13°C lekkie zachmurzenie

Rasowe czworonogi prezentowały się na Błoniach [VIDEO]

Dziś, 8 lipca w parku Błonie odbyła się Międzynarodowa i Krajowa Wystawa Psów Rasowych. Dotychczas organizowana ona była pod nazwą Światowa Wystawa Psów Rasowych.

Wystawa o zmodyfikowanej nazwie odbyła się w Łowiczu po raz szósty. Na wybiegu zaprezentowało się 50 czworonogów. Publiczność zobaczyć mogła głównie owczarki niemieckie długowłose, owczarki staroniemieckie, goldeny retrievery, moskiewskie psy stróżujące, biewery yorkshiry terriery.

Z dwiema suczkami rasy biewer yorkshire – roczną Shilą i półtoraroczną Nelly po raz pierwszy do Łowicza przyjechała pani Joanna z Gostynina. W rozmowie z nami przyznała, że wyjazd jest bardzo udany, ponieważ młodsza otrzymała dziś trzeci tytuł, który skutkował nadaniem certyfikatu Młodzieżowego Championa Polski (CAJC).

Właścicielka zakochana w swoich pupilach dodała, że takie wystawy to nie tylko sprawdzenie czworonoga, ale przede wszystkim prestiż.

Podczas dzisiejszej wystawy psy oceniany były w siedmiu klasach – baby (4-6 m-cy), szczeniąt (6-9 m-cy), młodzieży 99-18 m-cy), pośrednia (15-24 m-cy), otwarta (powyżej 18 m-cy), championów i weteranów (w wieku min. 8 lat).

W konkurencjach finałowych czworonogi walczyły o tytuły najlepsze baby, szczenię w swojej rasie, zwycięzca młodzieży, rasy oraz best veteran in show, czyli najlepszy pies wśród weteranów.

Organizacją wydarzenia zajął się Polski Klub Psa Rasowego – Polski Związek Kynologiczny, współorganizacją  Urząd Miasta Łowicz, zaś  honorowy patronat objął Burmistrz Miasta Łowicz.

 

Rasowe czworonogi prezentowały się na Błoniach [VIDEO] komentarze opinie

  • gość 2018-07-09 19:14:50

    Szkoda tylko, że nie widziałam wcześniej żadnej informacji o wystawie, lubię zwierzaki i z chęcią bym przyszła. Najważniejsze jest oczywiście ogłaszanie nowych imprez disco polo....

  • Gość - niezalogowany 2018-07-10 11:16:45

    To prawda,totalny brak informacji ...

  • Gość - niezalogowany 2018-07-16 12:21:05

    Rasowe .....zwykłe psy w typie rasy. Z psełdo hodowli.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.