Recytatorskie zmagania w PBP

Konkursy, Recytatorskie zmagania - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
Portal lowicz24.eu 10/04/2017 12:08

Trzy osoby – Elżbieta Podwójci z II LO, Weronika Łąpieś i Krzysztof Burzyński, oboje z ZSP nr 4 awansowali do etapu rejonowego 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Skierniewicach.

 W piątkowe przedpołudnie w murach Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu odbyły się 62. eliminacje do etapu rejonowego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Od dwóch lat liczba osób, które przed komisją prezentują swoje zdolności recytatorskie i poezję śpiewaną spada. Obecnie do eliminacji przystąpiło zaledwie 10 osób i wszystkie postawiły wziąć udział w turnieju recytatorskim.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników trzyosobowa komisja w składzie Marcin Wartalski (aktor i reżyser), Joanna Pokorska (kierownik filii Biblioteki Pedagogicznej) oraz Edyta Kondrat (pracownik biblioteki, filolog) postanowiła przyznać trzy równorzędne nagrody i cztery wyróżnienia. Pierwsze trafiły do Elżbiety Podwójci z II LO, która zachwyciła komisję prezentacją wiersza Ewy Lipskiej pt. „O czym marzy dziewczyna na lekcji gramatyki języka polskiego” oraz fragmentem prozy autorstwa Stephenie Meyer pt. „Intruz”. Obok licealistki znalazło się także dwoje uczniów ZSP nr 4 – Weronika Łąpieś i Krzysztof Burzyński.
Weronika postawiła na wiersz Stanisława Barańczaka „Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce” oraz prozę „Gra w klasy” Julio Cortazar. Jej szkolny kolega z kolei wyrecytował wiersz „Oda do nocnika” Franciszka Jagusiaka oraz fragment prozy z dorobku Jerzego Pillicha pt. „Bezpowrotnie utracona leworęczność”.

Wyróżniono Natalię Wiśniewską, Kamilę Charążkę i Szymona Szaleniec, wszyscy z I LO oraz Natalię Kucińską z ZSP nr 4.

Niestety nie było chętnych, którzy wzięliby udział w turnieju poezji śpiewanej, turnieju teatrów jednego aktora czy turnieju wywiedzione ze słowa.

Nagrodzeni uczestnicy obok upominków wywalczyli awans do etapu rejonowego w Skierniewicach. Odbędzie się on 21 kwietnia.

Recytatorskie zmagania w PBP komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama