Przyjdź na wystawę makatek w łowickim Muzeum

Wystawy, Przyjdź wystawę makatek łowickim Muzeum - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 1
Portal lowicz24.eu 19/09/2018 15:38
Mirka Czubak
WRZ 28
Muzeum w Łowiczu godz: 12:00

Makatki królowały w polskich domach do lat 70-tych. Przywędrowały do nas po I wojnie światowej z Niemiec i Holandii, były jednym z ważnych elementów dekoracyjnych wnętrz. Muzeum w Łowiczu zaprasza na pokonkursową wystawę makatek, która jest finałem projektu „ #1Nowe szycie makatki/otwarty konkurs”

Wernisaż makatek odbędzie się 28 września (piątek) o godz. 12.00 w Muzeum w Łowiczu.  Na wystawie zaprezentowanych zostanie 158 prac, wykonanych przez 82 osoby, specjalnie na konkurs zorganizowany przez Łódzki Dom Kultury oraz Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi, a dofinansowany przez MKiDN.  

Celem projektu było przypomnienie oraz ożywienie starych form twórczości hafciarskiej oraz ich adaptacja do współczesnych warunków społecznych i popularyzacja wśród mieszkańców województwa łódzkiego.

Wcześniej, współczesną kolekcję makatek, zróżnicowaną zarówno pod względem tematów jak i technik wykonania, prezentowano w Łódzkim Domu Kultury oraz  w muzeach w Łęczycy, Tomaszowie Mazowieckim, Opocznie, Brzezinach i Sieradzu.

Makatki w łowickim Muzeum można będzie podziwiać do 30 grudnia 2018 r. 

Więcej o tradycji tworzenia makatek i wystawie można przeczytać na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/266727827290426/

Przyjdź na wystawę makatek w łowickim Muzeum komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama