Przedstawiciele łowickiego stowarzyszenia na uroczystościach patriotycznych w Solecznikach

Stowarzyszenia, Przedstawiciele łowickiego stowarzyszenia uroczystościach patriotycznych Solecznikach - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 5
  • Fotka nr 1 z 5
  • Fotka nr 2 z 5
  • Fotka nr 3 z 5
  • Fotka nr 4 z 5
Portal lowicz24.eu 12/11/2019 10:27
Martyna Czekalska

Przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Rodak i mieszkańcy Łowicza odwiedzili w ubiegłym tygodniu litewskie Soleczniki, gdzie wzięli udział w obchodach 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 30. rocznicy powstania Związku Polaków na Litwie.

Uroczysta gala odbyła się 8 listopada w Centrum Kultury w Solecznikach. To partnerskie miasto Łowicza, które jest jednym z większych skupisk Polaków na Litwie. W obchodach uczestniczyła siedmioosobowa delegacja łowiczan, w tym przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Rodak z siedzibą w Łowiczu. Na zaproszenie miejscowych władz w uroczystości wziął udział m.in. pochodzący z Małych Solecznik Władysław Kozakiewicz, mistrz olimpijski z Moskwy.

Jak informuje prezes stowarzyszenia Dariusz Mroczek, organizacja podczas pobytu na Wileńszczyźnie przekazała produkty spożywcze dla uczestników olimpiady sportowej dzieci niepełnosprawnych, która odbędzie się za kilka dni.

- Do końca listopada prowadzimy zbiórkę ubrań, produktów chemicznych, żywności o długim terminie przydatności, artykułów szkolnych i biurowych oraz zabawek dla podopiecznych domu dziecka i innych placówek opiekuńczych – dodaje Mroczek. Osoby, które chcą wesprzeć zbiórkę, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 662 517 417.

Łowiczanie planują odwiedzić rodaków z Solecznik przed Świętami Bożego Narodzenia.

Przedstawiciele łowickiego stowarzyszenia na uroczystościach patriotycznych w Solecznikach komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama