19°C bezchmurnie

Rozstrzygnięto konkurs na Łowicką Szopkę Bożonarodzeniową (zdjęcia)

W Muzeum w Łowiczu ogłoszono dziś (14 grudnia) wyniki 9. edycji konkursu na Łowicką Szopkę Bożonarodzeniową. Wszystkie prace można podziwiać w przedsionku sali barokowej do końca stycznia.

- Cieszymy się, ponieważ w tym roku wpłynęło 25 szopek wykonanych różną techniką. Co roku zauważamy większe zainteresowanie konkursem - podkreśla Michał Zalewski, kierownik miejskiego biura ds. kultury, sportu, turystyki i organizacji pozarządowych.

Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu oraz ich rodziców i opiekunów złożył burmistrz Krzysztof Kaliński. - Wychowujecie państwo dzieci w bardzo pozytywnych wartościach - stwierdził włodarz Łowicza, który objął konkurs swoim honorowym patronatem.

W najmłodszej kategorii pierwsze miejsce zajął Piotr Rutkowski z łowickiego przedszkola Tere-Fere. 6-latek z Łaguszewa z pomocą rodziców stworzył szopkę, na której nie zabrakło ratusza, a także... stacji Łowicz Główny. - Tak nam przyszło do głowy, żeby zrobić po prostu coś innego - wyjaśnia Anna Rutkowska, mama chłopca. Szopka powstawała przez cztery dni. Nie obyło się bez małych wypadków. - Trochę poparzyliśmy sobie palce gorącym klejem - śmieje się pani Ania.

Drugie miejsce w tej samej kategorii przyznano przedszkolakom z grupy „Pszczółki” z Przedszkola nr 5 w Łowiczu za pracę zbiorową. Ich przedstawicielką była 5-letnia Julia Obst. Trzecie miejsce zajęły siostry Hanna i Agata Mitek z łowickiego Przedszkola nr 4. Ponadto wyróżnienia trafiły do Laury Popińskiej i Marcela Lubikowskiego.

Obradująca komisja konkursowa zdecydowała o połączeniu kategorii szkół podstawowych z gimnazjami i szkołami średnimi. Tutaj zwyciężyła szopka autorstwa Oliwii Jędrzejuk ze Szkoły Podstawowej w Gągolinie. Nagrodę za drugie miejsce odebrała Julia Janicka z podstawówki na łowickiej Korabce, a trzecie miejsce przyznano Kacprowi Piotrowskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu. Wyróżnienia otrzymali Maria Liberadzka oraz rodzeństwo Hanna i Iwo Jelonkowie.

W kategorii dorosłych nie nadesłano żadnej pracy. Komisja przyznała wyróżnienie szopce wykonanej przez podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Borówek” w gminie Bielawy. Wręczono też trzy nagrody specjalne.

Nagrodę starosty łowickiego Krzysztofa Figata przyznano uczniom integracyjnej klasy III a ze Szkoły Podstawowej nr 7. Dyrektor muzeum Marzena Kozanecka-Zwierz nagrodziła szopkę Aleksandry Rudnickiej z Pijarskiej Szkoły Podstawowej, a Koło Przewodników PTTK im. Anieli Chmielińskiej pracę uczennicy łowickiej „Siódemki” Izabeli Andrzejczyk.

Wystawa pokonkursowa w muzeum będzie czynna do 31 stycznia 2018 roku. Warto przyjść i podziwiać nasze księżackie szopki!

Rozstrzygnięto konkurs na Łowicką Szopkę Bożonarodzeniową (zdjęcia) komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu