Przez Łowicz przejedzie międzynarodowy wyścig kolarski

Kolarstwo, Przez Łowicz przejedzie międzynarodowy wyścig kolarski - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 29/06/2017 12:29
Martyna Czekalska

W najbliższą niedzielę (2 lipca) Łowicz będzie gościł uczestników Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego EXPO 2022 Warszawa – Łódź. Zachęcamy do dopingowania kolarzy na łowickim odcinku trasy.

Wyścig kolarski wyruszy w niedzielę w południe z Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. W imprezie weźmie udział około 150 zawodników z Polski i zagranicy, m.in. Niemiec, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Czech, Belgii, Danii, Francji, Kolumbii, Włoch i Słowacji. Trzon obsady stanowić będą uczestnicy 28. Międzynarodowego Wyścigu Solidarności.

- W Łowiczu grupy kolarzy spodziewać możemy się już około godz. 13:40. Przez miasto zawodnicy przejadą ulicami: Bolimowską, 3 Maja, Stary Rynek (wzdłuż parkingu), Podrzeczną, Bielawską, Stanisławskiego i Jana Pawła II, a dalej trasą krajową nr 14 - informuje Michał Zalewski, kierownik miejskiego biura ds. kultury, sportu, turystyki i organizacji pozarządowych.

To pierwsze tego typu wydarzenie w Łowiczu od kilku lat. Impreza sportowa powraca po wielu latach nieobecności. Niegdyś uczestniczyli w niej najznakomitsi polscy zawodnicy: Ryszard Szurkowski, Zenon Jaskuła, Stanisław Szozda, Jan Kudra czy Mieczysław Nowicki.

- Zapraszamy mieszkańców Łowicza do wspólnego dopingowania i oklaskiwania kolarzy na łowickich ulicach - zachęca Michał Zalewski. Atrakcją wyścigu jak zwykle będą lotne premie. Jedna z nich zaplanowana jest w Łowiczu, na odcinku od miejskiego ratusza do starostwa. Pierwszy zawodnik otrzyma punkty i nagrody, pod warunkiem że ukończy wyścig w Łodzi.

W związku z przejazdem peletonu na trasie wyścigu występować będą lokalne utrudnienia w ruchu, ale rekompensatą będą wyjątkowe sportowe emocje.

Organizatorem wydarzenia jest Okręgowy Związek Kolarski w Łodzi. Impreza została objęta honorowym patronatem marszałka województwa łódzkiego.

Reklama

Przez Łowicz przejedzie międzynarodowy wyścig kolarski komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama