Rowerowe zwieńczenie wakacji - VIDEO

Kolarstwo, Rowerowe zwieńczenie wakacji VIDEO - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 29/08/2015 14:14

Ponad dwudziestu zawodników wystartowało w Crossie Rowerowym 2015 im. Mariana Dymka, nieżyjącego już wielkiego miłośnika sportu i wieloletniego pracownika Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zawody odbyły się dziś, 29 sierpnia, w lasku miejskim.

 

 

Impreza od kilku lat znajduje swe miejsce w kalendarzu akcji „Sportowe wakacje z OSiR”. Po raz drugi z rzędu została zorganizowana w lasku miejskim, a po raz trzeci pod patronatem Mariana Dymka. Znany w lokalnym środowisku współorganizator wielu imprez sportowych, entuzjasta jazdy na rowerze i biegania zmarł nagle w maju 2013 roku. Przyjaciele postanowili więc nazwać coroczny cross rowerowy jego imieniem.

Frekwencja była zbliżona do ubiegłorocznej. Na starcie pojawiło się 22 zawodników, w tym 3 panie. W zależności od kategorii, zawodnicy mieli do pokonania 4,28 km (uczniowie szkół podstawowych), 10,86 km (gimnazjaliści) oraz 18,10 km pozostali. Na najdłuższym dystansie ścigali się m.in. łowiccy nestorzy sportu, jak śmiało można nazwać długodystansowca Jacka Rembowskiego czy miłośnika kolarstwa Eligiusza Pietruchę.

Jak podkreślił jeden z organizatorów zawodów Krzysztof Olko, rezultaty osiągnięte przez trzech najlepszych zawodników w kategorii OPEN były lepsze od wyniku zwycięzcy sprzed roku. Co więcej, tegoroczny triumfator Maciej Piński z Gdańska z czasem poniżej 39 minut ustalił nowy rekord trasy. Wyniki we wszystkich kategoriach podajemy poniżej.

Nagrody dla uczestników zawodów wręczali córka pana Mariana Katarzyna Charążka z synem, burmistrz Krzysztof Kaliński oraz dyrektor OSiR-u Zbigniew Kuczyński. Już po wyścigu, na polanie przy leśniczówce, można było zjeść grillowaną kiełbaskę.

Po zakończeniu zmagań część rowerzystów udała się na cmentarz, na którym spoczywa Marian Dymek.

Kategoria szkoły podstawowe klasy I-III:
1. Kacper Bończak 15:44 min
2. Filip Antosiak 18:31 min
3. Dawid Zajączkowski 18:41 min

Kategoria szkoły podstawowe klasy IV-VI:
1. Szymon Jankowski 12:17 min
2. Karol Terenowicz 13:14 min
3. Mateusz Wróblewski 13:45 min

Kategoria szkoły gimnazjalne:
1. Patryk Mróz

Kategoria kobiety:
1. Maria Czubak-Wrzosek
2. Iwona Górska
3. Maria Więckowska

Kategoria OPEN:
1. Maciej Piński 38:35 min
2. Łukasz Tomaszkiewicz 40:12 min
3. Patryk Wrzosek 41:01 min

{youtube}nNrEl9kvdQ0{/youtube}


Rowerowe zwieńczenie wakacji - VIDEO komentarze opinie

  • Adam - niezalogowany 2015-08-31 10:55:45

    A miasto ponoć INSPIRUJE FOLKLOREM.

  • Rico - niezalogowany 2015-08-31 10:31:35

    Znamienne dla wizerunku miasta oraz burmistrza jest wręczanie podczas wakacyjnej imprezy upominków w torbach ze Świętym Mikołajem. Pomieszanie z poplątaniem, a przede wszystkim brak szacunku dla uczestników i osoby, której imieniem nazwano te zawody. Wesołych Świąt!

  • tojestto - niezalogowany 2015-08-31 09:28:29

    Podobną imprezę tylko w innej dziedzinie sportu mam w rodzinie.Chwała dobrym ludziom/ kolegom, znajomym zmarlego Mariana - jednak są jeszcze dobrzy LUDZIE, a już miałem obawy/ za zorganizowanie tak szczytnej IMPREZY. JESZCZE RAZ ....brawo.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama