6°C bezchmurnie

Retro turniej grup rekonstrukcji historycznej o puchar Lelona

W niedzielę 1 lipca na Stadionie Miejskim im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu doszło do rywalizacji piłkarskiej członków grup rekonstrukcji historycznej. Już po raz drugi wygrała łowicka drużyna WKS 10PP.

 To już trzecia edycja turnieju, a druga w ramach memoriału plutonowego Zdzisława „Lelona” Lelonkiewicza.
Do losowania stanęły drużyny przyszłej LIGI RETRO, powołanej do życia w tym roku.

W grupie A znalazły się drużyny: jako Czarni Lwów Grupa Rekonstrukcji Historycznej Pionierzy 40 P.P. Dzieci Lwowskich z Warszawy, a jako WKS 37PP Z Kutna oraz WKS Śmigły Wilno rekonstruktorzy z Warszawy.

W grupie B znalazły się zespoły: WKS 10PP z Łowicza (obrońcy pucharu z 2017 r.), LKS Lechia Lwów składająca się z członków Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58 pp z Dzierżoniowa (tymczasowo na turnieju w barwach WKS 58PP) oraz WKS Grodno, czyli Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej (na turnieju w barwach WKS 28 Pułku Artylerii Lekkiej).

- Imprezę możemy uznać za bardzo udaną. Zjawiło się blisko 100 zawodników z całej Polski. Sport był częścią życia w przedwojennych garnizonach i całej II RP. Naszym wydarzeniem o tym przypominamy, a także oddajemy hołd plutonowemu 10pp Zdzisławowi Lelonkiewiczowi. Puentą do naszego turnieju niech będą słowa największego z Polaków Jana Pawła II: „Ze wszystkich rzeczy nieważnych piłka nożna jest najważniejsza" - podsumowuje imprezę Piotr Marciniak, prezes Stowarzyszenia Historycznego im.10 Pułku Piechoty.

Turniej odbył się dzięki uprzejmości: Burmistrza miasta Łowicza –Krzysztofa Kalińskiego, Starosty Powiatu Łowickiego –Krzysztofa Figata, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu i osobie Pana Dyr. Z. Kuczyńskiego . Nagrody ufundowali: Polski Związek Piłki Nożnej, Łódzki Związek Piłki Nożnej, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Centralna Biblioteka Wojskowa, Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Niepodległości w Warszawie i Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.

WYNIKI
Grupa A
Czarni Lwów - WKS 37PP 1:3 
WKS 37PP - WKS Śmigły Wilno 4:1
WKS Śmigły Wilno - Czarni Lwów 1:3
Grupa B
WKS 10PP - LKS Lechia Lwów 3:1
KS Lechia Lwów - WKS Grodno 0:0
WKS Grodno - WKS 10PP 2:0
Półfinał WKS 37PP - WKS 10PP 0:2
Czarni Lwów - WKS Grodno 0:1

Mecz o V miejsce
WKS Śmigły Wilno - LKS Lechia Lwów 1:2
Mecz o III miejsce
WKS 37PP - Czarni Lwów 1:3
Finał WKS 10PP - WKS Grodno 2:0
WKS Grodno 2 - najlepszy bramkarz
Bartłomiej Tkacz 3 - najlepszy strzelec (po rzutach karnych)

W składzie zwycięskiej drużyny zagrali - Sebastian Cichal, Andrzej Włodarczyk, Henryk Kosiorek, Kuba Bogucki, Adam Wiśniewski, Bartłomiej Tkacz, Piotr Kapusta, Piotr Pacler, Łukasz Papuga, Grzegorz Lelonkiewicz, Piotr Marciniak, Cezary Ciszewski, Daniel Pałyga, Damian Łukawski, Piotr Płuszka.

Zdjęcia autorstwa Anny Włodarczyk

Retro turniej grup rekonstrukcji historycznej o puchar Lelona komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.