Rada Powiatu Łowickiego przyjęła uchwałę o wprowadzeniu Samorządowej Karty Praw Rodzin

Starostwo Powiatowe, Powiatu Łowickiego przyjęła uchwałę wprowadzeniu Samorządowej Karty Rodzin - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 26/04/2019 20:11
Mirka Czubak

Na VIII Sesji Rady Powiatu Łowickiego jedenastoma głosami za, przy jednym głosie przeciw i sześciu wstrzymujących się przyjęto dziś (26 kwietnia) Samorządową Kartę Praw Rodzin. W ocenie starosty łowickiego Marcina Kosiorka karta ta jest narzędziem obrony polskich rodzin przed ideologią LGBT.

Dyskusja o założeniach i wdrażaniu Samorządowej Karty Praw Rodzin toczyła się w powiatowym samorządzie już od kilku dni. Zarząd na posiedzeniach komisji, które odbywały się w środę i czwartek przedstawiał swoje stanowisko względem uchwały. Dziś (26 kwietnia) na posiedzeniu rady rozgorzała ostra dyskusja wśród radnych w tym temacie.

Starosta łowicki na komisjach podkreślał, że karta "bazuje wprost na przepisach polskiej konstytucji". Wskazał przy tym na przepis mówiący o ochronie prawnej małżeństwa rozumianego jako związek kobiety i mężczyzny. "Tylko taki związek jest pod ochroną prawną RP" - zaznaczył Kosiorek.

Jak mówi zarząd karta jest "propozycją programową" dla jednostek samorządu różnych szczebli. "Sama w sobie nie ma charakteru normatywnego, nie niesie bezpośrednich skutków prawnych, stanowi program wparcia rodziny, rodziców i potwierdzenie zasad konstytucyjnych w sytuacji, gdy obserwujemy tendencje do ich naruszania"

W dokumencie przygotowanym przez Ordo Iuris przeczytamy, że karta obowiązuje władze lokalne do obrony dzieci przed deprawacją w prowadzonych przez samorząd placówkach oświatowych. Z kolei rodzice będą każdorazowo decydować o ewentualnym udziale ich dzieci w kontrowersyjnych zajęciach, po uprzednim zapoznaniu się z ich szczegółowym programem. Ponadto jawne i łatwo dostępne staną się informacje o wszystkich organizacjach zewnętrznych działających w szkole.

Organem egzekwującym i monitorującym te prawa miałby zostać Rzecznik Praw Rodziny, który zapewne w najbliższym czasie zostanie powołany przez powiatowy zarząd.

Przeciwko przyjęciu karty zagłosował jedynie radny Krystian Cipiński, który twierdzi, że dokument w obecnej formie jest „prawnym bublem”.

- Karta jest zlepkiem, chaotycznie ułożonych zdań, opinii napisanych w pierwszej osobie, co świadczy o tym, że to rada wygłasza swoją wolę. Tak nie formułuje się kart prawnych. W mojej ocenie dokument powinien przejść jeszcze raz przez sito prawne, merytoryczne i w takiej formie nie powinien zostać przyjęty - mówił na dzisiejszej sesji radny Cipiński.

Padały również głosy o bezpodstawne przyjmowanie karty, gdyż samorząd nie musi powielać praw zapisanych w konstytucji. Natomiast Radni z PSL i Łowickie.pl wstrzymali się w głosowaniu.Na początku sesji Jerzy Wolski w imieniu swoich kolegów z ugrupowania wnioskował, aby zdjąć projekt uchwały z piątkowej sesji i na spokojnie go przedyskutować. Wniosek większością głosów został odrzucony.

 

 

Rada Powiatu Łowickiego przyjęła uchwałę o wprowadzeniu Samorządowej Karty Praw Rodzin komentarze opinie

 • izzy - niezalogowany 2019-04-26 21:24:52

  To ja proponuję wywalić ze szkół wszystkich nauczycieli a wprowadzić na to miejsce księży katolickich.... będzie dobrze, bo jak widać powiat nie ma nic innego do roboty. Absolutnie zbędna i droga instytucja...

 • gość 2019-04-26 21:31:43

  Osiemnastu durniów i jeden sprawiedliwy... to obraz dzisiejszej Polski. Wy brońcie dzieci przed deprawacją w rodzinach, żeby nie musiały widzieć pijanych ojców, pijanych matek i przemocy!

 • gość 2019-04-26 22:20:28

  Szacun dla Radnego Krystiana Cipińskiego za głos rozsądku, szkoda że jeden !!!

 • Hern - niezalogowany 2019-04-26 22:49:06

  Dejta 500+ to będzie mniej pijanych ojców.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-26 23:05:19

  Ogłądałem sesje. ZA głosowali w całości radni klubu PIS. Były też głosy wstrzymujące a radni PSL nie brali udziału w ogóle w głosowaniu.

  Wzór Karty chyba pisany na kolanie...

 • Al Lach - niezalogowany 2019-04-26 23:10:57

  Nie rozumiem komentarzy, co jest złego w obronie dzieci przed deprawacją, co jest złego w tym, że rodzic ma kontrolę nad tym co się z jego dzieckiem dzieje w szkole. Dla mnie to bardzo dobry pomysł. Bardzo się z niego cieszę. A p.Cipiński mógł pomóc lepiej zbudować zdania, skore te uchwalono mu przeszkadzają - liczą się też intencje a nie wymądrzanie się.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-26 23:59:55

  Jak Nie Wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze... I cieple posadki!
  Po nowym dyrektorze szkoły wybranym bez konkursu nowej dyrektor centrum kultury kandydujacej na wójta zaciętej PISiurze czas na nowe stanowisko...
  Brakło? To się dorobi... I bedzie rzecznik rodziny PIS
  Kiedy to się skończy... Bezczelność buta i arogancja...ale nie..oni prawi i czyści jak łza...
  Jawnie wszystko robią... Nawet im powieka nie drgnie..
  Wstydź się Panie nie mój starosto.
  Pan Bóg nie rychliwy...

 • Gość5 - niezalogowany 2019-04-27 08:37:13

  Pewnie brakuje stołka dla swojego. No to mu go stworzymy. No i oczywiście odpowiednio tego specjalistę wynagrodzimy .

 • Gość - niezalogowany 2019-04-27 09:47:09

  Brawo, pan Cipiński! Faktycznie dokument to bubel prawny, ponieważ każdy rodzic decyduje od zawsze o wszystkim, co jest związane z jego dzieckiem, bez zgody opiekuna prawnego dziecko nie może uczestniczyć w lekcjach religii, jechać na wycieczkę, nie można publikować wizerunku, itd.

 • gość 2019-04-27 11:11:30

  Uważam, że to bardzo dobry pomysł taka Karta Rodziny uchwalona przez samorząd. Przecież żyjemy w naszych małych lokalnych ojczyznach i właśnie na władzach samorządowych powinna spoczywać odpowiedzialność o rozwój rodziny.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-27 11:12:13

  Buhaha.. Sygnatariusze tej Karty w życiu Konstytucji nie przeczytali. Kosior gòwno podsunie i też zjedzą. Zaścianek i średniowiecze. Bawcie się dalej i ukrywajcie osoby LGBT w swoich rodzinach.

 • gość 2019-04-27 11:14:58

  Zastanawiające czemu niektórzy radni nie chcieli głosować za przyjęciem tej Karty? Czy to oznacza, że są przeciwko polskiej rodzinie i tradycyjnie rozwijającej się? Wstydziliby się.

 • gość 2019-04-27 11:17:47

  Czy radni nie głosujący za kartą głosowali za rozkładem rodzinnych tradycji w Polsce? Zaczyna się od takich małych wyłomów w rodzinnych tradycjach, a potem to już tylko poróbstwo i ruja.

 • Gośk.k.ć - niezalogowany 2019-04-27 11:30:41

  Łowicz jest biednym miastem,widać biedę i głupotę rządzących.na każdym.kroku.

 • Perial - niezalogowany 2019-04-27 11:48:25

  Rozbudowy aparatu administracyjnego ciąg dalszy... nie daję rady juz na to wszystko harować.....

 • Gość - niezalogowany 2019-04-27 12:00:49

  Czas uciekać z tego grajdołka...
  Skrsydlewska wie gdzie się budować.... Umierającego miasto...
  Obudzmy się!
  Kolejne stołki sztucznie dla PISu tworzone...
  Bezczelni od razu pełna parą wymiana ludzi na swoich
  Kto zapłaci za nowe stanowisko... Skąd na to się wezmą pieniądze i jaka bedzie pensja? Niech to ujawnią!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-27 12:08:18

  Żyj i daj żyć innym. Żeby PiS nie wiem jak zaprzeczał, to osoby homoseksualne ma też we własnej partii iTO SĄ NORMALNI LUDZIE. Płacą podatki, pracują, żyją obok nas. Odczepcie się od nich. Księża pedofile PiSowi nie przeszkadzają?

 • Gość - niezalogowany 2019-04-27 12:35:07

  Bardzo się cieszę, że za Kartą Praw Rodziny głosował bohater sexafery w KRUS. Trzeba mieć odwagę.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-27 14:48:30

  Wydaje mi się że karty praw powinny być tworzone z myślą o mniejszościach i osobach dyskryminowanych. A tu powstała Karta dla najbardziej uprzywilejowanej grupy mającej do dyspozycji wsparcie finansowe od państwa. W dodatku grupa ta należy do jeszcze większej rozdającej karty w polsce grupy która wciska się ze swoją katolicką obłudą w każdą dziedzinę życia. Polski katolik to tylko głupia przysłowiowa owieczka, nie zdolna do samodzielnego krytycznego myślenia...

 • Gość - niezalogowany 2019-04-27 15:27:54

  Dokładnie! Mnie nikt nie pyta czy moje dziecko chce mieć rekolekcje tylko dni wolne są wtedy i nikt nie sprawdza co ksiądz mówi w czasie rekolekcji: a jedyne co ostatnio mój dziesięciolatek przyniosl z rekolekcji z kościoła to : zło grzech szatan jestescie źli, Bóg was obserwuje i patrzy jak grzeszycie...
  Zero radości zero uśmiechu zero uwielbienia dla Jezusa i radości z życia, które nam ofiarował. Jestem wierzący ale to przeraża... Tylko grzech zło szatan pokusa przepraszaj... Za co pytam... Taki dziesięciolatek ma przepraszać i bic się w pierś?
  Wiec o kontrolę tego też poproszę...

 • gość 2019-04-27 18:57:51

  Największą deprawacją jest ksiądz pedofil w szkole. Temu się przeciwstawić nie macie odwagi, radni powiatowi. Jeszcze raz daliście dowód na to, że powiaty powinny zostać zlikwidowane, bo SĄ PO NIC!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-27 22:20:18

  Brawo Panie Starosto. BÓG HONOR OJCZYZNA. Rodzina na pierwszym miejscu. Chłopak dziewczyna normalna rodzina. Kiedyś to było nie dopomyslenia, jakies LGBT a teraz mamy stac w ich obronie i mamy ich rozumieć. Koszmar. Dobrze ze co niektórzy jeszcze czuwają.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-27 22:26:27

  Gratuluję odwagi!
  Oby więcej takich decyzji

 • gość 2019-04-27 22:37:42

  Gratuluję odwagi p.Cipińskiemu. Przeciwstawić się w pojedynkę takiej ciemnej, bezrozumnie głosującej nie wiadomo nad czym zgrai to naprawdę wielki szacun. Oby więcej takich w tym naszym wsiowym, sołtysim grajdole.

 • gość 2019-04-28 08:47:30

  Jak odwaga p. Cipińskiego, jaka odwaga... Popierać to co wszyscy/wielu dziś popiera to żadna odwaga. Odwaga to iść pod prąd, a dziś to właśnie odwaga popierać normalność, a nie schlebiać popieraniu raczej nienormalności.

 • gość 2019-04-28 18:14:32

  Panie Cipiński, szacun wielki za realistyczne podejście do bubla prawnego. Jeden przeciw wszystkim, nawet tym, którzy asekuracyjnie wstrzymują się od głosu, o PiSowcach nie wspomnę, bo to buble intelektualne po prostu. No ale jakich się wybrało, takich się ma.

 • gość 2019-04-29 10:07:23

  A czemu to rzekomo bubel prawny? Czy w takim razie bublem jest rodzina, normalna rodzina i czy naturalne upodobnia względem sexu to też bubel? Zastanówcie się. Przecież nikomu nikt w tej karcie nie zabronił być LGBT. Bo jakby zabraniali, to zupełnie inna sprawa.

 • gość 2019-05-04 13:51:41

  Kolejny powiat dołącza do mapy wstydu. Nigdy więcej nie pojadę do Łowicza. Zamiast budować społeczeństwo na dobrych tradycjach, otwarte dla wszystkich, Łowiczanie wybierają polowanie na czarownice. Zamiast opierać decyzje na wiedzy, radni idą ścieżką stereotypów i przesądów. Łowicz - wielki wstyd!

 • gość 2019-05-07 19:11:12

  Z pamięcią słabo u internautów, czy pisząc o konkursach na stanowiskach kierowniczych możesz przytoczyć jakieś przykłady wyboru osób z konkursu, zacznijmy od wyboru P. Dyrektor Centrum z 2016 roku i okoliczności tych niby konkursów, Proszę o więcej przykładów....z minionej kadencji tak w powiecie, gminach, mieście.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama