Rezerwy Pelikana na razie bez punktu w IV lidze

Piłka nożna, Rezerwy Pelikana razie punktu lidze - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 27/08/2019 09:37
Martyna Czekalska

Piłkarze Pelikana II Łowicz nieudanie rozpoczęli sezon 2019/2020 w rozgrywkach grupy łódzkiej IV ligi. Łowiczanie w trzech pierwszych kolejkach ponieśli trzy porażki, z bilansem 2 zdobytych oraz aż 13 straconych goli.

Na inaugurację sezonu druga drużyna Pelikana zmierzyła się 14 sierpnia z LKS Kwiatkowice. W wyjazdowym pojedynku łowiczanie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, choć prowadzili od 3 minuty po trafieniu Krystiana Kruka. Przed przerwą rywale objęli prowadzenie 2:1, a po zmianie stron wbili rezerwom „Ptaków” aż pięć goli.

Cztery dni później, w 2. kolejce zespół Jarosława Rachubińskiego przegrał u siebie z Orkanem Buczek 1:4. Przyjezdni wszystkie bramki zdobyli w końcówce pierwszej połowy, w ciągu niespełna dziesięciu minut. Autorem honorowego trafienia dla Pelikana był Krystian Kruk.

W 3. serii gier biało-zieloni zmierzyli się w Kleszczowie z miejscową Omegą. Ulegli 0:2, choć na boisku nie prezentowali się gorzej od rywali.

- Szkoda straconych punktów. Nie byliśmy słabszym zespołem od gospodarzy, już do przerwy powinniśmy mieć na swoim koncie zdobycz bramkową – relacjonuje trener Jarosław Rachubiński. - Kilka minut gapiostwa piłkarskiego i braku koncentracji zaraz po przerwie kończy się stratą bramek. Do końca meczu walczymy o punkty, stwarzamy sytuacje do zdobycia bramek. Niestety nie udało się.

Na pierwsze punkty w IV lidze czeka też Orzeł Nieborów. Beniaminek z Nieborowa zajmuje ostatnie, a rezerwy Pelikana przedostatnie miejsce w tabeli.

1. kolejka grupy łódzkiej IV ligi (14.08.2019 r.)
LKS Kwiatkowice – Pelikan II Łowicz 7:1 (2:1)
Michał Bogdan 29 i 65, Dawid Kępniak 36 i 50, Łukasz Rakowski 48, Łukasz Kubiak 56, Michał Stasiak 80 – Krystian Kruk 3

Pelikan II: Pietrzak – Kozieł (75 Owczuk), Łukasz Sejdak, Wudkiewicz, Wnuk – Papuga (55 Konikowski), Rutkowski, Jan Sejdak, (60 Kardas), Jóźwiak (65 Haczykowski) – Kruk (80 Zimny), Białas (60 Musialik).
Żółte kartki: Jan Sejdak, Konikowski.

2. kolejka grupy łódzkiej IV ligi (18.08.2019 r.)
Pelikan II Łowicz – Orkan Buczek 1:4 (0:4)
Krystian Kruk 50 – Daniel Chwałowski 37, Dawid Pałyska 39, Daniel Potakowski 41, Łukasz Matuszczyk 43

Pelikan II: Andrzej Rutkowski – Kozieł, Łukasz Sejdak, Wudkiewicz (60 Haczykowski), Głowiński (46 Górowski) – Kruk (65 Papuga), Bylewski, Jan Sejdak (55 Krystian Rutkowski), Jóźwiak (46 Wnuk) – Bućko, Szczepański (46 Białas).
Żółta kartka: Jan Sejdak.