Przejścia z wysepkami na Starzyńskiego jeszcze w tym roku

Inwestycje, Przejścia wysepkami Starzyńskiego jeszcze - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 4
 • Fotka nr 1 z 4
 • Fotka nr 2 z 4
 • Fotka nr 3 z 4
Portal lowicz24.eu 15/11/2016 06:54

Zakład Usług Komunalnych rozpoczął budowę dodatkowych miejsc postojowych na parkingu wzdłuż ul. Starzyńskiego. Na ulicy w ramach tej samej inwestycji pojawią się dwie zebry z wyspami dzielącymi drogę.

 Pierwsza wysepka wraz z przejściem dla pieszych zlokalizowana zostanie na wysokości Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Jest to miejsce, które często pokonywane jest przez mieszkańców okolicznych bloków, robiących zakupy na miejskim targowisku. Poniekąd będzie ona przedłużeniem istniejącej wysepki na Starzyńskiego, oddzielającej dwa pasy ruchów. Kolejna znajdować się będzie w drugiej części ulicy, pomiędzy wjazdem do marketu Kaufland a sklepem spożywczym na rogu Starzyńskiego i Kaliskiej. Po zakończeniu inwestycji na całej długości ulicy Starzyńskiego znajdzie się pięć przejść dla pieszych, co będzie dużym ułatwieniem w pokonywaniu ruchliwej drogi.

Inwestycja, którą podczas ubiegłorocznego głosowania obywatelskiego wybrali mieszkańcy Starzyńskiego obejmie również budowę dodatkowych miejsc postojowych na parkingu pomiędzy blokami a ulicą. Aby zwiększyć ilość miejsc postojowych poszerzono zatokę parkingową oraz zlikwidowano zieleniec. Po zakończeniu robót kierowcy będą mogli pozostawić tam swoje auta nie wzdłuż drogi, jak to było do tej pory, a poprzecznie. Powiększenie istniejącego parkingu spowodowało zmniejszenie nań wjazdów (zniknie jeden wjazd). Projekt przebudowy parkingu zakłada również dogodnie połączenie go z chodnikami oraz przejściami dla pieszych.

Obecnie roboty prowadzone są na parkingu. Inwestycja zlecona została Zakładowi Usług Komunalnych. Kosztować ma około 100 tys. zł. Przy sprzyjającej aurze prace powinny zakończyć się w połowie grudnia. Ostatnim ich etapem będzie ustawienie oznakowania pionowego i poziomego.

Przejścia z wysepkami na Starzyńskiego jeszcze w tym roku komentarze opinie

 • Rinka - niezalogowany 2016-11-15 20:11:16

  Przejścia dla pieszych co 5 m. zakaz jazdy autem po Łowiczu a piesi i tak będą chodzić jak święte krowy w Indiach. Nawet sygnalizacja się ich nie ima, co tam czerwone, ja jestem pieszy mnie się należy. Ludzie opanujcie się i wzorem dużych miast myślcie też o wygodzie jazdy, a nie robicie kółka - ronda chyba dla samochodzików resoraków, gdzie tył samochodu nie mieści się w zakręcie. Miejsc parkingowych na lekarstwo.

 • danpas - niezalogowany 2016-11-15 19:58:26

  Przejście koło Kauflandu jest bardzo potrzebne, skoro jest przystanek oraz chodnik doń prowadzący. Skorzystają mieszkańcy 2 cz. osiedla. Kolejne przejścia uspokoją tam ruch, bo są szaleńcy na motorach np. Co do parkingów,bardzo dobry pomysł,ale na ostatnim zdjęciu widać studzienkę kanalizacji sanitarnej, która lubi się zapychać i jest często otwierana. Dotąd była na trawniku,więc był do niej łatwy dostęp. Jeśli stanie tam samochód mogą być problemy z jej udrażnianiem.

 • xxx - niezalogowany 2016-11-15 15:14:09

  Pięć przejść dla pieszych na krótkiej ulicy, to może jest wygodne dla pieszych, ale dla kierowców to raczej trudne do przejechania, zwłaszcza w dni targowe. Może lepiej wyłączyć ją z ruchu kołowego?

 • Steve - niezalogowany 2016-11-15 09:46:02

  A co z autobusami parkującymi przy ulicy Starzyńskiego zajmującymi kilka miejsc parkingowych?? Jak ustawią się trzy sztuki to blikują kilkanaście miejsc parkingowych.

 • Luc - niezalogowany 2016-11-15 09:09:33

  A nie da się wiecej przejść? Bo straci się cenne 2 minuty żeby pokusić się o dojście do swiateł bądź wysepki. I tak ludzie będą chodzić jak święte krowy... Czyli nic się nie zmieni.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama