Rajd Szlakiem cichociemnych żołnierzy AK z Łowicza do Czatolina

Turystyka i rekreacja, Szlakiem cichociemnych żołnierzy Łowicza Czatolina - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 12/10/2019 10:39
Martyna Czekalska

Około 120 osób uczestniczy w 14. edycji rajdu Szlakiem cichociemnych żołnierzy Armii Krajowej z Łowicza do Czatolina. Rajd ma formę pieszą i rowerową.

Celem sobotniego (12 października) wydarzenia jest uczczenie 78. rocznicy pierwszego oficjalnego zrzutu skoczków cichociemnych na terenie okupowanej przez Niemców Polski. Zrzut odbył się w listopadzie 1941 roku we wsi Czatolin (gmina Łyszkowice) i nosił kryptonim „Ruction”. Zrzuconych zostało trzech skoczków, którzy przeszli specjalistyczne szkolenie w Wielkiej Brytanii.

Rajd organizowany jest przez łowicki oddział PTTK, Urząd Miejski w Łowiczu oraz OSP w Czatolinie w formie pieszej i rowerowej. Cykliści wyruszyli po godzinie 9:00 sprzed łowickiego ratusza. Główne uroczystości odbędą się pod pomnikiem cichociemnych w Czatolinie.

Po części oficjalnej zaplanowano ognisko z kiełbaskami oraz test z wiedzy historycznej z nagrodami dla najlepszych. Tradycyjnie upominki przygotowano także dla najstarszego i najmłodszego uczestnika rajdu oraz najliczniejszej grupy zorganizowanej.

Rajd Szlakiem cichociemnych żołnierzy AK z Łowicza do Czatolina komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama