10°C bezchmurnie

Radosne świętowanie Niepodległej w SP 4 i SP 2 w Łowiczu

Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej nr 4 w Łowiczu zorganizowano happening z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W łowickiej „Dwójce” uczniowie przygotowali uroczysty apel.

„Pociąg do wolności” to tytuł happeningu przygotowanego z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w SP 4. Uczniowie wszystkich klas od kilku tygodni mierzyli się z różnymi zadaniami, a dzisiaj (13 listopada) zaprezentowali efekt swojej pracy.

Pierwszaki wykonały z bibuły symbole narodowe, godło i flagę, drugoklasiści omówili kilka polskich przysłów, a uczniowie klas trzecich zaprezentowali m.in. łowicki stój ludowy oraz ubiór wojskowych. O polskich tradycjach i zwyczajach takich jak śmigus-dyngus, topienie Marzanny czy Noc Świętojańska opowiedzieli czwartoklasiści.

Z tematem więzi pokoleniowej oraz historii hymnu Polski zmierzyli się uczniowie z klas piątych. Ich o rok starsi koledzy opracowali rebus do „Katechizmu małego Polaka” i zajęli się zagadnieniem „Polaka w języku”. Najstarsi uczniowie opowiedzieli jakie ich zdaniem są narodowe zalety oraz wady Polaków. Jak podkreśla Agnieszka Wróbel, nauczycielka historii i organizatorka happeningu wspólnie z Małgorzatą Dolińską, wydarzenie jest okazją do wspólnego i radosnego świętowania całej społeczności szkoły.

Co więcej, w akcję w łowickiej „Czwórce” zaangażowali się nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice, nauczyciele, a nawet... pracownik szkolnej obsługi, prezentujący z jedną z klas trzecich umundurowanie wojskowe.

W SP 2 w Łowiczu szkolne uroczystości z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się 10 listopada. Apel poprowadzili uczniowie Klaudia Tylkowska i Oskar Wójcik, którzy nawiązali do historii walk niepodległościowych i symboli narodowych.

Zaprezentowano też okolicznościową scenkę. Podczas ulicznej sondy reporterzy pytali przechodniów o święto obchodzone 11 listopada. Niestety ich wiedza była znikoma, a poprawnej odpowiedzi udzieliły dopiero dzieci.

Podczas apelu można było usłyszeć wiersze i pieśni patriotyczne. Na koniec wszyscy występujący zaśpiewali znaną z telewizyjnego programu piosenkę ,,Kocham Cię, Polsko”.

Fot. lowicz24.eu oraz SP 2 Łowicz

Radosne świętowanie Niepodległej w SP 4 i SP 2 w Łowiczu komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu