Ruszyła 11. edycja konkursu na Łowicką Szopkę Bożonarodzeniową

Konkursy, Ruszyła edycja konkursu Łowicką Szopkę Bożonarodzeniową - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 1
Portal lowicz24.eu 07/11/2019 10:24
Mirka Czubak
GRU 18
kościół oo. Pijarów w Łowiczu godz: 16:00

Urząd Miejski w Łowiczu we współpracy z Pijarskimi Szkołami Królowej Pokoju w Łowiczu oraz Kościołem Rektoralnym pw. Matki Bożej Łaskawej i św. Wojciecha w Łowiczu zapraszają do udziału w 11. edycji konkursu na Łowicką Szopkę Bożonarodzeniową. Na laureatów czekają nagrody rzeczowe o łącznej wartości do 2000 złotych.

Tradycja tworzenia szopek bożonarodzeniowych przedstawiających narodziny Jezusa Chrystusa sięga XIII wieku. Zapoczątkował ją św. Franciszek z Asyżu, który urządził szopkę we włoskim Greccio.

W Łowiczu już po raz jedenasty organizowany jest konkurs na Łowicką Szopkę Bożonarodzeniową. Zadaniem uczestników jest wykonanie własnoręcznie (z pomocą rodziny, nauczyciela) plastycznej pracy przestrzennej. Szopka może być statyczna lub ruchoma. Oczywiście nie powinno zabraknąć w niej łowickich elementów.

Jury najwyżej oceniać będzie oryginalność i pomysłowość, dlatego przy tworzeniu makiety warto nawiązać do księżackiej kultury, architektury czy historii Łowicza. Najlepiej, aby figurki były własnoręcznie wykonane.

Konkurs ma charakter otwarty i mogą wziąć w nich udział wszyscy chętni mieszkańcy Łowicza i Powiatu Łowickiego mieszczący się w ocenianych kategoriach wiekowych: przedszkole, szkoła podstawowa, szkoła ponadpodstawowa.

Uwaga! W tym roku nie będą przyjmowane prace wykonane przez grupy, osoby dorosłe, a także wymagających podłączenia do prądu. Zmianie uległo też miejsce dostarczenia prac. W tym roku szopki należy dostarczyć najpóźniej do środy, 11 grudnia 2019 r. do Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu ul. Pijarska 2.

Otwarcie wystawy, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród, odbędzie się w kościele oo. Pijarów w Łowiczu w piątek, 18 grudnia 2019 r. o godz. 16.00. Szopki prezentowane będą na pokonkursowej wystawie w kościele oo. Pijarów do 31 stycznia 2020 r.

Regulamin konkursu dostępny na tronie Urzędu Miejskiego lub w załączonym do artykułu pliku.

Ruszyła 11. edycja konkursu na Łowicką Szopkę Bożonarodzeniową komentarze opinie

  • Jack Black - niezalogowany 2019-11-10 15:24:08

    Panie i Panowie Bezradni miejscy, do dzieła! Macie duże szanse w tym konkursie, wasz poziom jest gwarancją sukcesu!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama