3°C zamglenie

Promocja płyty Stanisława Madanowskiego

Kiedy: 2017-11-18 , godzina: 16:00 | Gdzie: Muzeum w Łowiczu

Koncerty, Promocja płyty Stanisława Madanowskiego - zdjęcie, fotografia

Miłośnicy łowickiej muzyki ludowej mogą czuć się zaproszeni na uroczystą premierę płyty Stanisława Madanowskiego pt. „Moje Łowickie Śpiewanie”.

Stanisław Madanowski to osoba, której nikomu raczej przedstawiać nie trzeba. Jest założycielem Zespołu Ludowego „Boczki Chełmońskie” oraz kierownikiem Zespołu Ludowego „Ksinzoki”. Z dwoma formacjami nadal występuje i zajmuje czołowe miejsca w konkursach i festiwalach. Obok dorobku muzycznego posiada również bagaż aktorski. Pana Stanisława można było obejrzeć w ekranizacji „Popiołów”, „Chłopów” oraz w filmach „Bilet powrotny”, „Oberek”, „Tańce polskie”. Jest także posiadaczem „Gwiozdy Łowickiej” na Starym Rynku w Łowiczu, którą został odznaczony w dziedzinie upowszechniania i ochrony dóbr kultury ludowej.

W najbliższą sobotę, 18 listopada Stanisław Madanowski będzie miał kolejny powód do dumy. O godzinie 16 w sali barokowej Muzeum w Łowiczu odbędzie się premiera płyty muzyka ludowego pt. „Moje Łowickie Śpiewanie”. Wydarzenie poprowadzi Barbara Frątczak.

W trakcie wydarzenia oprócz solowych numerów wykonanych przez Stanisława Madanowskiego wydarzenie uświetnią zespoły ludowe - „Boczki Chełmońskie”, „Ksinzoki” oraz „Kapela Szymona” z Zielkowic.

Oprócz pięknego śpiewu, nie zabraknie także wielu ciekawych historii z życia Stanisława Madanowskiego. Po uroczystym koncercie będzie możliwość kupienia płyty. Udział jest bezpłatny.

Promocja płyty Stanisława Madanowskiego komentarze opinie

 • gość 2017-11-14 17:48:56

  piękny śpiew. miło posłuchać. moje uszanowanie dla Pana Stanisława Madanowskiego.

 • gość 2017-11-14 18:46:59

  tak sobie

 • gość 2017-11-14 18:58:48

  Rzadko kto ma taki wyjątkowy i mocny głos.

 • gość 2017-11-17 17:35:40

  Bardzo ładnie śpiewa, lubię GO sŁuchać..

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu