27°C bezchmurnie

Rondo już jest, pojedziemy nim pod koniec maja

W przyszłym tygodniu rozpocznie się asfaltowanie ronda w ulicy 1 Maja. Drogą pojedziemy pod koniec maja.

Przypomnijmy, że ulica przez blisko dwa miesiące była wyłączona z ruchu z powodu budowy ronda. Obecnie prace zbliżają się ku końcowi.

Pracownicy kutnowskiego konsorcjum firm TRAKT i PRD wykonali już rondo i koncentrują się na pracach dodatkowych. W drodze zaprojektowano i wykonano pełną infrastrukturę techniczną, tj. kanalizację deszczową z separatorami i kratami deszczowymi, oświetlenie uliczne, kanał technologiczny, kanalizację deszczową.

Samo skrzyżowanie nowej drogi – ul. Dmowskiego z ulicą 1 Maja zaprojektowano w formie ronda o średnicy zewnętrznej 14 m, jezdnie o szerokości 5 m oraz wewnętrzny pierścień najazdowy o szerokości 2,5 m.

Rondo posiadać będzie cztery odnogi wyprowadzone w ul. Dmowskiego, 1 Maja, Klickiego oraz na wiadukt kolejowy. Będą one miały szerokość od 4 m (przy wysepkach) do 7 metrów. Od skrzyżowania będą także wychodzić chodniki i ciągi pieszo-rowerowe.

Chodniki znajdować się będą po północnej stronie ulicy 1 Maja i Klickiego (po stronie baszty gen. Klickiego). Po przeciwnej stronie pojedziemy ścieżką pieszo-rowerową o szerokości 4,5 metra. Ta ostatnia połączona zostanie ze ścieżką w ul. Dmowskiego.

Nowym rondem – od ulicy 1 Maja w kierunku Klickiego i w przeciwnym pojedziemy pod koniec maja. W przyszłym tygodniu rozpocznie się układanie trzech warstw asfaltu. Wówczas na drodze ustawione zostanie pionowe oznakowanie, informujące kierujących o m.in. ograniczeniu prędkości w tym miejscu. 

Po otwarciu ulicy wykonawca kontynuować będzie prace przy chodnikach i ścieżkach oraz na ulicy Dmowskiego. Na początku czerwca należy spodziewać się likwidacji objazdów tj. ulicą Magazynową i Turystyczną, uruchomionych na czas prac przy budowie ronda w 1 Maja.

 

 

Rondo już jest, pojedziemy nim pod koniec maja komentarze opinie

 • gość 2018-05-16 15:15:03

  A włazy do studzienek, jak zwykle w naszym mieście, na środku pasa jezdni... Jak to jest projektowane, skoro w większości miast można tego uniknąć i posadowić je w pasie chodnika? Jeszcze pół biedy, jak jezdnia jest zalana asfaltem na równi z włazem i samochód nie skacze - ale w naszym mieście rzadko kiedy to występuje...

 • gość 2018-05-16 16:06:02

  No faktycznie i rondo się zmieściło jakoś nie mogłem sobie tego wyobrazić jak tam rondo będzie teraz czekam na to jak zmieści się wiadukt od strony warszawskiej i jak to wszystko będzie wyglądać

 • bbb - niezalogowany 2018-05-16 17:18:13

  Współczuję mieszkańcom budynków widocznych na zdjęciach. Będą mieszkać "na ulicy". Te nieruchomości stracą swoją wartość, bo kto będzie chciał mieszkać właściwie na rondzie.

 • gość 2018-05-16 17:23:00

  Czy naprawdę włazów do studzienek nie można zaprojektować żeby nie były w jezdni? Wiadomo że głupole z ciężarówek pojadą tam gdzie nie powinni z przeciążonym samochodem. Ale policjanci nie reagują na takie wybryki. Samochody osobowe uszkadzają podwozie. Za takie praktyki są kary od władz miasta. Dotychczas nie w Polsce. Ale będą i znowu remont na nasz koszt.

 • gość 2018-05-16 17:50:15

  Zajebiście! szansa na upłynnienie ruchu.

 • gość 2018-05-16 18:07:45

  MEGA!!! Więcej rond proszę :D

 • boots - niezalogowany 2018-05-16 19:28:07

  Wygląda na to, że rondo będzie miało dużą przepustowość. Trzeba Kalińskiemu pogratulować tego ruchu w usprawnieniu ruchu.

 • Gość - niezalogowany 2018-05-16 20:19:23

  Wspaniale ! Nareszcie ... dziekuje .... na pochwale zasluguja tez pracownicy wykonawcy ... dobra robota Panowie ( i Panie ;) ) Niestety ... szkoda ze nie da się wszystkim dogodzić ... ale cala inwestycja na duuuuzy plus Tak trzymac !

Dodajesz jako: Zaloguj się