13°C bezchmurnie

Przyjdź na wystawę makatek w łowickim Muzeum

Kiedy: 2018-09-28 , godzina: 12:00 | Gdzie: Muzeum w Łowiczu

Makatki królowały w polskich domach do lat 70-tych. Przywędrowały do nas po I wojnie światowej z Niemiec i Holandii, były jednym z ważnych elementów dekoracyjnych wnętrz. Muzeum w Łowiczu zaprasza na pokonkursową wystawę makatek, która jest finałem projektu „ #1Nowe szycie makatki/otwarty konkurs”

Wernisaż makatek odbędzie się 28 września (piątek) o godz. 12.00 w Muzeum w Łowiczu.  Na wystawie zaprezentowanych zostanie 158 prac, wykonanych przez 82 osoby, specjalnie na konkurs zorganizowany przez Łódzki Dom Kultury oraz Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi, a dofinansowany przez MKiDN.  

Celem projektu było przypomnienie oraz ożywienie starych form twórczości hafciarskiej oraz ich adaptacja do współczesnych warunków społecznych i popularyzacja wśród mieszkańców województwa łódzkiego.

Wcześniej, współczesną kolekcję makatek, zróżnicowaną zarówno pod względem tematów jak i technik wykonania, prezentowano w Łódzkim Domu Kultury oraz  w muzeach w Łęczycy, Tomaszowie Mazowieckim, Opocznie, Brzezinach i Sieradzu.

Makatki w łowickim Muzeum można będzie podziwiać do 30 grudnia 2018 r. 

Więcej o tradycji tworzenia makatek i wystawie można przeczytać na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/266727827290426/

Przyjdź na wystawę makatek w łowickim Muzeum komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu