13°C lekkie zachmurzenie

Rozpoczęła się budowa zatok parkingowych na Blichu i modernizacja targowiska

Podczas, gdy jedna ekipa firmy Wig-Kost z Kocierzewa pracuje przy budowie zatok parkingowych na ulicy Blich, druga rozpoczęła demontaż ogrodzenia targowicy miejskiej wzdłuż ulicy Sikorskiego.

W tym tygodniu firma Grzegorza Panuszewskiego rozpoczęła realizację dwóch miejskich inwestycji. We wtorek pracownicy Wig-Kost pojawili się na ulicy Blich, gdzie między bramą główną a ulicą Seminaryjną wykonają zatokę parkingową na 22 miejsca, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo wzdłuż cmentarnego ogrodzenia poprowadzony zostanie chodnik, który połączy się z tymi istniejącymi – przy bocznych wejściach oraz przy ul. Seminaryjnej.

Inwestycja kosztować będzie niespełna 95 tys. zł. Budowa dodatkowych miejsc postojowych wymagała uporządkowania terenu m.in. wycięcia rosnących drzew. Z tym firma uporała się na początku tygodnia. Dziś, 12 kwietnia teren był korytowaty, zabezpieczana była także infrastruktura teletechniczna. Zarówno parking oraz chodnik wykonane zostaną z kostki betonowej.

Podczas, gdy jedna ekipa Wig-Kostu pracuje przy budowie miejsc parkingowych na Blichu, druga demontowała dziś, 12 kwietnia ogrodzenie przy miejskiej targowicy wzdłuż ulicy Sikorskiego.

Docelowo płot zostanie przesunięty w głąb placu targowego. Dzięki temu poszerzy się chodnik, który od ul. Piłsudskiego do pierwszej bramy zyska 85 cm, dalej w kierunku drewnianego lokalu, w którym obecnie mieści się zakład fryzjerski powiększy się o 2,5 metra. Ciąg pieszy wzdłuż Sikorskiego wykonany zostanie z kostki betonowej.

Usuwane dziś stalowe elementy ogrodzenia oraz przęsła zostaną wyprostowane, wyczyszczone oraz pomalowane. Pozwoli to na ponowne wykorzystanie ich.

Kolejnym etapem modernizacji targowiska będzie demontaż betonowego płotu wzdłuż ulicy Piłsudskiego. Betonowy płot zostanie rozebrany, zaś w jego miejsce pojawi się ogrodzenie panelowe na fundamencie betonowym, podobne do tego przy Sikorskiego. Od Piłsudskiego kupujący wjadą na targowisko przez nową bramę. Przy okazji utwardzony zostanie także teren wjazdu.

Modernizacja targowiska pochłonie ponad 300 tys. zł.

 

Rozpoczęła się budowa zatok parkingowych na Blichu i modernizacja targowiska komentarze opinie

 • gość 2018-04-12 17:11:01

  No i nie zapomnijcie o obiecanej ścieżce rowerowej.

 • olga - niezalogowany 2018-04-12 18:18:43

  Że tak powiem, nie należy woleć, bo się nia da.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-13 16:20:42

  Że tak zapytam, kto pisze te artykuły na tym portalu?

 • Gość - niezalogowany 2018-04-13 22:14:41

  Inni budują nowoczesne targowiska z kasy PROW, a my płot za 300 tys. z budżetu miasta... http://www.dlahandlu.pl/hurt-i-franczyza/wiadomosci/ponad-15-7-mln-zl-z-prow-na-targowiska-w-woj-lodzkim,67612.html

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.