Przedstawienie „Ojczyzna... Blisko, coraz bliżej” w łowickiej Pijarskiej

Portal lowicz24.eu 11/11/2019 18:43

W sali gimnastycznej Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu odbyło się dzisiaj (11 listopada) przedstawienie historyczne „Ojczyzna... Blisko, coraz bliżej” z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spektakl przygotowywany z okazji Narodowego Święta Niepodległości to tradycja w łowickiej „Pijarskiej”, podobnie jak patriotyczny przemarsz uczniów ulicami miasta.

Mieszkańcy Łowicza mogli obejrzeć, zrobione z rozmachem, przedstawienie w sali gimnastycznej szkoły.

Scenariusz przedstawienia został zainspirowany motywami z powieści Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie". Jest to historia o ojcu i synu rzuconych w wir wielkiej historii, o miłości ojca do syna. To opowieść o odkrywaniu własnej tożsamości narodowej. O tym, co to znaczy być Polakiem oraz ile kosztuje i jak smakuje polskość. W role głównych bohaterów wcielili się: Szymon Adamczyk (Cezary Baryka) i Jakub Michalak ( Seweryn Baryka). Reżyserem był: Ewa Komuńska.

Przedstawienie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu Polski. Licznie zgromadzeni wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru pod opieką Marzeny Myszuk. Znane pieśni i polskie utwory w nowych aranżacjach zaprezentowała ponadto młodzież ze szkolnej scholi. Jej opiekunem jest Natalia Kędziora.

Na zakończenie niedzielnego przedstawienia odmówiono modlitwę za Ojczyznę autorstwa ks. Piotra Skargi.

 

Przedstawienie „Ojczyzna... Blisko, coraz bliżej” w łowickiej Pijarskiej komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama