Rowerowe Łódzkie działa, ale co z Łódzkim Rowerem Publicznym ? Co będzie z pieniędzmi użytkowników na kontach Nextbike?

Wasze sprawy, Rowerowe Łódzkie działa Łódzkim Rowerem Publicznym będzie pieniędzmi użytkowników kontach Nextbike - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 29/11/2019 19:07

Do soboty, 30 listopada działać będzie Łódzki Rower Publiczny. W przyszłym roku operator systemu będzie już inny.

W sobotę, 30 listopada, kończy się czteroletni okres działania Łódzkiego Roweru Publicznego. Do północy będzie można jeszcze używać rowerów.

Już następnego dnia ma się zacząć zwożenie rowerów. Demontaż stacji, kierująca systemem firma Nextbike, ma przeprowadzić do końca grudnia.

Większość użytkowników ma na koncie środki wpłacone na poczet kosztów wypożyczania. Zwykle są to kwoty od 10 do 20 zł. Firma Nextbike, zapewnia, że środki te nie przepadną. W dniu dzisiejszym (29 listopada) użytkownicy dostają e-maile i sms-y w tej sprawie.

„Wszyscy użytkownicy zostaną poinformowani w kwestii rozliczenia ich kont” informuje biuro prasowe firmy.

Tymczasem rozpisany został przetarg na operatora systemu w przyszłym roku i kolejnych latach. Nowy system ma mieć większą liczbę stacji i rowerów. Wśród pojazdów będą rowery towarowe, rowerki trójkołowe i tandemy.

Zainteresowanie jest spore, do Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi wpłynęły od kilku firm pytania dotyczące przetargu.

Termin jego rozstrzygnięcia się przesuwa. Początkowo oferty miały być składane do 12 listopada, teraz do 9 grudnia.

Potem jeszcze ZDiT będzie musiał ocenić oferty, wybrać najlepszą i poczekać dwa tygodnie na odwołania. To sprawia, że umowa z wykonawcą będzie podpisana dopiero w przyszłym roku. System pojawi się 90 dni po podpisaniu umowy z operatorem.

Uspokajamy, że nadal będzie można korzystać z rowerów systemu Rowerowe Łódzkie, które działa w Łowiczu.

Rowerowe Łódzkie działa, ale co z Łódzkim Rowerem Publicznym ? Co będzie z pieniędzmi użytkowników na kontach Nextbike? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama