Rekreacyjno-sportowa ścieżka wzdłuż rzeki Bzury?

Art. sponsorowany, Rekreacyjno sportowa ścieżka wzdłuż rzeki Bzury - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 29/05/2019 16:05
Martyna Czekalska

Łowickie Stowarzyszenie Aikido „Aiki Okami” oraz liczni pasjonaci turystyki, sportu i rekreacji wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Łowicza i pobliskich miejscowości podjęli się wysiłku zainicjowania działań zmierzających do wytyczenia ścieżki rowerowej, do biegania i nordic walking wzdłuż rzeki Bzury od łowickich Błoni do skansenu we wsi Maurzyce.

Chodzi o wyrównanie i utwardzenie, biegnącej tamtędy drogi gminnej na odcinku od ruin zamku w Łowiczu do mostu na rzece Bzurze w Maurzycach (pierwszy, 8-kilometrowy, tzw. plenerowy odcinek ścieżki), a dalej do poprowadzenia jej wzdłuż drogi powiatowej biegnącej przez wieś Maurzyce, w kierunku trasy nr 2 (Warszawa-Poznań), aż do położonego nieopodal Skansenu Ziemi Łowickiej (drugi, 1,5-kilometrowy, turystyczno-rekreacyjny odcinek ścieżki).

Plenerowy odcinek ścieżki od dawna przyciąga niezliczoną ilością malowniczych miejsc i urokliwych zakątków, różnorodnością roślin i dzikiej zwierzyny. Atuty tego terenu już dawno dostrzegli twórcy programu „Natura 2000”, podkreślając jego położenie w Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej. Przedmiotowa ścieżka biegłaby wzdłuż istniejącego już, i coraz bardziej popularnego nie tylko wśród lokalnych mieszkańców, szlaku kajakowego po rzece Bzurze. Występowanie obok siebie ścieżki i szlaku, w naturalny sposób by na siebie oddziaływało, stymulując wzajemne zainteresowanie wieloma formami turystyki, sportu i rekreacji i przyciągało coraz większą ilość ich zwolenników, a przez to przyczyniało się do rozpowszechniania zdrowego stylu życia.

Ze ścieżki mogliby korzystać zarówno lokalni mieszkańcy, realizując w praktyce zdrowy styl życia, jak też i liczni turyści, którzy chcieliby połączyć zwiedzanie zabytków w mieście i w skansenie w Maurzycach z aktywnym wypoczynkiem na łonie łowickiej natury. Odcinek ścieżki wzdłuż rzeki Bzury mógłby stanowić doskonałą trasę wycieczkową oraz ekologiczną ścieżkę edukacyjną dla dzieci i młodzieży z miejscowych szkół. Mógłby być on też miejscem organizowania lokalnych happeningów, których formuła (duży rozmach), z założenia wymagałaby obszernej przestrzeni do ich przeprowadzenia.

Sąsiedztwo położonych obok siebie ścieżki i szlaku mogłoby odgrywać kluczową rolę (stanowiąc, wzajemnie napędzające się koło zamachowe), w popularyzacji naszego regionu i stanowić dla niego tak istotny element jak kolejka linowa na Kasprowy Wierch czy skocznia narciarska dla Zakopanego. Taką ścieżkę (być może zdolną nawet do samofinansowania swojego utrzymania), można by porównać do roli znanego celebryty, który bez pobierania stosownego wynagrodzenia pracuje na rzecz promocji naszego regionu.

Współczesna turystyka ukierunkowana jest na łączenie różnorodnych form wypoczynku, bowiem samo zwiedzanie nawet najbardziej fascynujących zabytków już nie wystarcza. Biura podróży organizując wypoczynek dla osób pojedynczych i całych grup (wycieczki, zielone szkoły, spotkania integracyjne), prześcigają się w ilości jak najbardziej atrakcyjnych i urozmaiconych ofert.

Wkomponowanie w przestrzeń pomiędzy dwa ośrodki tradycji i kultury (miasto Łowicz i Skansen w Maurzycach), stanowiące ofertę dla ducha i umysłu swoistego łącznika (ścieżki i szlaku kajakowego), stanowiącego tym razem ofertę dla ciała – podniosłoby przede wszystkim komfort przemieszczania się i wniosłoby zrównoważenie oraz znaczące poszerzenie wachlarza atrakcji. Dla turysty poczucie dobrze zainwestowanego czasu i pieniędzy zwykle skutkuje chęcią ponownego odwiedzenia tego miejsca oraz polecenia go rodzinie i znajomym. W skali ogólnopolskiej można by przytoczyć wiele przykładów na to, że najbardziej efektywnym sposobem na promocję miasta lub regionu jest wykorzystanie miejscowego naturalnego potencjału.

Niezaprzeczalnym i największym atutem ścieżki wzdłuż Bzury byłby fakt, że każdy jej użytkownik pozostawałby wolny od zagrożeń ze strony samochodów, a także od hałasu i spalin. Podziwiając różnorodność roślin i dzikiej zwierzyny mógłby się oddawać swoistej naturoterapii. Dzięki temu użytkownikami ścieżki mogłyby być całe rodziny wraz z osobami starszymi i dziećmi. Na trasie ścieżki w kilku jej miejscach mogłyby powstać zadaszenia wraz ze stołem i ławkami, by najmłodsi i osoby starsze mogły chwilę odpocząć, ugasić pragnienie i posilić się oraz schronić się przed słońcem i deszczem. Natomiast na terenie zabudowanym z inicjatywy już samych lokalnych mieszkańców mogłyby powstawać różnego rodzaju przedsięwzięcia około turystyczno-rekreacyjno-sportowe, tj. przystanie kajakowe, bary wraz z miejscami noclegowymi czy gospodarstwa agroturystyczne z ofertą jazdy konnej i przejażdżki bryczką.

Zarówno w miejscach zadaszeń jak też i na terenie prywatnej działalności gospodarczej mogłaby być sprzedawana żywność wyprodukowana przez rolników w ich własnych gospodarstwach. W tych samych miejscach mogliby się reklamować miejscowi przedsiębiorcy, którzy chcieliby jednocześnie występować w charakterze sponsorów. Kontynuacją tejże ścieżki mogłaby być nowa dalsza trasa (nieujęta w tej propozycji działań), wiodąca od mostu w Maurzycach lub od Skansenu w Maurzycach przez wieś Strugienice, Wierznowice, Urzecze aż do zamku w Sobocie. Droga ta miałaby również charakter rekreacyjno – turystyczny i na całej swej długości mogłaby również ożywiać lokalną inicjatywę gospodarczą.

Wytyczenie szlaku pozwoliłoby, więc stworzyć nie tylko dogodne warunki skomunikowania miasta ze Skansenem w Maurzycach, podnieść jakość usług turystycznych, propagować turystykę, sport i rekreację (a przez to zdrowy styl życia), stworzyć alternatywną ofertę edukacyjno-rekreacyjną dla dzieci i młodzieży (wykorzystanie szlaku, jako ścieżki wycieczkowej oraz ekologicznej ścieżki edukacyjnej), podnieść jakość miejscowych happeningów (np. poprzez przeniesienie na ścieżkę Biegu Jesieni, Biegu Trzeźwości, itp.), promować piękno i atrakcje ziemi łowickiej (przyciągając tym samym kolejne rzesze turystów), ale również stworzyć możliwość dodatkowych form zarobku (przystanie kajakowe, bary wraz z miejscami noclegowymi, gospodarstwa agroturystyczne), i reklamy (reklama właścicieli miejscowych firm w punktach odpoczynku na ścieżce oraz w miejscach prywatnej działalności gospodarczej).

Pomysłodawcy tej inicjatywy liczą na zainteresowanie się sprawą ze strony lokalnych samorządowców.

Jakie jest Państwa zdanie na ten temat? Zachęcamy do komentowania.

Rekreacyjno-sportowa ścieżka wzdłuż rzeki Bzury? komentarze opinie

 • Maz - niezalogowany 2019-05-15 20:02:02

  Jestem jak najbardziej za, pod warunkiem, że zostanie utwardzona w sposób naturalny... i jak zapewnicie na tym szlaku brak samochodów, które powszechnie tam się poruszają i parkują przy samej rzece, powodując zanieczyszczenia. Wszak pan wędkarz, oprócz kłębów dymu nikotynowego musi widzieć samochód. Poza tym jest to droga rolnicza, dojazdowa do pól, zatem zakaz ruchu pojazdów wykluczony.

 • gość 2019-05-15 20:59:59

  Super pomysł!!! od dawna na coś takiego czekałam. Wreszcie sam na sam z piękna przyrodą a nie z TIRAMI na drodze. BRAWO!!! popieram z całego serca i życzę powodzenia w szybkiej realizacji:):):)

 • gość 2019-05-16 08:27:33

  Pomysł bardzo dobry ale sugeruje się w artykule, że powstaje na uboczu ze względu na spaliny i hałas. Może przenieśmy na peryferie cały Łowicz, a nie tylko rekreację? Skoro usunięcie ciężkiego ruchu z zabytkowego miasta przerasta kompetencje władz to przenieśmy wszystko.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-16 08:52:40

  Proponuję zająć się sprawą kompleksowo. Scieżka Łowicz - Nieborów oraz Łowicz - Maurzyce.

 • gość 2019-05-16 10:52:58

  Świetny pomysł. Trzymam mocno kciuki za realizację.

 • gość 2019-05-16 11:12:26

  Świetny pomysł, jak najbardziej należy to zrealizować.

 • gość 2019-05-16 11:55:43

  Super pomysł, jak najbardziej należy to zrealizować.

 • gość 2019-05-16 12:57:00

  Popieram tę inicjatywę. Jest za mało takich ścieżek w naszej okolicy.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-16 14:55:42

  Sądzę że to najlepsza możliwość stworzenia prawdziwie rekreacyjnej ścieżki. Dodatkowo przemawia fakt braku samochodów i zanieczyszczeń. Fantastyczny pomysł! :)

 • Kaczor34 - niezalogowany 2019-05-16 14:57:43

  Brawo! Tego potrzebował Łowicz. Popieram oburącz!!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-16 15:40:28

  Popieram. Super sprawa. Bardzo fajny pomysl

 • Gość - niezalogowany 2019-05-16 15:40:42

  Popieram. Super pomysł. Oby więcej takich.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-16 15:40:58

  Popieram, bardzo fajna inicjatywa. Super sprawa dla młodzieży i całych rodzin

 • Ania - niezalogowany 2019-05-16 15:42:22

  Super sprawa fajny pomysł. Popieram.

 • Monika - niezalogowany 2019-05-16 15:44:08

  Popieram, bardzo fajna inicjatywa. Super sprawa dla młodzieży i całych rodzin

 • Gość - niezalogowany 2019-05-16 15:44:37

  Popieram

 • Gość - niezalogowany 2019-05-16 16:03:44

  Ostatnio na spotkaniu w Gminie Zduny wójt Krzysztof Skowroński przedstawił szerszą koncepcje powstania takiego szlaku turystycznego łączącego Gminy: Nieborow -Łowicz - Zduny oraz Bielawy (Walewice ). Wszystko wzdłuż rzeki Bzura. Myślę że to byłyby też świetny pomysł.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-16 18:48:07

  Popieram.
  I czekam na dalsze pozytywne informacje o realizacji projektu.;)

 • Iza - niezalogowany 2019-05-17 09:42:03

  Super pomysł! Sama dużo biegam i taka ścieżka to idealne miejsce na każdą rekreację z dala od miasta i w otoczeniu przyrody. To w interesie nas wszystkich. Trzymam kciuki za realizację!

 • gość 2019-05-17 12:56:43

  Więcej ruchu na powietrzu każdemu się przyda!!! Popieram!!!

 • gość 2019-05-17 14:30:23

  Bardzo dobry pomysł ! Bzura jest przepiękna rzeką i dobra ścieżka wzdłuż rzeki bardzo się przyda .Nawet teraz sporo osób jezdzi rowerami w tamtych okolicach . Mam nadzieję, że pomysł uda się w niedługim czasie zrealizować . Powodzenia

 • gość 2019-05-17 14:49:21

  Bardzo dobra inicjatywa ! ;)

 • gość 2019-05-17 14:52:37

  Jestem jak najbardziej za

 • gość 2019-05-17 14:53:16

  Macie moje pełne poparcie

 • Gość - niezalogowany 2019-05-17 15:19:55

  Tylko ciekawe kto będzie sprzątał śmieci z terenów przylegających do tej ściežki ( z pól i łąk należących do rolników), bo turyści = pełno śmieci naokoło. Już teraz pełno śmieci w różnych miejscach wzdłuż rzeki , po młodzieży , nielicznych jeszcze turystach i wędkarzach!!! Atrakcja dla wszystkich a śmieci rolnicy muszą sobie sami sprzątać!!!! Bo jak nie posprzataja to zbiorą siano dla zwierząt ze śmieciami razem albo inne zbiory.

 • gość 2019-05-17 16:40:47

  Popieram.

 • gość 2019-05-17 16:41:18

  Popieram.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-18 00:05:10

  Trasa wzdłuż Bzury Łowicz Sobota i Łowicz nieborów ... Marzenie od wielu lat panie starosto niech pan to skoordynuje i moze sie uda , rowerzyści tego panu nie zapomną !

 • Gość - niezalogowany 2019-05-18 07:19:41

  Trasa wzdłuż Bzury Łowicz Sobota i Łowicz nieborów ... Marzenie od wielu lat panie starosto niech pan to skoordynuje i moze sie uda , rowerzyści tego panu nie zapomną !

 • Sportowiec - niezalogowany 2019-05-18 07:37:57

  Moją pasją jest Bieganie, również wzdłuż Bzury. Bardzo przydałaby się tam utwardzona ścieżka. Bardzo dobry pomysł! Popieram!!!

 • Bywalec - niezalogowany 2019-05-18 08:27:12

  Teren przylegający do Bzury jest faktycznie bardzo ładny i bardzo mało wykorzystywany. Bardzo fajny pomysł. Popieram.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-18 18:25:22

  Pomysł jak najbardziej trafiony. Przydałaby się nam taka ścieżka z prawdziwego zdarzenia. Popieram i trzymam kciuki za realizację!

 • Łowiczanka Ola - niezalogowany 2019-05-19 08:35:28

  Brawo za tak trafiony pomysł ! W 15. Rocznicę przystąpienia do Unii Europejskiej nastąpiła możliwość okazji, by uczcić ten fakt np. realizacją takiego zamierzenia. A jeśli opisana ścieżka już cieszy się znajomością wśród turystów i Łowiczan - to na co czekać ? Trzymam kciuki za szybkie wdrożenie w życie ! :)

 • Bartłomiej - niezalogowany 2019-05-19 08:38:08

  Świetna idea. Połączmy człowieka i naturę poprzez realizacje tego projektu. To są tak piękne okolice, że należałoby zrobić wszystko, aby to wykonać !

 • Gosia turystka - niezalogowany 2019-05-19 08:42:13

  Jestem za pomysłem, bo zakochałam się w Bzurze od pierwszej wycieczki kajakiem. Macie bujną przyrodę i wspaniałą rzekę, która przy odpowiednim przygotowaniu infrastruktury może dać wszystkim wiele benefitów.

 • Eugeniusz - niezalogowany 2019-05-19 08:52:08

  Tak świetnie trafione przedsięwzięcie. Zdecydowanie popieram i trzymam kciuki za Decydentów w tej sprawie.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-19 15:17:17

  Słuszna inicjatywa doskonały pomysł - popieram

 • gość 2019-05-20 10:43:20

  Popieram w całości, ale mam też propozycję.
  Czy tej ścieżki nie można byłoby rozpocząć od mostu przy ulicy Warszawskiej? Obecnie Zatorze i cała ta część miasta jest zatłoczona samochodami w związku z budową wiaduktu i praktycznie odcięta od centrum miasta. Zbudowanie ścieżki pieszo-rowerowej umożliwiłoby przynajmniej pieszym i rowerzystom swobodne przedostanie się do miasta - co byłoby istotne zwłaszcza po zamknięciu ulicy 3 maja.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-20 14:59:43

  Pomysł bardzo dobry, tylko trzeba wszystko dokładnie przemyśleć. Chodzi mi o rolników, wędkarzy. Kłótni i protestów w zupełności wystarczy. Jeśli wszystko zostanie poukładane w logiczny sposób to super sprawa!!!

 • Jery - niezalogowany 2019-05-20 16:15:47

  Good Idea!!!!!!!!!!!

 • gość 2019-05-20 16:47:08

  ....nowomowa trawa. Wysiłek zainicjowania czyli nabazgranie odręcznego szkicu? To teraz chłopaki muszą wziąć prysznic bo sie chyba upocili

 • gość-re - niezalogowany 2019-05-20 22:37:03

  Chciałbym Panu powyżej przypomnieć, że zainicjowanie to prawdopodobnie wszystkie inne przygotowania, których nie widać na rysunku. Zakładam, że przedstawiciele stowarzyszenia rozmawiali np. z włodarzami miasta i powiatu. Ze swojej strony bardzo popieram, świetny pomysł!!

 • gość 2019-05-20 23:02:29

  wiśniewski ty filozofie od koziej trąbki, weż sie za prace w szkole a nie wymyślasz jakieś bzdury

 • gość 2019-05-20 23:04:13

  Popieram popiera,m , ctr+v z kont oszołomów, , to nierealny pomysł, wyłóż panie Wiśniewski pieniązki z diety na realizacje tego pomysłu

 • gość 2019-05-21 09:07:28

  Bardzo dobra inicjatywa!!!

 • Łowiczanka - niezalogowany 2019-05-21 10:34:57

  Popieram

 • 3xTAK - niezalogowany 2019-05-21 10:51:49

  Jestem za. Tylko inwestycja wymaga ogromnych środków. Czy na tej drodze są grunty do odkupienia od rolników?

 • Nauczyciel - niezalogowany 2019-05-21 11:05:22

  Tak skrupulatnego i szczegółowo, jak na ten etap, przygotowanego planu nie można zaprzepaścić. Jak widać ścieżka ta będzie dla każdego! Najbardziej dziękuję pomysłodawcy za zainteresowanie się dziećmi, bo to one są najważniejsze, bo wreszcie bez stresu będzie można wyruszyć bezpiecznie rowerami w plener. Życzę powodzenia!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-21 21:20:39

  Super sprawaa. Jestem na tak.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-21 23:55:54

  Rewelacyjny pomysł. Macie moje poparcie

 • gość 2019-05-22 07:33:28

  Sroty groty miała babka dupe w kroty. A kto wykupi tereny od rolników . Przecież ta ścieżka nie przebiega cały czas nad brzegiem Bzury tak jak to jest na mapie poglądowej. A kto później będzie sprzątał ten teren. Teraz nie ma kto sprzątnąć brzegów Bzury od mostu przy zamku do progu na Klewkowie. Już widzę te bary pełne ludzi i rolników sprzedających swoje produkty.Biura turystyczne już ustawiają się w kolejce. Pomysł to nie wszystko.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-22 18:35:58

  Nieraz wystarczy tylko pomysł, a reszta się sama ułoży. Incjatywa super - działajcie !

 • Gość - niezalogowany 2019-05-22 21:15:59

  Popieram 100% w b.dobrym kierunku są realizowane te pomysły tym bardziej że rzeka jest czysta powoli zarybiana a przez kajaki bliższa dla mieszkańców i turystów. Mile widziane były by pola biwakowe na zakończenie spływu z ogniskiem i kiełbaskami

 • ASKSIĘŻAK - niezalogowany 2019-05-22 23:00:40

  Mam nadzieję, że społeczeństwo miasta Łowicza i powiatu - zacznie wreszcie coś wymagać od swoich wybrańców - burmistrzów, starostów oraz radnych i zmusi ich - aby coś zadziałali w kwestii ścieżek rowerowych. Jak już pisałem wcześniej - maleńki powiat skierniewicki "może się pochwalić" trzema ścieżkami rowerowymi, ze Skierniewic do Bolimowa, do Makowa oraz do Nowego Kawęczyna. W "turystycznym" powiecie łowickim - 0 ścieżek rowerowych.

 • Boniek ale nie ten śmierdziel - niezalogowany 2019-05-22 23:15:18

  To bardzo głupi pomysł, ogólnie w Łowiczu powinien być zakaz dla rowerów, pchają się pod koła, nie znajom przepisów ruchu i zagrażają normalnym kierowcom.

 • gość 2019-05-22 23:34:54

  popieram, rewelacja

 • gość 2019-05-22 23:35:33

  popieram

 • gość 2019-05-22 23:36:29

  jestem na tak!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-23 21:17:21

  Fajny pomysł. Popieram. Takich przedsięwzięć nigdy nie za dużo.

 • Turysta - niezalogowany 2019-05-24 23:31:40

  Dobra inicjatywa, warta realizacji. Dziwne, że nikt wcześniej siìę tym nie zainteresował. Trzymam kciuki.

 • Darek G. - niezalogowany 2019-05-25 22:50:42

  Wspaniały pomysł, słuszna inicjatywa, konieczna do zrealizowania. Dajmy ludziom szansę podjąć dobrą decyzję i stać się zdrowszymi dzięki możliwości spacerów lub biegów w tak malowniczej okolicy.

 • Darek G. - niezalogowany 2019-05-25 22:51:06

  Wspaniały pomysł, słuszna inicjatywa, konieczna do zrealizowania. Dajmy ludziom szansę podjąć dobrą decyzję i stać się zdrowszymi dzięki możliwości spacerów lub biegów w tak malowniczej okolicy.

 • Gośćmagda - niezalogowany 2019-05-28 21:41:35

  Popieram jak najbardziej.

 • gość z Otolic - niezalogowany 2019-05-29 20:53:55

  Jako mieszkaniec Otolic jestem zachwycony tym pomysłem. Wiele osób z naszej miejscowości dojeżdża do Łowicza. Nie ma niestety żadnej bezpiecznej ścieżki rowerowej do miasta. To by było jedno z rozwiązań.

 • gość rowerzysta - niezalogowany 2019-05-29 20:56:01

  Wreszcie coś sensownego dla aktywnych ludzi

 • gość zwolennik - niezalogowany 2019-05-29 20:56:30

  Tak, tak, tak

 • gość Robert - niezalogowany 2019-05-29 20:57:32

  Gratuluję pomysłu

 • gość 2019-05-29 21:00:44

  Braavo, Braavo, Bravissimo !!!

 • gość1 - niezalogowany 2019-05-29 23:36:13

  Jak najbardziej popieram pomysł.

 • gość 2019-05-29 23:36:46

  Macie mój głos

 • gość 2019-05-29 23:37:36

  Działajcie, byle szybko.

 • gość Bożena - niezalogowany 2019-05-29 23:39:22

  Ja i moja rodzina nie mamy gdzie bezpiecznie wybrać się na przejażdżkę rowerową, dlatego popieram w 100%

 • Gość - niezalogowany 2019-05-30 15:12:12

  Popieram! :)

 • Gość - niezalogowany 2019-05-30 15:32:36

  Super pomysł

 • Gość11 - niezalogowany 2019-05-30 17:36:32

  Nie popieram, to jest droga gruntowa dla rolników i tak powinno zostać. Mam nadzieję że ten pomysł nie wypali, bo jeśli będę miała ochotę jechać do własnego lasu samochodem to mam mieć do tego pełne prawo i nie chcę się mijać non stop z rowerzystami

 • Gość - niezalogowany 2019-05-30 19:28:09

  Bardzo dobry pomysł, jestem za, brakuje w naszej okolicy czegoś takiego.

 • Agnieszka - niezalogowany 2019-05-30 22:58:59

  Pomysł bardzo fajny. Sama dużo i często spaceruję. Chętnie skorzystałabym z możliwości jakie oferują takie ścieżki w całej Polsce. Aktywny wypoczynek dziś nikogo nie dziwi. A w połączeniu z piękną okolicą Bzury, sama przyjemność. Popieram!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 07:59:26

  Super pomysł!!!

 • K123 - niezalogowany 2019-05-31 08:03:17

  Popieram, świetny pomysł, w końcu będę miała gdzie chodzić z dziećmi na spacer

 • Rysiek - niezalogowany 2019-05-31 08:52:06

  Super pomysł. Co do wędkarzy jak czytam w komentarzach. Niech sobie wjeżdżają komu to przeszkadza. Zawrotnych prędkości tam nie rozwijają... Bardziej bym się obawiał ludzi na quadach lub crossach.
  Pozdrawiam

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:03:35

  super!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:03:36

  Super

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:03:43

  Popieram!

 • K17 - niezalogowany 2019-05-31 11:03:47

  Świetny pomysł

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:03:55

  Super

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:04:08

  Popieram!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:04:24

  Mega

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:04:49

  Będę korzystać

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:04:55

  super inicjatywa

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:04:57

  świetny pomysł!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:05:02

  Elegancko

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:05:18

  Świetny pomysł, popieram :)

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:05:20

  Fajny pomysł

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:05:21

  tak!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:05:23

  Świetna sprawa

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:05:29

  Świetny pomysł

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:05:34

  świetny pomysł

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:06:04

  Świetny pomysł, Łowicz to piękne miasto z duszą, najpiękniejszym folklorem w Polsce, które coraz bardziej rozwija się

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:06:14

  Łaał, super

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:06:22

  Moim zdaniem świetny pomysł!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:06:25

  Jestem na tak!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:06:28

  Kozak

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:06:36

  myślę, że to świetny pomysł!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:06:47

  Fajnie

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:07:11

  popieram w 100%!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:07:18

  Fajnie fajnie

 • Uczeń Medyka - niezalogowany 2019-05-31 11:07:29

  Popieram inicjatywę, ponieważ przejażdżki nad Bzurą będą bardzo relaksujące

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:07:36

  tak tak tak !

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:07:43

  Świetny pomysł

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:07:44

  super pomysł!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:07:57

  Ścieżka rowerowa wzdłuż Bzury świetny pomysł!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:08:07

  Jestem na tak

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:08:17

  Super! Mieszkam niedaleko i będę sobie mógł robić rowerowe wycieczki :)

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:08:36

  megaaaa

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:09:24

  Świetna inicjatywa!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:09:42

  Koooozaak

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:11:26

  Świetny pomysł!!!!!

 • Licealista 1245 - niezalogowany 2019-05-31 11:11:50

  Świetny pomysł, łowicz wspiera zdrowie

 • Młody Pedro - niezalogowany 2019-05-31 11:11:51

  Świetna inicjatywa,
  Jakub Makowski to mój spanialy kolega

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:12:03

  bardzo podoba mi sie ten pomysl moje wnuczki beda mialy gdzie jezdzic

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:14:46

  Najpierw siłownia w Medyku, teraz ścieżka... Nareszcie będzie gdzie ćwiczyć!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 11:19:21

  Jestem dumny że Łowicz ma coraz lepsze pomysły!

 • gość 2019-05-31 11:40:37

  Bardzo dobry pomysł, brawo, niech się dzieje jak najwięcej i więcej ścieżek rowerowych w okolicach Łowicza. Będzie gdzie bezpiecznie aktywnie spędzać czas.

 • gość 2019-05-31 15:06:03

  popieram inicjatywę pod warunkiem zakazu wjazdu dla samochodów

 • gość 2019-05-31 15:07:00

  świetna sprawa tym bardziej że brak ścieżek w okolicach Łowicza

 • gość 2019-05-31 15:07:28

  jestem za tak

 • gość 2019-05-31 15:08:43

  jestem na tak

 • gość 2019-05-31 15:13:24

  Popieram. Super.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 15:29:49

  Popieram

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 16:19:11

  Popieram inicjatywe

 • Tomek - niezalogowany 2019-05-31 19:36:38

  Popieram. Ale żeby to nie była kostka tylko coś równego(asfalt lub jakaś innana nawierzchnia nadająca się również dla rolek)

 • Truskawka - niezalogowany 2019-05-31 19:50:33

  Bardzo dobry pomysł, jestem za, brakuje w naszej okolicy czegoś takiego.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 21:34:31

  Super pomysł!! Aktywny wypoczynek dziś nikogo nie dziwi. A w połączeniu z piękną okolicą Bzury, sama przyjemność. Popieram!!!

 • gość 2019-05-31 21:43:23

  Świetny pomysł, brakuje takiego połączenia, piękne widoki!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 23:55:22

  Miasto Łowicz niech się rozwija u siebie a nie się wpycha w inne gminy

 • Gość - niezalogowany 2019-05-31 23:56:05

  Nie popieram

 • gość 2019-06-01 15:50:54

  Bardzo dobry pomysł, Popieram, brakuje takiego miejsca, Działalność w kierunku rekreacji powinna być na pierwszym miejscu.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-01 21:03:56

  Popieram w 100 %

 • gość 2019-06-02 11:27:56

  Jestem jak najbardziej za tym pomysłem. Bardzo dobre miejsce do aktywnego wypoczynku na łonie natury.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-02 11:50:14

  Super pomysł popieram w 100 %.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-02 12:17:37

  Super inicjatywa. Popieram ścieżka jest bardzo potrzebna, przydałaby się również do Nieborowa.

 • Gość Józef - niezalogowany 2019-06-02 12:43:57

  Jestem jak najbardziej za, wraz z małżonką będziemy mogli bezpieczne jeździć.

 • gość 2019-06-02 13:53:01

  popieram, w łowiczu jest tak mało ścieżek rowerowych ,przydała by się taka w miejscu bezpiecznym dla rowerzystów i nie tylko.

 • M - niezalogowany 2019-06-02 16:26:43

 • Gość - niezalogowany 2019-06-02 16:46:10

  Jak najbardziej super pomysl

 • Bogdan - niezalogowany 2019-06-02 17:27:57

  Świetny pomysł. W końcu może władze pomyślą o swoich mieszkańcach i zrobią ukłon w kierunku propagowania aktywności ruchowej. Popieram

 • Bogdan - niezalogowany 2019-06-02 17:28:22

  Świetny pomysł. W końcu może władze pomyślą o swoich mieszkańcach i zrobią ukłon w kierunku propagowania aktywności ruchowej. Popieram

 • Gość - niezalogowany 2019-06-02 17:39:37

  Jestem za. Pamiętajmy też o ściężce do Nieborowa!

 • Gość - niezalogowany 2019-06-02 18:04:22

  Super pomysł, popieram

 • Gość - niezalogowany 2019-06-02 18:08:25

  Świetny pomysł ;)

 • gość 2019-06-02 18:09:59

  Super pomysł, popieram :-)

 • bueno - niezalogowany 2019-06-02 18:28:02

  pomysł jak najbardziej trafny, nareszcie coś można by było zrobić w tym Łowiczu bo do tej pory totalne lenistwo ,a w innych miasteczkach nawet mniejszych od Łowicza tętni pracami w różnego rodzaju inwestycjach rekreacyjno-sportowych.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-02 19:23:59

  Tak

 • Marcel - niezalogowany 2019-06-02 19:25:35

  Jestem na tak

 • Marcel - niezalogowany 2019-06-02 19:47:55

  Jestem na tak

 • Gość - niezalogowany 2019-06-02 21:08:49

  Jestem za pomysłem projektu budowy ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Bzury.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-02 22:02:18

  Jestem na tak. Świetny pomysł. Nareszcie ktoś pomyślal. Łowicz już dawno powinien miec taką ścieżkę. Oby nie spalil na panewce jak ścieżka rowerowa którą nam obiecano.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-02 22:04:01

  Jestem za i popieram.

 • gość 2019-06-02 22:30:12

  jak najbardziej popieram ten pomysł.

 • gość 2019-06-02 23:51:18

  Ciekawy pomysł!

 • Izabela - niezalogowany 2019-06-03 10:15:09

  Jestem za :) w koncu bedzie gdzie chodzić na spacerki :)

 • Wiktor Andrzejczak a cooo - niezalogowany 2019-06-03 10:19:06

  Kur-ła pewnie że trzeba takie akcyjki prowadzić.
  Tu sie nic nie dzieje. Super pomysł, mam nadzieję że miasto nie bedzie utrudniać a wręcz wspomoże i pomoże w realizacji pomysłu.
  Trzymam kciuki i wierze w pomyslodawce i to wwspaniałe miasto.
  Pozdro Wicio.

 • Mieszkanka - niezalogowany 2019-06-03 14:02:09

  Wierzę głęboko, że będzie możliwość szybkiego przejścia od pomysłu do realizacji, bo jak świadczą przykłady w innych miastach inwestycje w sport i rekreacje mogą być sposobem na zarażenie zdrowym stylem życia wszystkich lokalnych mieszkańców i turystów. Bo przede wszystkim darmo i w otoczeniu pięknej przyrody.

 • Miłośniczka sportu i rekreacji - niezalogowany 2019-06-03 14:22:45

  Wiem, że osób myślących w tych kategoriach, jak pan Wicio, jest na tutejszym terenie znacznie więcej. Ważne, żeby się integrować i wspierać realizację tak szlachetnej inicjatywy. Tylko takie wsparcie może doprowadzić do pozytywnego zakończenia tych działań. Życzę powodzenia!j!!

 • gość 2019-06-03 14:30:55

  zupełnie nie wiem o co chodzi, przecież jest tam ścieżka i każdy może rowerem tam się przejechać ja zechce, w zasadzie praktycznie nic się nie zmieni

 • Łukasz - niezalogowany 2019-06-03 18:43:52

  popieram

 • gość 2019-06-03 21:11:58

  Od dawna korzystamy z żoną z tego terenu. Ścieżka dałaby nowe możliwości np. wycieczek rowerowych. Popieramy projekt. Mieszkańcy gminy Zduny.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-06 00:36:03

  Bardzo dobry pomysł. Dla formowania nawyku zdrowego stylu życia, żadne wysiłki i żadne wydatki nie będą zbyt duże. W wielu miejscach w kraju już dawno sobie to uświadomiono. Jeden z licznych tego typu przykładów: ścieżka od Skierniewic do Makowa. Ja i moja rodzina trzymamy kciuki.

 • gość 2019-06-07 14:11:02

  Bardzo dobry pomysł! Chętnie jeździłabym tam rowerem. Świetne połączenie do skansenu w Maurzycach. Pozostaje do rozwiązania kwestia pogodzenia ruchu pojazdów - dojazd maszyn rolniczych do pól, często też wędkarze korzystają z tej drogi. Trzymam kciuki za realizację projektu :-)

 • Łowiczanin - niezalogowany 2019-06-08 04:45:53

  Jeśli się uda to wreszcie będzie możliwość by z dziećmi wybrać siìę bezpiecznie na wycieczkę. Popieram

 • Gość - niezalogowany 2019-06-08 05:05:25

  Dobra inicjatywa. Popieram. Byle szybko zaczęło się coś dziać w tym kierunku.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-14 01:12:32

  Dobry pomysł. Popieram. Jeżdżę rowerem i biegam. Chętnie będę korzystał ze ścieżki.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-14 01:13:14

  Dobry pomysł. Popieram. Jeżdżę rowerem i biegam. Chętnie będę korzystał ze ścieżki.

 • gość 2019-07-30 18:10:05

  popieram!!!!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama