19°C bezchmurnie

Ratusz szuka dodatkowych pieniędzy na remont przedszkola

Urząd Miasta szuka dodatkowych środków, które pozwolą rozstrzygnąć przetarg na termomodernizację budynków Przedszkola nr 5 przy ul. Chełmońskiego. Najniższa oferta jaka wpłynęła do ratusza jest blisko 420 tys. zł wyższa niż środki zarezerwowane na ten cel.

W poniedziałek (14 maja) otwarto oferty w przetargu na termomodernizację budynków Przedszkola nr 5 przy ulicy Chełmońskiego w Łowiczu. W postępowaniu wzięły udział dwie firmy – Rem-Bud z Byczek oraz ADMAR z Łowicza.

Pierwsza z firm skalkulowała zakres prac na 1.033.999, 50 zł. Druga zaproponowała cenę 36,5 tys. zł wyższą. W miejskim budżecie zaś na zadanie przeznaczono 616.079,55 zł.

Blisko 420 tys. zł różnicy pomiędzy środkami zarezerwowanymi a ofertami nie powinna dziwić, bowiem ceny na materiały budowlane już jakiś czas temu znacznie poszły w górę. Powstało zatem pytanie co zrobić z przetargiem. Unieważnić czy poszukać środków i wykonać inwestycję.

Grzegorz Pełka, naczelnik wydziału Inwestycji i Remontów UM w rozmowie z nami przyznał, że ratusz skłania się do tej drugiej opcji.

- Analizujemy oferty pod kontem merytorycznym i formalnym oraz równocześnie szukamy środków pozabudżetowych. Mamy możliwość ubiegania się o pożyczkę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Najprawdopodobniej poprosimy wojewódzki fundusz o umorzenie 326 tys. zł, które pożyczyliśmy na budowę kanalizacji deszczowej w ul. Broniewskiego i Starościńskiej. Jest taka możliwość pod warunkiem wykorzystania ich na termomodernizację – informuje miejski urzędnik.

Zakres prac na miejskiej placówce przedszkolnej jest bardzo szeroki. Obejmuje zdjęcie azbestu z dwóch budynków przedszkolnych, wymianę dachów z ociepleniem nań stropów. W ramach inwestycji stare piece węglowe zostanę zastąpione piecami gazowymi, wymianie podlegać będzie także cała instalacja do ogrzania pomieszczeń. Modernizację przejdzie także przedszkolna kuchnia, zaś wszystkie pomieszczenia zostaną pomalowane.

Jeżeli uda się wygospodarować dodatkowe środki, które zostaną przesunięte na majowej sesji, w czerwcu powinny ruszyć prace. Grzegorz Pełka przyznaje, że przed wrześniowym powrotem dzieci do placówki nie uda się wykonać wszystkie prace wewnątrz budynków z wymianą dachów. Budynek dostałby docieplony jesienią.

Ratusz szuka dodatkowych pieniędzy na remont przedszkola komentarze opinie

  • gość 2018-05-17 08:12:57

    w Skierniewicach takie ładne przedszkola, nowe budują, a tu syf, kiła i ciągle dzieci chore....

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu