PTTK szuka kwestarzy. Pomóż w ratowaniu zabytkowych nagrobków w Łowiczu

Stowarzyszenia, szuka kwestarzy Pomóż ratowaniu zabytkowych nagrobków Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 17/10/2019 10:24
Mirka Czubak

W dniach 1-3 listopada PTTK oddział w Łowiczu organizuje X Kwestę na rzecz ratowania zabytkowych grobów łowickich cmentarzy. Obecnie trwają poszukiwania kwestarzy.

Zbiórka tradycyjnie już zostanie przeprowadzona przed bramami cmentarza katedralnego, ewangelicko-augsburskiego, Świętego Ducha Emaus oraz Chrystusa Dobrego Pasterza w godzinach od 9 do 17.

Osoby, które chciałyby włączyć się w akcję i kwestować na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków, powinny zgłosić się najpóźniej do 29 października 2019r. w siedzibie PTTK, mieszczącej się w Kamienicy Napoleońskiej przy Starym Rynku 3 we wtorki (godz. 13.30-15.30) i piątki (godz. 15.00-17.30). Po godz. 16.00 zgłoszenia przyjmowane będą każdego dnia pod numerem 693 036 111. Można także kontaktować się przez Facebooka ( Jacek Rybus)

Wszyscy kwestarze będą posiadać imienne identyfikatory oraz puszki z naklejką kwesty. Dyżury kwestarskie potrwają dwie godziny. Tradycyjnie za wrzucony datek będzie można otrzymać pamiątkową pocztówkę.

Dotychczas dzięki wspólnym działaniom i hojności darczyńców udało się wyremontować 12 grobów i odświeżyć jedną płytę na nagrobku. Zlecono również remont grobowca Jana Konopackiego, artysty malarza związanego z Łowiczem, zm. 1894 r. znajdującego się na cmentarzu katedralnym.

Zebrane środki podczas tegorocznej kwesty przeznaczone będą na kolejne prace renowacyjne zabytkowych grobów na łowickich cmentarzach, brana jest także pod uwagę budowa lapidariów na cmentarzach, czyli miejsc, w którym docelowo znalazłyby się pozostałości starych nieistniejących nagrobków w tym fragmenty architektoniczne grobowców, rzeźby oraz tablice z inskrypcjami.

               

PTTK szuka kwestarzy. Pomóż w ratowaniu zabytkowych nagrobków w Łowiczu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama