Przegrana Księżaka w Bydgoszczy 90:78

Koszykówka, Przegrana Księżaka Bydgoszczy - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 28/04/2012 19:51

Dzisiaj o godz. 19.30 KS Księżak zagrał trzeci mecz rundy play-off z Astorią. Pierwsze minuty meczu przemawiały na korzyść gospodarzy po dwóch minutach uzyskali cztero punktowe prowadzenie.

Natomiast trzy minuty przed końcem kwarty Astoria prowadziła 17:6. W ostatniej sekundzie D. Janiak wykonał rzut z wyskoku ustalając wynik pierwszej kwarty na 20:14. W drugiej kwarcie Astoria utrzymywała 10-punktowe prowadzenie, a od piątej minuty stopniowo ją zwiększała. Doprowadzając do przewagi szesnastu punktów. Trzecia kwarta wyglądała podniebnie jak poprzednie, gospodarze utrzymywali sporą przewagę nad podopiecznymi trenera Cezarego Włuczyńskiego. W ostatniej kwarcie Księżak starał się nadrobić stratę jaka dzieliła łowicki zespół od Astorii. Po trzech minutach zdobył dziewięć punktów, gospodarze w tym czasie nie zdobyli żadnego. Pomimo walki Księżaka do ostatniej sekundy lepszym zespołem okazała się Astoria Bydgoscz wygrywając mecz z wynikiem 90:78.

Franz Astoria Bydgoszcz – KS Księżak Łowicz 90:78 (20:14, 27:17, 23:17, 20:30)

Astoria: Dorian Szyttenholm 20, Mateusz Bierwagen 16, Filip Czyżnielewski 11, Adrian Barszczyk 10, Paweł Lewandowski 10, Sebastian Laydych 9, Przemysław Gierszewski 6, Wojciech Szafranek 4, Patryk Rąpalski 2, Wojciech Pagacz 2, Mikolaj Raczyński 0, Adrian Andryańczyk 0;
trener: Jarosław Zawadka

Księżak: Rafał Wojciechowski 17, Bartosz Włuczyński 16, Tomasz Nogalski 12, Kacper Kromer 10, Adam Rajkowski 10, Damian Janiak 8, Robert Kucharek 3, Krzysztof Rydlewski 2, Adam Gołuch 0, Maciej Siemieńczuk 0;
trener: Cezary Włuczyński

Franz Astoria Bydgoszcz - Księżak Łowicz 85:73, 71:81, 90:78 - stan rywalizacji: 2:1
W finale zespół Astoria Bydgoszcz zmierzy się z pogromcą Open Florentyny Pleszew drużyną AZS Politechniki Poznań.

Przegrana Księżaka w Bydgoszczy 90:78 komentarze opinie