Przyszli logistycy z Blichu w Warszawie. Odwiedzili m.in. Stadion Narodowy i Teatr Syrena

Edukacja, Przyszli logistycy Blichu Warszawie Odwiedzili Stadion Narodowy Teatr Syrena - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 28/10/2019 15:38
Martyna Czekalska

Uczniowie drugiej klasy kształcącej w zawodzie technik logistyk w ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Młodzież z opiekunami odwiedziła siedzibę Polskiego Radia, Stadion Narodowy oraz Teatr Syrena, gdzie obejrzeli musical „Rodzina Addamsów”.

Wycieczka uczniów z na Blichu odbyła się w ostatni piątek (25 października). Pierwszym punktem programu wyjazdu do stolicy była wizyta w Polskim Radiu. - To już kolejny taki wyjazd, który ma na celu poszerzanie wiedzy na temat mediów – informuje polonista Grzegorz Słoma, który zorganizował wycieczkę wspólnie z Maciejem Wróblem.

Młodzież wysłuchała opowieści reporter Agnieszki Ciecierskiej o pracy w radiu, a także pomieszczenia konferencyjne, archiwum radiowe czy studia nagrań i realizacji programów. Uczniowie mogli też posłuchać fragmentu audycji oraz zobaczyć, jak zostaje ona realizowana.

Kolejnym punktem programu był Stadion Narodowy. Co ciekawe przyszli logistycy z Łowicza trafili akurat na moment zamykania kopuły stadionu. Poznali również wiele ciekawych informacji związanych z przygotowaniem płyty boiska do koncertów czy rozgrywek piłkarskich.

 Moc wrażeń i niesamowite przeżycia wywołał wśród uczniów obejrzany w Teatrze Syrena musical „Rodzina Addamsów”, opowiadający historię upiornej rodzinki mieszkającej na bagnach w starym, wiktoriańskim zamku.

- Doskonała gra aktorów, śpiew, niesamowite efekty dźwiękowe, wizualne, bardzo bogata scenografia, kostiumy i charakteryzacje aktorów sprawiły, że widzowie oglądali spektakl z zapartym tchem, a co chwilę w teatrze dało się słyszeć gromkie brawa – zauważa Grzegorz Słoma.

Po spektaklu uczniowie spotkali się z aktorami występującymi w spektaklu: Anną Terpiłowską (Morticia), Przemysławem Glapińskim (Gomez), Beatą Jankowską-Tzimas (Babcia), Kamilem Ziębą (Lurch) czy Markiem Grabiniokiem (Biskup).

Przyszli logistycy z Blichu w Warszawie. Odwiedzili m.in. Stadion Narodowy i Teatr Syrena komentarze opinie

 • gość 2019-10-28 18:29:15

  Ale lapsy

 • gość 2019-10-28 18:32:04

  Apel do rządzących: wprowadzić obowiązkową służbę wojskową.

 • gość 2019-10-30 22:54:02

  Nie wygladaja zbyt inteligentnie.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-31 20:56:08

  Hejtuj hejtuj niewiele sobą reprezentujesz , to sibie w necie popiszesz anonimowo , spójrz na siebie , zobacz co robisz i na co cię stać ...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama