Robert Biedroń w Starym Waliszewie zapowiedział dodatek do emerytury dla druhów OSP (ZDJĘCIA, VIDEO)


Portal lowicz24.eu
Autor: Martyna Czekalska
10/10/2019

Wybory do parlamentu 2019 BielawyEuroparlamentarzysta Robert Biedroń udzielił poparcia Cezaremu Olejniczakowi, kandydatowi Lewicy w wyborach do Sejmu. Lider Wiosny odwiedził byłego posła SLD w jego rodzinnym Starym Waliszewie (gmina Bielawy).

Politycy spotkali się przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Waliszewie, której czynnym członkiem jest Cezary Olejniczak. Był czas na rozmowę z mieszkańcami oraz dziennikarzami.

Podczas konferencji prasowej Robert Biedroń zapowiedział, że Lewica wprowadzi dodatek do emerytury dla każdego druha ochotniczej straży pożarnej uczestniczącego w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Dodatek ten miałby wynieść 300 zł za każdy miesiąc służby w OSP.

Szef sztabu Lewicy w wyborach parlamentarnych chwalił też swojego trzy lata starszego kolegę. - Dobrze by było, żeby Czarek wrócił do polskiego parlamentu i bronił interesu polskiej wsi. Polska wieś się zmienia, jest coraz silniejsza, ale zawsze może być jeszcze lepsza. Bez Olejniczaka to się na pewno nie uda – mówił Biedroń.

Po konferencji lider Wiosny odwiedził gospodarstwo Olejniczaków, gdzie czekała już kapela ludowa, a także poczęstunek. Biedroń chętnie pozował do wspólnych zdjęć z sympatykami Lewicy, w tym sporą grupą młodzieży.

Wizytę w Starym Waliszewie polityk relacjonował na żywo na swoim Facebooku

 
Robert Biedroń w Starym Waliszewie zapowiedział dodatek do emerytury dla druhów OSP (ZDJĘCIA, VIDEO) - komentarze opinie (50)

gość
10/10/2019

Panie Olejniczak A co che Pan zrobić dla Łowiczan Przepierz już tyle Pan dla nich zrobić i dla powiatu również Jest Pan zapamiętany w Łowiczu i Pańskiej dobroci- starczy nam na wiele wiele lat....... DZIĘKUJEMY PANU!!!!! Nie drwij z ludzi trosze godności obiboku -przepraszam wygo

Gość
10/10/2019

Robert każdego drucha chętnie WY..UCHA !

gość
11/10/2019

Sojusz Lewych Dochodów

gość
11/10/2019

1. Afera Rywina
Stawka: 17,5 mln dolarów w gotówce ustawa zezwalająca Agorze na kupno stacji TV przychylne pisanie o SLD w "GW" stanowisko dla Rywina we władzach Polsatu (który miałaby przejąć Agora).
Wyrok dla Rywina: 2,5 roku więzienia i 100 tys. zł grzywny.
Skutki polityczne: w szerszej perspektywie dymisja premiera Leszka Millera potworna porażka SLD w wyborach (zjazd z 41 proc. w 2001 r. do 11 proc. w 2005 r.) początek IV RP - wygrana PiS.

https://wiadomosci.onet.pl/kiosk/najwieksze-afery-iii-rp/wb8f3

gość
11/10/2019

Pijany Kwaśniewski w Charkowie

https://www.youtube.com/watch?v=AFCGEYuBv00

gośćnoj lux
11/10/2019

Fajne towarzycho,oby Cezarego nie wydymał,z poselstwa.Chłopy też się tulą,lgbt kroczy na wieś,a kobiety nie biorą.

gość
11/10/2019

parówa

gość
11/10/2019

Socjaliści! ...
... nie mniej jednak nawet oni w swoich socjalistycznych zapędach nie są w stanie dorównać Pisiorkom..

Gość
11/10/2019

Weź Pan wypier...

tylko pytam
11/10/2019

A Biedroń kto to jest
On czy Ona ?

Gość
11/10/2019

“…. Pierwsza afera związana z Kwaśniewskim wybuchła w 1995 r. podczas prezydenckiej kampanii wyborczej. Podawał, że ma wyższe wykształcenie i jest magistrem choć w rzeczywistości skreślono go z listy studentów i pracy nie obronił. Kandydata w matactwach wspierała żona, która zarzekała się, że dyplom męża „widziała na własne oczy”….”

Gość
11/10/2019

"... Polską wstrząsnęła kolejna afera z Kwaśniewskim w roli głównej. Podczas obchodów 59. rocznicy zbrodni katyńskiej na cmentarzu w Charkowie Kwaśniewski był pijany. Jego ministrowie dziwny stan prezydenta tłumaczyli „pourazowym zespołem przeciążeniowym goleni prawej”. Blokowali też w mediach informacje o zdarzeniu. Kwaśniewski dopiero po latach przyzna, że pił tam alkohol..."

z Programu PiS
11/10/2019

"... Na konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie prezes Jarosław Kaczyński ogłosił trzy propozycje, które oznaczają przyspieszenie realizacji polskiej wersji państwa dobrobytu, prawie natychmiast nazwane w internecie hat trickiem Kaczyńskiego.

To propozycja podniesienia płacy minimalnej w gospodarce do 3 tys zł (brutto) na koniec 2020 roku (a więc obowiązującej od 1 stycznia 2021) i 4 tys zł (brutto) na koniec 2023 roku (a więc będzie obowiązywała od 1 stycznia 2024 roku).

Jednocześnie premier Morawiecki poinformował, że proponowane do tej pory wynagrodzenie minimalne od 1 stycznia 2020 w wysokości 2450 zł (brutto) zostanie podwyższone do kwoty 2600 zł, a to płaca godzinowa wyniesie około 17 zł.

Jak podkreślił Morawiecki płaca minimalna w wysokości 4 tys zł , to w sytuacji wzięcia pod uwagę siły nabywczej złotego, odpowiada np. wynagrodzeniu w wysokości ok.1,2 tys euro w Hiszpanii (z uwzględnieniem siły nabywczej euro w tym kraju).

Prezes Kaczyński zapowiedział także wypłatę dwukrotnie dodatkowego świadczenia emerytalnego w roku 2021 i jednocześnie utrzymanie zróżnicowanej metody waloryzacji świadczeń emerytalnych w 2020 roku (niskie świadczenia kwotowo minimum o 100 zł w 2020 roku, a wyższe świadczenia wskaźnikiem inflacji).

Wreszcie trzecim elementem hat tricka Kaczyńskiego była zapowiedź wyrównania dopłat bezpośrednich dla rolników do średniej unijnej (a więc około 280 euro do hektara) w nowej perspektywie unijnej, a więc od 2021 roku.

Te zapowiedzi prezesa Kaczyńskiego dotyczące wzrostu płacy minimalnej są kontynuacją procesu podwyżki tej płacy od momentu utworzenia rządu przez Prawo i Sprawiedliwość na jesieni 2015 roku.

Przypomnijmy, że rozpoczynaliśmy od płacy w wysokości 1750 zł w 2015 roku, a wyniesie ona w roku 2020 już 2600 zł (i najprawdopodobniej 17 zł w wymiarze godzinowym) czyli będzie wyższa aż o 850 zł czyli blisko o 50 proc.

Jej podniesienie do 4 tys zł w 2023 roku czyli na koniec drugiej kadencji rządzenia oznaczałoby ,że w ciągu dwóch kadencji rządów Prawa i Sprawiedliwości płaca minimalna wzrosła aż o 2250 zł I (a więc o prawie 230 proc.).

Ponieważ wzrost wynagrodzeń oznacza wzrost kosztów dla przedsiębiorców, premier Morawiecki zapowiedział zwiększenie kwoty obrotów pozwalających na pozostawanie w opodatkowaniu podatkiem zryczałtowanym z 250 tys euro do 1 mln euro, a więc przychodów do ponad 4,2 mln rocznie, a następnie do 2 mln euro, oraz uzależnienia składek przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą od osiąganych dochodów, a nie przychodów.

Z kolei premier Morawiecki zaproponował utworzenie aż 3 nowych funduszy: funduszu modernizacji szkół (z kwotą początkową 2 mld zł), funduszu modernizacji szpitali (także z początkową kwotą 2 mld zł) i funduszu budowy ok. 100 obwodnic mniejszych miast (ze środkami budżetowymi dostosowanymi do ilości przygotowanych projektów w każdym roku budżetowym).

Wprawdzie za substancję materialną w szkolnictwie czy w ochronie zdrowia w ponad 90 proc. odpowiadają samorządy (to one są organami założycielskimi szpitali albo organami prowadzącymi szkół), ale rząd zdecydował się wesprzeć w ten sposób działania inwestycyjne i modernizacyjne tej substancji materialnej inicjowane przez samorządy.

Z kolei przynajmniej kilkadziesiąt mniejszych miast od dawna czyni starania o budowę obwodnic zarówno w ciągu dróg krajowych jak i wojewódzkich i rząd tworząc fundusz dotyczący ich budowy ,wychodzi naprzeciw także tym oczekiwaniom."

?
11/10/2019

Panie Biedroń,
ile z Twojego związku będzie dzieci?
Czy gdyby wszyscy ta jak Ty,
to nie wyginęła by ludność?

Gość
11/10/2019

Biedroń. Po rosyjsku bieri w dłoń. Przyszła moda na pokazywanie się z pedalami i innymi zbolami. Świat oszalał

Gość
11/10/2019

Mam pytanie czy Robert w trakcie wizyty zaliczył jakieś kakao ?

Gość
11/10/2019

Biedroń w Waliciebie.Takiego cudaka to jeszcze tam nie było.Atrakcja jak kobieta z brodą w cyrku.

Gość
11/10/2019

Biedroń,
czy nie uważasz, że największym zagrożeniem dla ludzkości jest nie smog, nie ocieplenie klimatyczne,
lecz ludzie o takich upodobaniach jak Ty i Tobie podobni?????

W krótkim czasie ludzkości by zniknęła z naszej planety.

Gość
11/10/2019

Socjaliści! ...
... nie mniej jednak nawet oni w swoich socjalistycznych zapędach nie są w stanie dorównać Pisiorkom..

Gość
11/10/2019

Ps czy Jarosław K. to też gej? O co chodzi?!

Gość
11/10/2019

Co ten Olejniczak nam tutaj proponuje ..... ?

gość
11/10/2019

Afery, które wybuchły za obecnego rządu:
Afera SKOK – gigantyczne pieniądze trafiają w nieznane miejsca, w tle politycy układu władzy
Afera rolna – utrudnienie zakupu ziemi polskim rolnikom
Afera wiatrakowa – zniszczenie sektora energii odnawialnej w Polsce
Afera samoloty VIP – kupowanie bardzo drogich, przepłaconych samolotów bez przetargu
Afera billboardowa – kampania reklamowa rządu za pieniądze ze spółek Skarbu Państwa
Afera z milionami na premie i pensje urzędników Kancelarii Sejmu
Afera „pilnowania internetu” – Marcin Kędryna, urzędnik prezydenta Andrzeja Dudy cenzuruje Tygodnik Podhalański
Afera „córki leśniczego” – minister Jan Szyszko załatwia pracę u ministra Mariusza Błaszczaka… na posiedzeniu rządu
Afera z wycinką Puszczy Białowieskiej – wbrew stanowisku Polaków, ekologów i UE
Afera Edmunda Jannigera, młodego doradcy Antoniego Macierewicza – tajemnicze powiązania, niejasna rola
Zamach na Konstytucję – brak przestrzegania podstawowych praw w Polsce
Afera z pijanym, uzbrojonym funkcjonariuszem Straży Marszałkowskiej w Sejmie, atakującym protestujących
Afera z wypadkami SOP (wcześniej BOR) – rządowe samochody masowo rozbijane
Afera Bartłomieja Misiewicza – zachowanie niegodne członka rządu, arogancja
Afera nawałnicowa – rząd przez 3 dni nie pomógł ludziom na zniszczonych terenach Borów Tucholskich. Do dzisiaj nie przekazano pieniędzy z UE
Afera z brakiem odzyskania wraku Tupolewa – a miał się pojawić w Polsce już dawno temu
Afera toruńska z przekazywaniem pieniędzy do ojca Tadeusza Rydzyka
Afera z reparacjami wojennymi od Niemiec – miały być a nie ma
Afera 27:1, czyli złośliwe głosowanie na innego kandydata w europarlamencie niż Donald Tusk (w wyniku głosowania 27 krajów poparło kandydaturę Donalda Tuska, a jedyna Polska była przeciwko)
Afera z budowaniem muru wokół Sejmu – odcinamy się od obywateli mówi PiS
Afera Igora Stachowiaka, który zmarł na komisariacie, na skutek rażenia paralizatorem – sprawa niewyjaśnooma
Afera z sędziami dublerami w Trybunale Konstytucyjnym
Afera hien z PIS – szkalowanie Piotra Szczęsnego, który spalił się żywcem przed PKiN
Afera San Escobar – minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski nie zna podstaw geografii
Afera z uchwaleniem budżetu w Sali Kolumnowej i niewpuszczeniem na głosowanie posłów innych partii
Afera z zadłużaniem Polski i realizacją obietnic wyborczych na kredyt
Afera Seicento: premier Beata Szydło kontra Seicento maturzysty, próba wrobienia młodego kierowcy w winę
Afera Eurokorpusu
Afera festiwalowa w Opolu
Afera finansowa ministra Zbigniewa Ziobro – finansowanie kongresu partii z pieniędzy unijnych
Afera TW – prawa ręka Jacka Kurskiego w TVP ma być Tajnym Współpracownikiem
Afera zakazowa – propozycja wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę
Afera ułaskawieniowa – ułaskawianie Mariusza Kamińskiego przed prawomocnym wyrokiem skazującym
Afera wycinkowa – rzeź drzew w całej Polsce
Afera wynagrodzeniowa – gigantyczne podwyżki i premie dla polityków władzy
Afera wolnościowa – ograniczenie dostępu do informacji publicznej, ignorowanie trudnych pytań,
Afera samolotowa – miliony na loty polityków, miliony na przeloty
Afera damskich bokserów z PiS – bydgoski radny Rafał Piasecki maltretuje żonę, senator Waldemar Bonkowski grozi bronią rodzinie żony
Afera referendalna Zalewskiej – milion głosów rodziców do kosza, bo byli przeciw likwidacji gimnazjów
Afera TW Wolfgang – mąż magister prezes TK agentem?
Afera Polskiej Fundacji Narodowej – miliony na propagandę, bez żadnej kontroli
Afera męża Szydło – 25 milionów grantów z UE
Afera emerytalna – podwyższenia wieku emerytalnego rolnikom
Afera gazowa – kupowanie gazu dwukrotnie droższego od Amerykanów niż od naszych dotychczasowych partnerów – kto za to zapłaci?
Afera ARiMR – gigantyczne kary i opóźnienia w wypłatach dla rolników
Afera Targowica – Jarosław Kaczyński potomkiem Targowiczan
Afera paskowa TVP – absurdalne paski w TVP, szkalujące opozycję i wychwalające PiS
Afera ASF – afrykański pomór świń nieopanowany przez Krzysztofa Jurgiela, likwidacja tysięcy gospodarstw hodowlanych
Afera Macierewicza – minister obrony ściga autora książki karnie i nie komentuje zarzutów
Afera nocnej legislacji – uchwalanie kontrowersyjnych ustaw po nocy, żeby nikt nie mógł się z nimi zapoznać, szybko i z błędami
Afera z zatrudnieniem synów Krzysztofa Tchórzewskiego – kolesiostwo i nepotyzm?
Afera wypchaniowa – posiadanie wypchanych zwierząt pod ochroną przez ministra Jana Szyszko
Afera „zdradzieckich mord” i „kanalii” „bez żadnego trybu” – wyzwiska rzucane przez Jarosława Kaczyńskiego z trybuny sejmowej
Afera inwigilacyjna – odbieranie wolności gospodarczych oraz inwigilacja firm doprowadzona do absurdu
Afera kreatywnej księgowości Matusza Morawieckiego – nadwyżka budżetowa okazuje się deficytem
Afera inwestycyjna – najmniejsze inwestycje od lat, fatalne wskaźniki rozwoju, innowacji
Afera z represjonowaniem protestujących w sprawie sądów
Afera kanałowa – miliardowe inwestycje w drogi wodne, z których nikt nie będzie korzystał
Afera Kongresu 590 – finansowanie rządowego PR z pieniędzy państwowych spółek
Afera sosnowiecka – nepotyzm i kolesiostwo? Żona Bogdana Święczkowskiego prezesem sądu
Afera Kaczyński i Jet Air – co łączyło Jarosław Kaczyńskiego lub jego sztabowców z linią Jet Air, którą później wykupił OLT Express?
Afera kartowa – urzędnicy wydali 2 miliony złotych służbowymi kartami kredytowymi
Afera z WOŚP – zakończenie wspierania dzieci przez PEKAO SA. WOŚP przenosi się do mBanku
Afera asfaltowa – asfalt do domu premier Beaty Szydło w miejscu, gdzie nigdy go nie było, czyli na ślepej drodze gruntowej wiodącej do jej domu
Afera Radomska – puste lotnisko w Radomiu, projekt prezydenta z PiS Andrzeja Kosztowniaka
Afera przekopowa – budowanie kanału przez Mierzeję Wiślaną za miliardy, które nigdy się nie zwrócą
Afera wodna – podwyżka cen wody na wsiach
Afera z gigantycznymi wpłatami od nastolatek, emerytów i kolegów Zbigniewa Ziobro na Solidarną Polskę (Matka Jacka Kurskiego wpłaciła 65 tysięcy złotych)
Afera z finansowaniem ukraińskich emerytur
Afera z czystkami w wojsku, zwalniani są dobrzy dowódcy, stanowiska obsadzanie miernotami lub kolegami
Afera z projektowaniem polskiego samochodu elektrycznego, miliony na pensje, z projektu nic nie wyszło
Afera z fatalnym stanem zaopatrzenia armii na ćwiczeniach Dragon 17
Afera z rezydencją ministra Jana Szyszko niewpisaną do oświadczenia majątkowego
Afera finansowania kampanii minister Anny Zalewskiej oraz innych polityków PiS z pieniędzy PCK
Afera z ogromnym zadłużeniem TVP przez Jacka Kurskiego
Afera manipulacji stenogramów na komisji Amber Gold przez Marka Suskiego i Małgorzatę Wasserman
Afera z karanym prezesem ARiMR
Afera byłej pracownicy PiS, która podpisała bardzo niekorzystną umowę na obsługę Światowych Dni Młodzieży
Afera z domem Jarosława Kaczyńskiego – ojciec Kaczyńskiego dostał go za zasługi dla władzy komunistycznej?
Afera Stanisława Piotrowicza – były prokurator stanu wojennego przewodniczącym komisji sprawiedliwości w Sejmie
Afera Autosanu – polska firma przegrywa przez niedopatrzenie (?) przetarg na grube miliony?
Afera z milionem aut elektrycznych Mateusza Morawieckiego – do tej pory nie powstało ani jedno
Afera wolne sądy – zamach na niezawisłe sądy
Afera reklamowa w MON – umowa na produkcję spotu podpisana dzień po ogłoszeniu konkursu
Afera z kuzynem ministra zdrowia, którego fundacja dostała od Konstantego Radziwiłła pół miliona złotych
Afera ze śmigłowcami ratunkowymi – nie ma ich już nad morzem, decyzją Antoniego Macierewicza
Afera z Muzeum Bitwy Warszawskiej – Zaprzyjaźniony z PiS architekt wygrał konkurs na projekt Muzeum Bitwy Warszawskiej
Afera zaporowa – Beata Szydło otworzyła zaporę w Świnnej Porębie, mimo, że była niedokończona a budowę zaczęto za czasów poprzedników
Afera podsłuchowa – podsłuchiwani liderzy i posłowie opozycji oraz pracownicy biur poselskich
Afera inwigilacyjna – poseł Ryszard Petru śledzony przez służby specjalne i Policję
Afera reklamowa – 2000 procent wzrostu wydatków na reklamę w propisowskich mediach
Afera dyletantów – kierowcy, aptekarze i pracownicy salonów samochodów obejmują kluczowe stanowiska w Polskiej Grupie Zbrojeniowej
Afera prezydencka – promotor prezydenta Andrzeja Dudy mówi, że prezydent złamał prawo wielokrotnie
Afera Witolda Waszczykowskiego – Fundacje Eryka Mistewicza i Marka Jurka dostaną pieniądze z MSZ
Afera Jelcza – miał dostarczyć 500 ciężarówek dla wojska, dostarczy 83!
Afera wolności prasy – Polska leci w dół w rankingu wolności mediów
Afera Wacława Berczyńskiego – amerykański lobbysta Boeinga zniszczył zakup nowoczesnych śmigłowców Caracal z Francji
Afera z kosztami miesięcznic smoleńskich – miliony na prywatne wiece partyjne Jarosława Kaczyńskiego
Afera 6 milionów na portal Tomasza Sakiewicza o puszczy białowieskiej od Jana Szyszko
Afera GROM – fala odejść z wojska

gość
11/10/2019

Afera fikcyjnych konsultacji społecznych w sprawie ustroju Warszawy
Afera kolejowa – brak wagonów do transportu węgla
Afera kielecka – siostra pisowskiej wojewody dostaje pracę w Wojewódzkich Funduszu Ochrony Środowiska
Afera dieselgate – 140 tysięcy samochodów trujących powietrze jeździ po Polsce, rząd od 2015 roku nie potrafił ukarać Volkswagena
Afera PZU – Patrycja Kotecka żona ministra Zbigniewa Ziobry oraz jego brat Witold Ziobro dostali wysokie stanowiska w PZU
Afera niedrukowania prawomocnych wyroków TK przez rząd Beaty Szydło
Afera stadninowa – Likwidacja stadnin koni i upadek znaczenia Polski w tym zakresie na świecie
Afera taśmowa – Skandaliczne taśmy Morawieckiego, na których mówi, że ludzie mają zaper**lać za miskę ryżu, że ludzie są głupi oraz cieszył się z wypadku Roberta Kubicy
Afera prezydencka – zignorowanie zabezpieczenia zarządzonego NSA przez prezydenta Andrzeja Dudę, ignorowanie porządku prawnego w Polsce
Afera ochrony PKP ŚDM – zlecenie ochrony dworców PKP w czasie Światowych Dni Młodzieży w dziwnych okolicznościach
Afera namiotu za milion – kancelaria sejmu wynajęła na polecenie PiS namiot, którego wynajem kosztował milion złotych za jeden dzień.
Afera „radomska” – politycy i samorządowcy związani z układem PiS mieli dogadywać się z lokalnym potentatem budowlanym w sprawie przebiegu trasy S12
Afera KNF – 13 listopada 2018 roku Gazeta Wyborcza ujawniła stenogram rozmowy z udziałem przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, Marka Chrzanowskiego. Miał zapewnić przychylność państwa w zamian za 1 procent wartości Getin Noble Banku, czyli około 40 milionów złotych
Afera Nepotyzm Plus – dzieci pisowskich prominentów na wysokich stanowiskach w instytucjach i firmach, z ogromnymi zarobkami. Złote dzieci PiS
Afera dyplomatyczna – ujawnienie przez PiS korespondencji kierowanej przez amerykańską ambasador do premiera Mateusza Morawieckiego i kryzys w stosunkach amerykańsko-polskich
Afera drukarska – Wojskowe Zakłady Kartograficzne przegrały przetarg na druk materiałów dla MEN z prywatną firmą i zastosowały cały szereg środków, by się odegrać. Sprawę ujawnili dziennikarze Onetu
Afera GITD i system Viatoll – PiS miał zbudować polski system poboru opłat. W efekcie wybrano ponownie niemiecką firmę, ale za dużo wyższe pieniądze. Raport NIK na temat nieprawidłowości utajniono
Afera rzecznika CBA – miał wziąć duży kredyt na ponad 150 tysięcy złotych w SKOK Wołomin ale spłacił tylko kilka tysięcy
Afera z sokami – rząd chce podwyższyć VAT na soki do 23% a jednocześnie obniża VAT na importowane cytrusy. To cios w polską branżę sadowniczą i przetwórczą
Afera z zarobkami „aniołków Glapińskiego” – według mediów dwie pracownice NBP mają zarabiać ponad 65 tysięcy złotych miesięcznie każda
Afera lekowa, wiceminister Ministerstwa Zdrowia zamieszany w dziwne sprawy związane z listą refundowanych leków, podał się do dymisji „ze względów zdrowotnych”. Jak widać praca w MZ nie jest zbyt zdrowia
Afera korupcyjna z byłym rzecznikiem Macierewicza, Bartłomiej M. zatrzymany przez CBA i aresztowany przez sąd na 3 miesiące
Afera taśmy prawdy Jarosława Kaczyńskiego – Kaczyński deweloper, ujawniono szokujące nagrania, na których słychać, jak Kaczyński robi biznesy za 1,3 miliarda złotych z austriacką firmą. Miały powstać dwie wielkie wieże, które przyniosą PiS ogromny dochód
Afera kopertowa – ksiądz będący w radzie fundacji Kaczyńskiego miał na polecenie Kaczyńskiego dostać kopertę z 50.000 złotych za podpisanie zgody na budowę wieżowców,
Afera 100-lecia niepodległości – wydanie 240 milionów złotych na obchody 100-lecia niepodległości Polski, które były prawie niewidoczne w naszym kraju
Afera na Marszu Niepodległości – członkowie rządu z prezydentem maszerowali w Marszu Niepodległości 2018 razem z faszystami z Włoch
Afera emerytur dla pracowników resortów mundurowych – w ramach rozliczeń z przeszłością odebrano masowo świadczenia emerytalne tysiącom ludzi, bez możliwości obrony i bez udowodnienia win. Wiele osób popełniło samobójstwo
Afera Kujdy – wieloletni prezes NFOŚ oraz bliski współpracownik Kaczyńskiego, Kazimierz Kujda, okazał się aktywnym współpracownikiem SB za komuny
Afera „pani Basi”, sekretarki Kaczyńskiego – okazała się być sekretarką wysokiego komunistycznego generała z czasów Jaruzelskiego i obracała się w tych kręgach zanim zaczęła pracę z Kaczyńskim
Afera węglowa – prezydent Duda na szczycie klimatycznym w Katowicach zadeklarował, że węgiel jest strategicznym surowcem Polski (podczas gdy cały świat od niego odchodzi z uwagi na zanieczyszczenie powietrza)
Afera z CPRK – odebranie przez rząd finansowania Centrum Praw Kobiet, świadczącemu pomocy kobietom, ofiarom przemocy domowej. Kuriozalne uzasadnienie, że centrum nie pomaga mężczyznom
Afera licealna – kumulacja dwóch roczników licealistów w 2019 roku powoduje ogromny bałagan w oświacie oraz brak miejsc w liceach. Wiele osób nie dostanie się do wymarzonych szkół
Afera energetyczna – podwyżki cen energii, wynikające z zaniedbań w sektorze energetycznym, cena energii na giełdzie w Niemczech niższa, niż w Polsce
Afera importu węgla z Rosji – za czasów PiS Polska importuje najwięcej węgla z Rosji w swojej historii
Afera rozdawania żywności ukradzionej z PCK w ramach kampanii wyborczej PiS na Dolnym Śląsku – w tej sprawie ma być przesłuchana Anna Zalewska
Afera z nazistowskimi urodzinami, które nakręciła telewizja TVN. W śledztwie przesłuchano dziennikarzy ale nie ruszono osób, które organizowały owe urodziny
Afera Mierzeja i brak poszanowania prawa – Rozpoczęcie przekopu Mierzei Wiślanej przed uzyskaniem wymaganych prawem zezwoleń
Afera kierowcy Macierewicza – okazało się, że w momencie wypadku pod Toruniem nie miał wymaganych prawem uprawnień do kierowania
Afera z kolekcją Czartoryskich, odkupioną za ogromne pieniądze przez wicepremiera, Piotra Glińskiego
Afera rozdawnictwa trzynastek w resorcie rolnictwa – minister Ardanowski rozdał blisko 265 milionów nagród, rekord w historii resortu. Za Polexit, ASF czy może nowe podatki i podwyżki dla rolników
Afera podkomisji smoleńskiej Macierewicza – miliony złotych wydano na działania, które do niczego nie doprowadziły
Afera imigracyjna – rząd Mateusza Morawieckiego ściągnął rekordową liczbę muzułmanów do Polski, chodzi o ponad 17 tysięcy osób, najwięcej z całej Unii Europejskiej w ostatnich dwóch latach,
Afera z wykładami Andrzeja Dudy – zanim został prezydentem, opłacał przyjazdy do Poznania i noclegi w poznańskich hotelach z sejmowych pieniędzy ale wykładał w tym czasie na prywatnej uczelni
Afera przekazywania pieniędzy z NFOŚ dla spółki powiązanej z PiS – Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w 2018 roku wydał pół miliona zł na reklamy, najwięcej otrzymała powiązana ze Srebrną spółka Forum,
Afera elektromobilności – niemiecka firma zarobi na zbudowaniu polskiego samochodu elektrycznego, bo spółka Electromobility Poland nie poradziła sobie z tym zadaniem przez ostatnie lata. Bez żadnego trybu?
Afera marszałkowa – Marek Kuchciński i nieletnia ukraińska prostytutka?
Afera tuszowania sprawy marszałka Sejmu w CBA, były agent oskarża władze CBA o ukrywanie dowodów
Afera zabrania składek z funduszu pracy – by sfinansować obietnice wyborcze, PiS zabiera składki z Funduszu Pracy, który przeznaczony jest dla bezrobotnych, lekarzy, pielęgniarek i położnych
Afera w służbie zdrowia – brak nadzoru, niedofinansowanie i chaos – a w konswekncji czarna seria zgonów młodych pacjentów po wielogodzinnym oczekiwaniu w izbie przyjęć szpitala
Afera gospodarcza z Kaczyńskim – jest gotów poświęcić wzrost gospodarczy by moja wizja Polski została wprowadzona w życie – przerażające słowa Kaczyńskiego w wywiadzie, przyszłość i dobrobyt milionów Polaków pod znakiem zapytania
Afera z opłacanymi trolami PiS w internecie – reportaż Superwizjera TVN24 ujawnia kulisy pracy farmy trolli w internecie, rozpowszechniających nieprawdziwe informacje o opozycji (sprawa portalu Newsweb)
Afera dyplomatołków z prezydent Słowacji w tle – politycy PiS nie pogratulowali nowej prezydent Słowacji zwycięstwa, szykuje się dyplomatyczny skandal?
Afera wołomińska – radny PiS oferował stanowiska i załatwienie sprawy u wojewody za poparcie PiS w radzie miasta Wołomin – jest nagranie
Afera śmigłowcowa Macierewicza – nie było prac nad polsko-ukraińskim śmigłowcem
Afera z trollami atakującymi strajk nauczycieli – komentarze dziwnie zbieżne z linią PiS
Afera z zakupem śmigłowców – najdroższe śmigłowce świata! po unieważnieniu zakupu francuskich śmigłowców wielozadaniowych PiS kupuje kilka wiele razy droższych maszyn, bez znaczącego offsetu,
Afera więzienie za memy – zaostrzenie przepisów kodeksu karnego – przewiduje rok więzienia za memy?
Afera nieudaczników czyli zniknięcie miliona złotych z CBA – agentom zniknął milion złotych łapówki?
Afera wykorzystywania dzieci w kampanii wyborczej – ulotki Beaty Szydło rozdają małe dzieci?
Afera więzienie za pocałunek – PiS proponuje takie zmiany w prawie, że licealiści nie będą mogli się nawet pocałować?
Afera inwigilacji nauczycieli – Według ZNP Ministerstwo Edukacji Narodowej zbierało nielegalnie dane o strajkujących
Afera marszałkowa 3 – propozycja cichych zmian w prawie, by osoba płacąca małoletniemu za seks nie ponosiła kary,
Afera warzywna – szokujący wzrost cen warzyw i owoców,
Afera Legutko – oburzające słowa o tym, że seks z nieletnim to nie pedofilia,
Afera banerów PiS na kościołach – kampania do Europarlamentu odbywa się w kościołach,
Afera PROW – niewydane miliony z programu rozwoju obszarów wiejskich z powodu nieudacznictwa urzędników. Do 2019 wydatkowano 15% środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 na modernizację gospodarstw.
Afera ubożenia emerytów – gwałtownie rośnie liczba ubogich emerytów,
Afera helikopterowa – Brudziński przyleciał na wyborcze spotkanie helikopterem i przerwał mecz dzieci,
Afera ustawki Morawieckiego w Super Expresie – dzieci premiera wykorzystywane dla ocieplenia wizerunku rządu i PiS,
Afera pestycydowa – minister rolnictwa PiS mógł wpuścić na rynek zakazane w Unii Europejskiej środki, które zabijają pszczoły,
Afera szczecińska – chcą zniszczyć dobrze funkcjonujące lotnisko w Szczecinie by przenieść pieniądze do Radomia?
Afera paskowa 11 – granice absurdu w TVP przekroczone,
Afera bankowa – państwowe banki ratują gazetę kuzyna Kaczyńskiego?
Afera – kolejne samospalenie człowieka przed Kancelarią Premiera – kolejne samobójstwo w dramatycznych okolicznościach,
Afera autobusowa PKS – za czasów PiS likwiduje się kilkaset połączeń autobusowych,
Afera usunięcia odpowiedzialności za przekręty na licznikach samochodowych w nowelizacji kodeksu karnego z 16 maja 2019 roku, kolejne „lub czasopisma” PiS,
Afera Przyłębskiej – okazuje się, że w mieszkaniu pisowskiej prezes Trybunału Konstytucyjnego odbywają się spotkania z Kaczyńskim i Morawieckim. Trójpodział władzy to fikcja?
Afera zdalnie sterowanych posłów PiS – okazuje się, że każdy poseł PiS otrzymuje przekaz dnia i musi stosować się do zaleceń partii. Po co więc w ogóle ci posłowie?
Afera bankowa Morawiecki Gate – po cichu wprowadzono zapisy, umożliwiające bankom sprzedaż długów hipotecznych bez zgody kredytobiorcy. Centrum Legislacyjne Rządu nie wie kto i kiedy to zrobił!
Afera kilometrówkowa ministra Wąsika. Ma służbową limuzynę ale wziął 25 tysięcy z Sejmu za przejazdy samochodem.
Afera darmowych leków Szumowskiego – minister zdrowia nie dotrzymał słowa w sprawie darmowych leków i opatrunków dla chorych na ED,
Afera pustych aptek – w Polsce nie można kupić wielu potrzebnych leków. Zamiast rozwiązać problem, Ministerstwo Zdrowia uruchamia… infolinię.
Afera języka nienawiści – Kaczyński udaje na wybory, że się zmienia. W rzeczywistości opluwa przeciwników najgorszymi sformułowaniami,
Afera Barbary Nowak – zamiast zajmować się kuratorium, uprawia obrzydliwą politykę i obarcza uczniów winą za… podwójny rocznik do liceów,
Afera z ustawką Piontkowskiego – minister edukacji Piontkowski pokazał samorządowców, którzy są rzekomo zadowoleni ze zmian w oświacie. Problem w tym, że wszyscy byli… z PiS,
Afera podsłuchowa i brak reakcji organów państwa – okazuje się, że afera podsłuchowa była pisana… cyrylicą. Co robią organy państwa by to wyjaśnić?
Afera kilometrówkowa marszałka Marka Kuchcińskiego – mimo, że posiada służbową limuzynę i ochronę, to wziął tysiące złotych kilometrówki z Sejmu za rzekome użycie samochodu prywatnego do celów służbowych,
Afera milionów Rydzyka – fundacja Tadeusza Rydzyka ma blisko 50 milionów przychodu. Skąd?
Afera samolotowa Kuchcińskiego – okazuje się, że marszałek latał sobie rządowym samolotem wraz z rodziną. Zrobił sobie z państwa prywatny folwark?
Afera kilometrówkowa wiceministra Andruszkiewicza. Nie ma prawa jazdy, ale wziął 90 tysięcy za przejazdy,
Afera marszałka Stanisława Karczewskiego. Drogie kolacje, wynajem wilii, przeloty helikopterem w rodzinne strony,
Afera Łopińskiego. Przyjaciel Kaczyńskiego mieszka w prezydenckiej wilii,
Afera z lotami Morawieckiego do Krakowa. Każdego 18 dnia miesiąca Morawiecki latał do Krakowa na prywatne uroczystości związane z miesięcznicą pogrzebu Kaczyńskiego na Wawelu.
Afera w Janowie Podlaskim z końmi. Fatalne wyniki aukcji, bardzo niskie ceny za najwyższej klasy konie. Miażdżący raport NIK w sprawie stadniny.
Afera lotów Kaczyńskiego. Jarosław Kaczyński korzystał z najwyższej klasy policyjnego śmigłowca lecąc ze Szczecina na Wawel. Nie miał do tego prawa jako zwykły poseł, w tym czasie policja nie mogła korzystać ze swojego sprzętu,
Afera z fundacją Elbanowskich. Wspierająca PiS fundacja popełniła liczne błędy, które wykazała kontrola NIK i musi zwrócić część pieniędzy (wcześniej otrzymała miliony z budżetu państwa),
Afera Andrzeja Gwiazdy – szokująca wypowiedź wspierająca ludzi, którzy wysyłają pogróżki Aleksandrze Dulkiewicz, prezydent Gdańska,
Afera Kamińskiego – skazany za aferę gruntową Mariusz Kamiński, potem ułaskawiony przez prezydenta, został mianowany ministrem spraw wewnętrznych,
Afera z kłamstwem Piotrowicza – poseł twierdził, że leciał z Kuchcińskim luksusowym samolotem rządowym, bo musiał przewieźć lek dla żony. Instytut Hematologii zdementował te informacje,
Afera z rzekomym samobójstwem świadka afery podkarpackiej – na ciele „Cygana” Kosteckiego znaleziono tajemnicze ślady. „Samobójstwo” zostało popełnione w areszcie na Białołęce.
Afera Wyszkowskiego z IPN – poniżał prezydent Gdańska,
Tajemnicza śmierć Brunona Kwietnia w więzieniu. Człowiek, który miał niedługo wyjść, popełnia samobójstwo?
Afera braku ujawnienia list poparcia do KRS – pomimo prawomocnego wyroku NSA Kancelaria Sejmu nie chce ujawnić list poparcia do Krajowej Rady Sądownictwa
Afera Plebiaka – wiceminister sprawiedliwości zamieszany w akcję nękania sędziów w internecie.
Afera wycieku materiałów z zabezpieczonych w śledztwie telefonów – prywatne rozmowy z telefonów zabezpieczonych w ramach śledztwa opublikowano na hejterskim profilu w internecie, który ma być powiązany z władzą.
Afera Inowrocławska – kandydatka na europosłankę z ramienia PiS, współpracująca z Solidarną Polską Ziobry i ugrupowaniem Gowina wyłudzała pieniądze z urzędu miasta.
Afera farmy trolli w Żadnarmerii Wojskowej, atakujących m.in. kobiety pracujące w wojsku za zgłaszanie nieprawidłowości.
Afera transferu milionów dolarów na rzekomą promocję Polski do USA przez Polską Fundację Narodową
Afera sfałszowania plakatu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i próba uwikłania jej w hejt w internecie, akcja wspierana przez TVP,
Afera masowych zgonów po wprowadzeniu ustawy represyjnej – kilkadziesiąt osób, funkcjonariuszy i pracowników służb, policji, wojska, urzędników zmarło po otrzymaniu tzw. „listu śmierci”, czyli decyzji o obniżeniu wysokości emerytury do głodowej wysokości, bez możliwości skutecznego odwołania się,
Afera likwidacji zespołów ratunkowych w wielu miastach, na przykład Poznaniu czy Lublinie. Coraz mniej lekarzy i ratowników chroni życia Polaków.
Afera dziwnych związków ludzi WSI z Kaczyńskimi.
Afera zniszczenia dowodów w sprawie wypadku Beaty Szydło.
Afera z lodołamaczem. Kadłub lodołamacza, który miał być sukcesem czasów PiS, na tle którego fotografowali się w 2019 roku kandydaci na posłów i senatorów z PiS okazał się być posklejany taśmą i za krótki, będzie musiał być zezłomowany.
Afera mafii lekowej. Przez cztery lata rządów PiS nic nie zrobiono w tej sprawie a Polacy mogli stracić nawet 8 miliardów złotych.
Afera ministra finansów a potem szefa NiK – Mariana Banasia. Miał zarabiać na prowadzeniu domu publicznego.
Afera ministra Ardanowskiego – minister przyznaje, że ARiMR ma wieloletnie opóźnienia w wypłacaniu pieniędzy rolnikom.
Afera gangsterów wynajmujących kamienicę od ministra Banasia. Okazuje się, że mają jeszcze obok drugi lokal, gdzie również prowadzą dom publiczny.

gość
11/10/2019


• NOWE PROPOZYCJE PROGRAMOWE PIS FINANSOWANE BĘDĄ M.IN. ZE ZMNIEJSZENIA LUKI VAT I CIT. Przykładowo:
• Zmniejszenie luki VAT przyniesie 4-6 mld rocznie.
• Niższe podatki od pracy, niższy CIT, mały ZUS, program Polska Bezgotówkowa i technologie ograniczające m.in. przemyt przyniosą w ciągu 2-3 lat 14-24 mld zł.
• Uszczelnienie NFZ polegające na wdrożeniu e-recept, e-zwolnień oraz i e-skierowań to 1-2 mld zł rocznie.
• Uszczelnienie Funduszu Ubezpieczeń Społecznych poprzez wdrożenie e-składki oraz e-zwolnienia to 2-3 mld zł rocznie.
• Impuls fiskalny Nowej Piątki to 3-6 mld zł rocznie.

gość
11/10/2019

• NOWA PIĄTKA PIS TO:


• RODZINA 500+ od pierwszego dziecka. Od 1 lipca, dla wszystkich rodzin, w których jest jedno lub więcej dzieci, nie będzie progu finansowego, warunkiem otrzymania jest złożenie wniosku.


• MŁODZI Brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia. Ulga obejmie wszystkich pracowników do 26 roku życia, którzy mają umowę o pracę / zlecenie, nie będzie dotyczyć osób prowadzących działalność gospodarczą.


• PRACA Obniżenie kosztów pracy. Podniesienie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie PIT-u dla wszystkich pracujących.


• STARSI I SŁABI Emerytura +. Dodatkowe 1100 zł dla każdego emeryta i rencisty rocznie, wypłata w maju, wypłata również dla osób, które pobierają emerytury cząstkowe.


• INFRASTRUKTURA Przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych. W Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat połączenia autobusowe zostały zredukowane o połowę z prawie miliarda przejechanych kilometrów. Nie planujemy odtworzenia państwowego PKS, gminy i powiaty będą organizować przetargi na przewozy lokalne, w których każdy przewoźnik będzie mógł startować.

gość
11/10/2019

Program PO, PSL, SLD, Nowotwora i Z:
1. Kaczyński 2. Kaczyński 3. Kaczyński 4. Kaczyński 5. Kaczyński , …

z Programu PiS
11/10/2019

Na sobotniej konwencji PiS przedstawiło swój program na kolejne lata. Proponuje przede wszystkim wzrost pensji i emerytur. Fakt postanowił policzyć, ile mogliby zyskać seniorzy na tych zmianach.

Była premier Beata Szydło zapowiedziała, że najniższa emerytura wzrośnie do 1200 zł brutto. Dziś to 1100 zł brutto. Jeśli odliczymy podatki (te także zostaną wkrótce obniżone) i składkę zdrowotną, to będzie oznaczać, że najniższe świadczenie w 2020 r. wzrośnie z obecnych 935 zł na rękę do 1024,76 zł.

Ponieważ waloryzacja przeprowadzana jest w marcu, to oznacza, że dzięki tylko tym podwyżkom w kieszeniach seniorów będzie co najmniej o 897,60 zł miesięcznie więcej.

To nie wszystko. W przyszłym roku planowana jest także wypłata trzynastej emerytury – w wysokości najniższego świadczenia czyli 1200 zł (na rękę będzie to kwota ok. 1000 zł). Kiedy to wszystko podliczyć, okazuje się, że w 2020 r. do kieszeni najgorzej uposażonych seniorów trafi niemal 1900 zł.

Jak będzie w kolejnych latach? Tu PIS także szykuje niespodziankę – zapowiedział, że w 2021 r. „olbrzymia większość dostanie dwie trzynastki”. Pytanie, jak ta obietnica będzie wyglądać w praktyce.

Emerycie, oto ważne terminy:

1 października br.

Obniżka PIT z 18 do 17 proc. Dzięki temu najniższe świadczenie wzrośnie o ok. 8 zł na rękę (kwota brutto nie zmieni się).

1 października br.

Wchodzi w życie ustawa o świadczeniu uzupełniającym czyli nawet 500 zł dodatku dla osób niesamodzielnych. Dzięki temu osoby z najniższym świadczeniem, które spełnią kryteria, mogą dostać od października nawet po 500 zł miesięcznie więcej.

1 marca 2020 r.

Waloryzacja emerytur i rent. W projekcie budżetu zaplanowano 3,24 proc. podwyżkę. Ale PiS zapowiada, że w razie wygranej podbije tę stawkę. Najniższa emerytura miałaby wzrosnąć o ok. 89 zł na rękę.

2020 r.

Będzie jeszcze trzynastka – ok. 1000 zł na rękę. Nie wiadomo, jeszcze w jakim miesiącu zostanie wypłacona – czy wzorem tego roku w maju? Możliwe, bo właśnie w tym miesiącu odbędą się wybory prezydenckie.

2021 r.

PiS zapowiada wypłatę dwóch trzynastek - nie wiadomo jednak w jakiej kwocie i na jakich zasadach.

afery PO
11/10/2019

2501.
Ręka rękę myje… Bohaterowie infoafery z wielomilionowym kontraktem rządowym na obsługę Expo!»tu
2502.
W stolicy (pod rządami HGW) buduje się najdrożej na świecie. Najdroższa obwodnica na świecie, jedna z najdroższych linii metra w Europie i most za miliard złotych! »tu
2503.
Gdzie są notatki z wizyt Komorowskiego? Polityk PO: były sprawozdania… w mediach (Nie chodzi o notatki tym razem, tylko o opinię polityka PO Marcina Święcickiego)»tu
2504.
Skarbnik lubuskiej Platformy wyciął ponad 2 tys. drzew. Znikły dęby, sosny, brzozy i osiki, a polityk PO złożył doniesienie o kradzieży drewna »tu
2505.
Podczas ostatniego meczu Legii Warszawa na stadionie pojawił się minister cyfryzacji i administracji Andrzej Halicki. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie koszulka z hashtagiem… #UwolnicMacka. Maciek jest więziony bez sądu już trzeci rok w wyniku tuskowej nagonki na kibiców. »tu
2506.
w 2012 roku porzucono (Nowak) budowę elektrowni w Ostrołęce, choć wydano na inwestycję setki milionów złotych. »tu W efekcie Pani Premier Kopacz musi przez telewizję apelować do Polaków o oszczędzanie prądu, a więksi odbiorcy mają już ograniczenia w dostawach »tu
2507.
Kidawa-Błońska o referendum: Nie można wszystkich dyskusyjnych kwestii oddać w ręce Polaków. A dalej (niezgodnie z tą bezczelną uwagą) podkreśliła, że posłowie i senatorowie są wybierani przez naród, a więc są jego reprezentantami. »tu
2508.
Rząd oszukał emerytów na lekarstwach! Chciałabym i bardzo o to zabiegam, aby ulżyć wam, jeżeli chodzi o leczenie, zakup leków – rzuciła niedawno premier Ewa Kopacz (59 l.) do emerytów »tu
2508.01
Czerwiec 2014. Z inicjatywą przyznania wszystkim emerytom i rencistom bezpłatnych leków wystąpiło do Senatu Stowarzyszenie „Dzieci wojny”. Projekt darmowych leków dla seniorów trafia do Senatu. Forsuje go senator PO Jan Rulewski (71 l.). Koszt dla państwa: 200 mln zł. Projekt zostaje uznany za zbyt kosztowny. Senat go odrzuca. A z wnioskiem o odrzucenie wystąpił Jan Filip Libicki, senator PO.
2508.02
Maj 2015. Senator Jan Rulewski przygotowuje okrojoną wersja projektu. Darmowe leki mają przysługiwać emerytom, którzy ukończyli 75 lat i co miesiąc dostają od państwa nie więcej niż 844 zł 45 gr brutto, czyli na rękę ok. 760 zł i samodzielnie prowadzą gospodarstwo domowe. Koszt: 50 mln zł.
Lipiec 2015 rok Projekt blokuje resort zdrowia pod wodzą nowego ministra prof. Mariana Zembali (65 l.). Twierdzi, że zamiast kupować oryginalne leki, emeryci mogą poprosić w aptece o tańsze zamienniki.
2509.
Poseł PO, Henryk Siedlaczek, napisał interpelację w sprawie… „Gwiezdnych Wojen”. Pomijając „wagę” problemu nurtującego posła, są w komentarzach kompromitujące to działanie informacje. (Poseł nie doczytał kiedy premiera, nie ma rozeznania w sprawach dystrybucji etc) »tu
2510.
Działania Ministerstwa Zdrowia mogą doprowadzić do zamknięcia większości małych sklepików w szkołach. Od 1 września prowadzenie biznesu może nie tylko stać się nieopłacalne, ale i ryzykowne. »tu
2511.
Samorządy zapewnią miejsca pracy dla przegranych w wyborach posłów PO. Prezydent Poznania utworzył aż 55 nowych etatów w urzędach. Zwiększanie biurokracji jest niezgodne z licznymi obietnicami Tuska, a tworzenie ich w celu „fuch” dla swoich nadaje się raczej do poważniejszych i sądowych działań. »tu
2512.
Kolejna? Infoafera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Radio ZET dotarło do nowych dokumentów »tu

2513.
Są granice chamstwa. Poseł PO : (Niesiołowski) „Pewną trudnością jest to, że Jarosław Kaczyński żyje…” »tu
2514.
Urzędnicy zażartowali z Platformy Obywatelskiej. Teraz czeka ich obniżka pensji zdecydował wiceminister środowiska z PO. »tu
2515.
Czasem lepiej milczeć.Kopacz nie wie o czym mówi, ale mówi. Kompromitacja premier po pytaniu o reklamę wódki »tu
2516.
Trochę drobiazgów z życia działaczy PO
2516.01
„Impreza, żarcie i wóda za darmo” – młoda działaczka PO o kulisach wyjazdu do Kopacz. »tu
2516.02
Poseł PO wypatruje głodnych dzieci… w kawiarni na sopockim Monciaku »tu
2517.
Były prezydencki doradca ujawnia prawdę o referendum. Pytania układali w nocy po przegranej I turze. »tu
2518.
Polska znalazła się wśród siedmiu państw założycieli, które odmówiły w poniedziałek podpisania aktu założycielskiego Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB).»tu
2519.
Premier Kopacz nie pojechała na szczyt Chiny-Europa Środkowa »tu, kilka miesięcy później zabiera krzesło Dudzie »tu mimo że szczyt będzie po wyborach »tu.

2520.
Kopacz : prezydent powinien spotkać się z przedstawicielami wszystkich partii politycznych i skonsultować z nimi pytania referendalne. Precyzowała, że dodatkowe pytania mogłyby dotyczyć na przykład finansowania Kościoła, przywilejów związków zawodowych, czy in vitro. Komorowski: Dopisać to się można do wycieczki szkolnej »tu.
2521.
Z izby wytrzeźwień do sztabu Platformy. Łukasz Pawełek, skarbnik PO »tu.
2522.
1.9.2009 r. podczas wizyty Władimira Putina w Trójmieście, uczestniczącego w obchodach 70. rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej, podpisana została w Sopocie umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej i Rządem Federacji Rosyjskiej o żegludze po Zalewie Wiślanym. Umowa jest mniej korzystna dla strony polskiej niż prawa gwarantowane w międzynarodowym prawie morza.»tu.
2523.
Zadłużenie skarbu państwa na koniec czerwca 2015 r. wyniosło 817 mld 800 mln zł i wciąż rośnie – poinformowało Ministerstwo Finansów. Od początku roku deficyt w państwowej kasie wzrósł do 26 mld zł i aby go pokryć, rząd wciąż zaciąga nowe pożyczki. – Koalicja PO-PSL znacząco przybliżyła nas do greckiej tragedii »tu.

2524.
Prokuratura Generalna skierowała do Sejmu wnioski o uchylenie immunitetów szefowi NIK Krzysztofowi Kwiatkowskiemu (były minister rządu PO-PSL) i szefowi PSL Janowi Buremu. Ustawianie konkursów w centrali i delegaturach Najwyższej Izby Kontroli. »tu.
2524.01
Jolanta Gruszka, była szefowa gabinetu politycznego Ewy Kopacz, miała załatwiać u Krzysztofa Kwiatkowskiego posadę w dyrekcji Najwyższej Izby Kontroli »tu
2524.02
Duże kwoty wydawane na wątpliwe ekspertyzy. Dotarliśmy do wewnętrznych dokumentów PKP, które rzucają cień na byłą szefową spółki, a dziś minister infrastruktury Marię Wasiak. »tu Wygląda na to że atak na Kwiatkowskiego nie jest przypadkowy.
2524.03
Julia Pitera także dzwoni do szefa NIK »tu
2524.04
A może to przyczyna ataku na prezesa NIK: Wojna Najwyższej Izby Kontroli z CBA. NIK miał raport uderzający w Centralne Biuro Antykorupcyjne »tu
2525.
Szkalują Dudę, usprawiedliwiają Kopacz, a zarzut taki sam! Schizofrenia i prymitywizm Platformy w szczytowej formie »tu.
2525.01
Prezydent Warszawy lekką ręką wydaje publiczne pieniądze. Hanna Gronkiewicz-Waltz każe wozić się do swojej drugiej pracy służbową limuzyną, choć z ratusza to tylko kilka przystanków. Prowadzi bowiem zajęcia na Uniwersytecie Warszawskim.»tu.
2525.02
Marszałek Senatu Borusewicz z pewnością kocha swojego owczarka. I ponoć, żeby tylko wyprowadzić pupila, pobiegać za nim chwilkę, rzucić mu kijek, potrafi zamówić na koszt podatnika… samolot »tu.
2525…
To już chyba było, ale warto przypomnieć: Donald Tusk wylatał do domu 6 milionów (wiadomość z 2011 roku) »tu.
2526.
Biurokratyczny tupet na całego! Najpierw założyli Agencję Kosmiczną w Gdańsku. Teraz tworzą jej delegaturę w Rzeszowie (sic!!!)… By żyło się lepiej! »tu
2527.
Rząd rezygnuje z prewencyjnej ochrony przed wrogim przejęciem.»tu
2528.
Wszyscy ludzie Sławomira Nowaka w PKP – Nepotyzm w szczegółach w listach do Kopacz »tu
2529.
Inteligentny System Kompleksowej Identyfikacji Pojazdów (ISKIP) – totalna i bezprawna inwigilacja użytkowników dróg! Unikatowe na skalę światową system jest wdrażany w Polsce »tu
2530.
Wszyscy płaciliśmy za biznes Karolaka… Dostawał MILION ZŁOTYCH ROCZNIE od Orlenu! »tu
2531.
Mieszkania zamiast do młodych Polaków trafią do Islamskich imigrantów! »tu
2532.
Frankowicze oszukani przez Platformę. Senat głosami PO zmienił ustawę na korzyść banków »tu Wcześniej posłowie niespodziewanie przegłosowali poprawkę, która 90 proc. tych kosztów przerzuca na banki, senat przywrócił 50/50
2533.
„lub czasopisma” w ustawie o rewitalizacji. Wprowadzono poprawkę, która umożliwia budowę sklepów wielkopowierzchniowych bez zgody samorządów. To zabójcze dla małych firm.»tu Film »tu
2534.
Polski rząd najwyraźniej nie jest zainteresowany europejską polityką migracyjną i uregulowaniami dotyczącymi uchodźców. Teresa Piotrowska, polska minister spraw wewnętrznych, ani razu nie pofatygowała się na spotkanie najważniejszego europejskiego gremium, które przygotowuje decyzje w tej dziedzinie.»tu


http://blog.wirtualnemedia.pl/wiktor-smol/post/afery-po-od-2501

afery PO
11/10/2019

http://blog.wirtualnemedia.pl/wiktor-smol/post/afery-po-od-2501

gość
11/10/2019

2535.
Klęska referendum 6 IX i dwie opinie. Aktualna – Protasiewicza : Pan prezydent Andrzej Duda, proszony chociażby przez PSL, mógł to referendum odwołać »tu i nieco wczesniejsza Kopacz: nie można odwołać referendum, nie można też dopisać pytań »tu
2536.
Platforma zniszczy kompromitujące ich dokumenty »tu
2536.01
I co z tego wynika ? »tu
2537.
Co za tupet! Zmienili budżet, aby znaleźć miliony na odprawy dla ministrów »tu
2538.
Szef NIK kupił limuzyny kumplom Burego »tu
2539.
Pierwsza dama miała stylistkę zatrudnioną jako urzędnika. Nieprawidłowości u Komorowskiego. »tu
2540.
Punkt będzie poświęcony problemowi imigrantów arabskich
2540.01
Najwazniejsze posiedzenie ws. imigrantów w Brukseli, a szefowej MSW tam nie ma. »tu
2540.02
Musimy przyjąć imigrantów! – brukselska zdrada za judaszowe euro »tu Rządzą nami ludzie, którzy swoje własne, indywidualne interesy stawiają wyżej niż dobro całej ojczyzny.
2540.03
TIRy z krajów muzułmańskich wjeżdżają do Polski bez kontroli »tu
2540.04
Donald Tusk pozbawia Polskę prawa weta ws. uchodźców »tu
2540.05
Większość posłów PO schowało głowe w piasek, a trójka głosowała za obowiązkową kwotą imigrantów w Polsce »tu
2541.
Ministerstwo Finansów wyliczało propozycje wyborcze PO! Robili to zamiast pracować? »tu
2542.
Kot stoi za kopacz? Kopacz czyta wystąpienie a równolegle Kamiński… recytuje je szeptem z pamięci! »tu
2543.
Zaskakujące odwołanie, podejrzany konkurs i złoża strategiczne w tle. Kulisy gry o upartyjnienie PIG-u »tu
2544.
Komorowski wynajął sztabowi PO Belweder za grosze »tu
2545.
Rząd podniósł uchodźcom świadczenia. Dostaną znacznie więcej niż polscy bezrobotni »tu
2546.
Odebrano 1,26 milionów zł repatriantom, by dać uchodźcom »tu
2547.
Dziennikarzyny z mediow glownego scieku ida na kurs propagandy i mowienia (nie) prawdy o imigrantach i islamizacji poniewaz spoleczenstwo przestaje sie dawac oglupiac i kontrolowac… »tu
2548.
marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa – Błońska: nie powinno się dokonywać żadnych rozróżnień pomiędzy repatriantami i imigrantami »tu
2549.
Wydano 300 mln na program budowy elektrowni atomowej, którego nie ma. »tu
2550.
Ludzie Komorowskiego wynajmują mieszkania „za grosze”. „GPC” ujawnia treść umowy z Kancelarią Prezydenta »tu
2551.
Wypożyczanie” mebli z naruszeniem prawa? Dokument mówi tylko o „byłych prezydentach” »tu
2552.
Na dwa tygodnie przed wyborami oficjalnie otwierano część zapory w Świnnej Porębie. Część, bo reszta nadal czeka na ukończenie. Wstęgę przecięto na koronie tamy. Ta część inwestycji jest już gotowa od kilku lat, ale dopiero teraz urządzono tutaj taką uroczystość.»tu
2553.
Minister Rafał Trzaskowski z PO przyznał, że rząd nie będzie sprowadzać Polaków z ogarniętej wojną Ukrainy, bo ważniejsze jest dobro Ukraińców »tu
2554.
Wyborcza szopka II (po zaporze w Świnnej Porębie). Otwarcie gazoportu w Świnoujściu? „Najwcześniej będzie mógł zostać uruchomiony w II kwartale 2016 roku” »tu
2554.
Oto jak wygląda bananowa demokracja PO: Zmienili dla siebie prawo, by móc obsadzić większość sędziów w Trybunale Konstytucyjnym. I obsadzili ! »tu
2555.
Chcecie miejscówkę w Pałacu pod Blachą za 1600 pln miesięcznie (bez toalet, korytarzy, szatni, kuchni – te są darmo) ? Komorowski sobie załatwił dzień przed końcem kadencji. »tu Dyrektor muzeum które mu to wynajęło był członkiem komitetu poparcie BK w wyborach
2556.
Młodzi działacze PO podziękowali, że kolejki w Polsce są tylko po iPhony. Przypomnijmy zatem ile trzeba czekać na operacje z NFZ-tu »tu
2557.
Dzieciarnia z PO. Ukrywane zaproszenie na szczyt w La Valetta przed Prezydentem przez Premiera »tu

2558.
Kopacz zadbała o esbecki elektorat. W ostatniej chwili dała podwyżki starym funkcjonariuszom »tu
2559.
Kopacz złapana na manipulacji. Wiadukt którego nie ma, jest w spocie PO »tu
2560.
PO i SLD nie chcą ronda Inki w Lesznie »tu
2561.
Rząd Ewy Kopacz, wbrew własnym planom, drastycznie ograniczył rozbudowę systemu viaTOLL, który przynosi państwu ogromne dochody. Na decyzji tej ucierpią niemal wszyscy: podatnicy, wykonawcy systemu, budżet i bezpieczeństwo narodowe. Beneficjent będzie jeden: rosyjska mafia przemytnicza i stojące za nią służby »tu
2562.
Kolejny pusty samolot poleciał za Kopacz. Tym razem do Szczecina. Koszt 100 tys.zł »tu
2562.01
Okazuje się ze premierowa nie wie co robia jej ministrowie, a Schetyna lata sam samolotem rządowym wg uznania »tu
2563.
Platforma wykorzystała wizerunek Lewandowskiego do promocji partii. PZPN protestuje »tu
2564.
Tusk straci stanowisko? – W ocenie europarlamentarzystów Szef Rady Europejskiej jest niewidoczny, nie ma inicjatywy, nie spotyka się z ważnymi politykami i lekceważy Parlament Europejski.»tu
2565.
Kłamstwo Kopacz w debacie z Szydło. Rząd PIS nie reagował i nie protestował w latach 2006-2007 przeciwko budowie rosyjsko-niemieckiego gazociągu Nord Stream. Jak było naprawdę »tu
2565.01
Co na to Kopacz? Sikorski przyznaje, że PiS sprzeciwiał się Nord Streamowi i ujawnia, że rząd PO chciał Nord Streamu w zamian za… miejsce w zarządzie »tu
2565.02
Premier nie pamięta co mówiła wczoraj…»tu
2566.
Posłanka PO chwali się wybudowaniem obwodnicy Opatowa, której… nie ma! »tu
2567.
450 miliardów złotych w błoto – raport o wielkim marnotrawstwie Platformy Obywatelskiej »tu
187,6 mld zł – wyłudzenia podatku VAT w latach 2008–2015
153 mld zł – wirtualne zasilenie ZUS ze środków OFE w 2014 r.
80 mld zł – straty budżetu na cenach transferowych w latach 2007–2015
10,5 mld zł – wzrost nakładów na zatrudnienie w administracji publicznej w latach 2008–2012
7 mld zł – straty budżetu z tytułu nierozstrzygniętej aukcji na częstotliwość LTE w 2015 r.
5 mld zł – wypłaty odszkodowań za jednorękich bandytów
1,5 mld zł – budowa nieefektywnej e-administracji od 2012 r.
1,26 mld zł – strata na Stadionie Narodowym
700 mln zł – Gawron/Ślązak, czyli najdroższy patrolowiec świata
800 mln zł – roczny koszt obsługi systemów informatycznych w ZUS
Co najmniej miliard złotych – straty na podwyższeniu akcyzy na papierosy i alkohol
182 mln zł – koszty przygotowania budowy elektrowni atomowej

2568.
Szokujące kulisy prywatyzacji spółki Ciech. Zobacz, jak wyglądały rozmowy Kulczyka z Sikorskim, Wawrzynowiczem i Kwiatkowskim »tu Szczere rozmowy o robieniu wałków, zmianach w prawie by żyło się lepiej „wszystkim”.
2568.01
Pośmiertna afera Kulczyka: CBA zajęło dokumenty dotyczące sprzedaży Ciech SA »tu
2569.
PO faworyzowana przez (narzędzie manipulacji) TVP. Brak kontroli, własna sala, VIP-owskie wejściówki »tu
2570.
Niesiołowski wyrzucił na śmietnik dokumenty z danymi wyborców »tu
2571.
8-lecie rządów PO-PSL kończy się rekordową liczbą samobójstw, masową emigracją oraz ujemnym przyrostem naturalnym. Złoty okres? »tu
2572.
Echa debaty: Kopacz po ośmiu latach rządów PO proponuje…prosty podatek.Tylko, że przez ten czas podniesiono VAT na ubranka dziecięce z 8% do 23%. Zwiększono akcyzę na paliwa i wyroby tytoniowe. Wprowadzono podatek od kopalin, podwyższono składkę rentową o ponad 30%, oskładkowano „śmieciówki”. Wydano nakaz, by aż 80% kontroli skarbowych kończyło się domiarem… »tu
2573.
Policja skontrolowała Szydłobus! Skandaliczne sceny przed gmachem TVP »tu
2574.
Premier Kopacz: To by znaczyło, że taśmy są elementem politycznej gry.
– Zapoznam się z zawartością tych taśm, ale jeśli na tych nagraniach jest coś, czym powinien zająć się prokurator, to powinien zająć się prokurator, a nie polityk. Jeśli tam nie ma nic, co byłoby zajęciem dla prokuratora, to znaczy, że te taśmy wykorzystywane są do gry politycznej – skomentowała w czwartek nowe doniesienia Telewizji Republika premier Ewa Kopacz.


http://blog.wirtualnemedia.pl/wiktor-smol/post/afery-po-od-2501

gość
11/10/2019

Od ponad 2 lat - zanim został zaprzysiężony rząd, już było wycie totalnej opozycji, że Polska pod rządami PIS się zawali. Miało nie starczyć funduszy na program 500+, miało nie starczyć na obniżenie wieku emerytalnego. Wszystko pod rządami PIS miało być szkodliwe dla Polski. Miała też być łamana Konstytucja i niszczona demokracja.
Minęło 4 lata i co mamy? Przywrócono wiek emerytalny z 67 lat na 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Program 500+ działa i to sprawnie. Ludzie w wieku ponad 75 lat mają większość lekarstw za darmo. Uruchomiono w Szczecinie program odbudowy stoczni. Odkupiono bank PKO SA. Od 1 stycznia br przedsiębiorcy zapłacą nie 19 a 15% a teraz do 9% podatku CIT. Podniesiono płacę minimalną. Podniesiono minimalną stawkę godzinową. Podniesiono nieco emerytury i zwiększono dodatek dla matek dzieci inwalidów. Teraz wprowadza się program Maluch+. Polska jest niestałym członkiem ONZ. Prezydent Trump w Polsce ze świetnym przemówieniem.

gość
11/10/2019

Co wolisz?
Koniunkturę za PiS
czy Kryzys za PO-PSL ?

gość
11/10/2019

gibka Ewa
Premier Beata Szydło z PiS i premier Ewa Kopacz z PO w Berlinie
https://www.youtube.com/watch?v=4UCU7Udz0zA

gość
11/10/2019

Wincent Rostowski Minister finansów w (Ż)ądzie PO-PSL :
„Na te obietnice, które PiS złożył, Piniendzy po prostu nie ma !
i nie będzie !
do końca tej kadencji”
https://www.youtube.com/watch?v=DAHIQtroWzs
http://blog.wirtualnemedia.pl/wiktor-smol/post/afery-po-od-2501

gość
11/10/2019

Donald Tusk z PO o 500+ :
„ … tylko według mojej najlepszej wiedzy, nie ma takiej możliwości finansowania tego projektu, … „
https://www.youtube.com/watch?v=E59h9lIfIvM

Za PO-PSL:
11/10/2019

” Ni ma” , “Nie da się” , …
A Wystarczy nie kraść !!!
———— Rozliczyć afery PO-PSL
http://blog.wirtualnemedia.pl/wiktor-smol/post/afery-po-od-2501

gość
11/10/2019

Kosiniak-Kamysz z tęczowego ZSL referował w sejmie ustawę o POdniesieniu wieku emerytalnego a koalicja PO-PSL go przyjęła:

Kobiety: z 60 lat do 67 lat (7 lat więcej),

z 55 lat do 67 lat dla kobiet w rolnictwie o 12 lat więcej !!!

Mężczyźni z 65 lat do 67 lat (2 lata więcej)

https://www.youtube.com/watch?v=QQyjxR5-Blk

górnik
11/10/2019

Tak było za PO-PSL
Jak za PO-PSL strzelano do górników !
Tak wygląda prawdziwy stosunek Platformy do problemów Śląska i dokładnie tak rząd PO realizował “potrzebę dialogu” z górnikami…
https://www.youtube.com/watch?v=wfyFRDAf8Gw

gość
11/10/2019

Gdzie i za ile jedli działacze PO:
Wioska Rybacka w Katowicach 106 tys. zł
Hawełka w Krakowie 26,9 tys. zł
Karczma pod Wielką Solą w Wieliczce 25 tys. zł
Bankiet w Łodzi, catering 23,7 tys. zł
Gastropol w Poznaniu, catering 20,1 tys. zł
Restauracja Kuźnia Smaku w Warszawie 19,9 tys. zł
Jurek katering w Mogilanach 18,9 tys. zł
Honoratka w Warszawie 14,3 tys. zł
Hawełka w Warszawie 9,1 tys. zł
Nowa Łania w Chorzowie 8,2 tys. zł
http://niezalezna.pl/58445-gdzie-i-za-ile-jedli-politycy-po-na-posilki-w-restauracjach-w-2013-r-wydano-majatek

gość
11/10/2019

Tego boją się aparatczycy z PO-PSL . .. . . w kolejce za Gawłowskim z PO oczekują:
Biernat z PO (oś. majątkowe),
Grabarczyk z PO (egzamin na broń palną),
Bury z PSL (egzamin, złoty Bury sztabka Au),
Kwiatkowski z PO (b.prezes NIK – egzaminy na dyrektorów – pytania),
HGW z PO (w Urzędzie m. Warszawy działała mafia),
KrUl Europy (szef szefów – moje krzesło! nie dam samolotu!)),
Arabski z PO (Smoleńsk),
Jacek Kapica (b.wiceminister PO-PSL hazard),
Schetyna z PO (hazard, widelec), … ,
Pozdrawiam i przestępców zapraszam w moje skromne progi. Miejsca jest dość. CELA+

gość
11/10/2019

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec b. ministra sportu i turystyki w rządzie PO Andrzeja B.
Z informacji prokuratury wynika, że w okresie od 2011 r. do 2013 r. oskarżony złożył sześć nieprawdziwych oświadczeń majątkowych oraz nie wykazał ponad 120 tys. zł dochodu w oświadczeniu PIT. Grozi mu za to do pięciu lat pozbawienia wolności.
Jak przekazał prok. Łapczyński, b. minister w zeznaniu majątkowym za 2010 r. zaniżył wysokość posiadanych środków pieniężnych o ponad 125 tys. zł, nie wykazał ponad 70 tys. zł dochodów i źródła ich pochodzenia oraz nie ujawnił samochodu osobowego.
W kolejnych oświadczeniach również z 2010 r. B. miał zaniżyć wysokość posiadanych środków o kwotę ponad 66 tys. zł, w następnym o 85 tys. zł, za 2011 r. o ponad 77 tys. zł i w 2012 o ponad 16 tys. zł, przy czym nie wykazał źródła pochodzenia dochodów na ponad 127 tys. zł. We wszystkich oświadczeniach nie wspominał o Peugeocie z 2007 r.
Oskarżonemu zarzucono także, że w oświadczeniu z 2013 r. złożonym w związku z pełnioną funkcją ministra sportu i turystyki, zaniżył on o ponad 31 tys. zł wysokość posiadanych środków. Były minister został też oskarżony o podanie nieprawdy w deklaracji podatkowej, poprzez nie wykazanie ponad 120 tys. zł dochodu, czym według prokuratury naraził Skarb Państwa na uszczuplenie podatku na ponad 40 tys. zł.
Prokuratura na poczet grożących oskarżonemu kar ustanowiła hipotekę przymusową na nieruchomości w kwocie 300 tys. zł.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/prokuratura-skierowala-do-sadu-akt-oskarzenia-wobec-b-ministra-sportu-i-turystyki-w/dl4wg3b

gość
11/10/2019

Pamiętacie ofensywy ustawowe zapowiadane przez PO w ciągu 8 lat ?
Co rok zapowiadał ofensywy:
wiosenną, letnią, jesienną, zimową, nawet hucznie i w blasku fleszy przenosił swoją kancelarię do sejmu, by osobiście niby nadzorować owe ofensywy - niestety zawsze kończyło się na zapowiedziach.
PO, od 8 lat opowiadało Polakom bajki. Zamiast obiecywanych pakietów ustaw usprawniających gospodarkę i reformujących finanse państwa, od kilku lat mamy medialną szopkę ( np. Inwestor z Kataru który pojawił się przed wyborami i znikł po wyborach ), propagandę i zapowiedzi zapowiadające kolejne zapowiedzi oraz ofensywy legislacyjne, których nie ma.
Ustawy uchwalone przez PO, są to w większości buble krytykowane przez wybitnych ekonomistów, konstytucjonalistów i ekspertów.
PO jest żałosne, dziwię się tylko dlaczego jeszcze niektórzy im ufają ?

gość
11/10/2019

ONI POpierali p.Komorowskiego z PO -------- >
„gen. Franciszek Puchała – jeden z głównych planistów stanu wojennego, autor paszkwili atakujących płk Ryszarda Kuklińskiego
gen. Roman Misztal – wieloletni szef komunistycznego wywiadu wojskowego, który zwalczał opozycję demokratyczną
gen. Józef Użycki – szef Sztabu Generalnego LWP, członek WRON
gen. Józef Baryła – członek WRON, członek Politbiura KC PZPR, autor książki „W marksizmie-leninizmie nasza siła”
gen. Józef Szewczyk – w stanie wojennym Naczelny Prokurator Wojskowy, który domagał się jak najwyższych wyroków dla uczestników strajku w kopalni „Wujek”, podległe mu organy doprowadziły do zaocznego skazania płk R. Kuklińskiego na karę śmierci
gen. Mieczysław Michalik – komendant Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego
gen. Zbigniew Nowak – wieloletni wiceminister obrony narodowej PRL, zastępca gen. Jaruzelskiego

Seniorem klubu, o czym klub pisze na swej stronie internetowej, jest 95-letni generał dywizji Teodor Kufel – wieloletni szef bezpieki wojskowej, absolwent kursów KGB w Moskwie w 1954 r., w czasach stalinowskich komendant wojewódzki MO w Poznaniu.

Z młodszego pokolenia w klubie działa też m.in. gen. Bolesław Izydorczyk – były szef WSI, jeden z głównych bohaterów książki S. Cenckiewicza „Długie ramię Moskwy”.”

http://niezalezna.pl/67251-i-wszystko-jasne-komunistyczni-generalowie-murem-za-komorowskim-nawoluja-do-glosowania

gość
11/10/2019

ONI POpierali p.Komorowskiego z PO -------- >
„Carex”- Włodzimierz Cimoszewicz, „Ralf” Adam Rotfeld, „Must” –Andrzej Olechowski i „Buyer” Dariusz Rosati - pod takimi pseudonimami figurują oni w dokumentach służb specjalnych PRL.
Adam Rotfeld " Rauf" , :Ralf", "Serb" , "Rot" ( IPN 002082/291, IPN BU 002086/758, ) - szef MSZ w rządzie SLD, to wieloletni pracownik Państwowego Instytutu Spraw Międzynarodowych. W 1956 r. był jednym z organizatorów komórki komunistycznej w Szkole Głównej Służby Zagranicznej aż do ukonstytuowania się ZMS, którego był członkiem. W okresie PRL zarejestrowany jako tajny współpracownik – kontakt operacyjny wywiadu PRL . W Szwajcarii kontaktował się z nim funkcjonariusz komunistycznej bezpieki Henryk Bosak, w III RP polityk SLD.

Andrzej Olechowski "Tener" i "Must ( mikrofilm - J-7588, 81-06-25). – szef MSZ w rządzie Waldemara Pawlaka. W Latach 80. był pracownikiem Banku Światowego. W okresie pracy w instytucjach międzynarodowych jako tajny współpracowniku komunistycznego wywiadu miał on współpracować z komunistycznym wywiadem. Jak ujawnił historyk Sławomir Cenckiewicz, Olechowski był kontaktem operacyjnym funkcjonariusza komunistycznej bezpieki Gromosława Czempińskiego, późniejszego szefa UOP.

Dariusz Rosati - „Buyer” ( IPN BU 001043/3344 ) - jako polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej w latach 1995–1997 piastował stanowisko ministra spraw zagranicznych w czasie, gdy funkcję premiera sprawował Włodzimierz Cimoszewicz, który – według dokumentów IPN – był z kolei zarejestrowany jako TW „Carex”. Z archiwów Instytutu wynika, że Dariusz Rosati w 1968 r. został zarejestrowany przez Departament I MSW jako kandydat na tajnego współpracownika (kryptonim „Kajtek), w 1976 r. w kategorii „zabezpieczenie”, a w 1978 r. jako kontakt operacyjny ps. „Buyer (kupiec). Z kolei w 1985 r. został zarejestrowany w Departamencie II MSW (kontrwywiad) w kategorii „kandydat”, a listopadzie 1989 r. w kategorii „zabezpieczenie”.

Włodzimierz Cimoszewicz „Carex ” ( IPN BU 01911/115) - zarejestrowany przez Wydział II Departamentu I MSW jako kontakt operacyjny przed dwuletnim wyjazdem do USA na stypendium Fullbrighta. W aktach zachowała się m.in. własnoręcznie pisana przez Cimoszewicza obszerna notatka. Sporządził ja podczas pobytu w USA. Opisał w niej wizytę, jaką złożyli mu pracownicy wywiadu amerykańskiego. Notatkę przekazał swojemu oficerowi prowadzącemu w USA, który pracował w misji przedstawicielskiej przy ONZ. Z tych dokumentów komunistycznej bezpieki wynika również, że Cimoszewicz utrzymywał kontakty z SB także po powrocie do Polski z USA w 1983 i 1984 roku.

http://niezalezna.pl/67262-dzialacze-platformy-razem-z-agentami-prl-wskich-sluzb-na-ratunek-komorowskiemu

gość
11/10/2019

wiarygodność PO
Oszust z PO ?!
TUsk obniżę POdatki !
http://www.youtube.com/watch?v=KeX4-HrFlDQ&feature=player_embedded#

Gość
11/10/2019

Ooo o troje psiowe zabrała się do oplacanego komentowania

Do ooo POwyżej
11/10/2019

Pootwieraj linki w komentarzach i posłuchaj swoich.
I do meritum proszę a nie la la la bl bl bl

Gość
11/10/2019

Psiowe socjaliści i banda troli za pieniądze.

pis=zlo
11/10/2019

no pisuarki tu macie srtki afery pissu https://wszystkie-afery-pis.fandom.com/pl/wiki/Wszystkie_afery_PIS_Wiki

gość
11/10/2019

program lewicy - najlepszy wybor Polakow https://lewica2019.pl/images/media/Program_Lewicy.pdf
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Wybory do parlamentu 2019


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez lowicz24.eu, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Agencja Reklamowa ZU-AN z siedzibą w Łowicz 99-400 , Stanisławskiego 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia