Kandydaci potwierdzając swoją obecność wyrazili wolę przyjęcia tej posługi. Następnie nowo promowani ceremoniarze otrzymali krzyż ceremoniarski.

W uroczystości brali udział kapłani z parafii, w których posługują lektorzy, oraz rodziny i przyjaciele nowo promowanych.

Funkcja ceremoniarza to kolejny "etap" w posłudze lektora. Podjęcie tej posługi poprzedziły roczny kurs i praktyczne przygotowanie, które poprowadzili ks. Stanisław Lech, ks. Piotr Jóźwiak, klerycy WSD w Łowiczu oraz kapłani w parafiach, z których pochodzą ceremoniarze.

Błogosławieństwo przyjęli mężczyźni w różnym wieku. Nowo promowani posługiwać będą m.in. w parafii św. Floriana w Bedlnie, Błogosławionych Męczenników Kutnowskich w Kutnie, św. Rocha w Boczkach Chełmońskich, w parafiach Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej, Chrystusa Dobrego Pasterza oraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu, Narodzenia NMP w Młodzieszynie i Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą.

Posługa ceremoniarzy jest szczególnie potrzebna w parafiach, w których posługuje jeden kapłan.

 

FOTO: WSD w Łowiczu

 

Promocja ceremoniarzy diecezji łowickiej komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-11-11 19:04:09

    Hokus pokus czary Mary
    Średniowieczne to są czary!

  • Jack Black - niezalogowany 2019-11-12 08:58:05

    Czy wasi rodzice w ogóle wiedzą w co wy się bawicie? Nie będę krył oburzenia. Jak można tak młodym ludziom lasować umysły tymi bajeczkami? Przecież tutaj chodzi nie o wiarę, a o chęć nieustannego bogacenia się instytucji koscielnych...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama