Ruszyła akcja „Psu na budę”

Stowarzyszenia, Ruszyła akcja „Psu budę” - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 5
 • Fotka nr 1 z 5
 • Fotka nr 2 z 5
 • Fotka nr 3 z 5
 • Fotka nr 4 z 5
Portal lowicz24.eu 03/12/2016 01:04

Duża skarbonka w postaci psiej budy, a obok niej dwie figurki sympatycznych piesków stanęły wczoraj (2 grudnia) przy ul. Zduńskiej 15 w Łowiczu. Teraz każda osoba spacerująca ulicą może wspomóc Łowickie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt.

 

 

Do nietypowej skarbonki w centrum miasta można wrzucać pieniądze, a także obroże i smycze dla czworonożnych podopiecznych łowickiego schroniska. Datki pieniężne zostaną wykorzystane na cele statutowe stowarzyszenia. A skąd pomysł na tego rodzaju akcję?

- Zainspirował nas pan Paweł Bednarek, właściciel złomowiska w Nieborowie - mówi Grażyna Wołynik, prezes stowarzyszenia. Kilka miesięcy temu pan Paweł przesłał przyjaciołom zwierząt monety o drobnych nominałach, uzbierane w samochodach przekazanych do złomowania. Kilka kilogramów bilonu wystarczyło, aby pomóc w leczeniu chorej suczki.

Jako skarbonkę wykorzystano budę podarowaną przez darczyńcę z Popowa. Dzięki pomocy kolejnych osób drewniany psi domek został odświeżony i pomalowany. Na ul. Zduńskiej będzie stał przynajmniej przez rok. Radny miejski Jerzy Stobnicki ma nadzieję, że oryginalny pomysł miłośników zwierząt ożywi handlową, a zarazem podupadającą ulicę w centrum Łowicza.

- Liczymy na to, że nasza akcja wzbudzi sympatię mieszkańców i nie dojdzie do żadnych nieprzyjemnych sytuacji - przyznaje pani Grażyna. Dwa pieski „pilnujące” budy za dnia nocą będą chowane. Po każdym dniu zbiórki zawartość skarbonki ma być opróżniana.

Psiaki nie mają jeszcze imion, ale to się wkrótce zmieni. - Zamierzamy ogłosić konkurs dla przedszkolaków - zapowiada szefowa stowarzyszenia.

Ruszyła akcja „Psu na budę” komentarze opinie

 • tak z boku - niezalogowany 2016-12-04 17:17:55

  To nie akcja schroniska tylko ŁSPZZ artykułu można zrozumieć "...Do nietypowej skarbonki w centrum miasta można wrzucać pieniądze, a także obroże i smycze dla czworonożnych podopiecznych łowickiego schroniska..." nie wyklucza to zbiórki przez ŁSPZ a poza tym nie pisałam że to zbiórka prowadzona przez łowickie schronisko tylko że brak przedstawicieli

 • grazyna - niezalogowany 2016-12-03 22:18:20

  [quote name="tak z boku"]Cel oczywiście szlachetny jednak nie widzę tam nikogo z przedstawicieli łowickiego schroniska...[/quote] To nie akcja schroniska tylko ŁSPZ Pomagamy zwierzakom nie tym w schronisku ,ale u ludzi ,którzy sami z przyczyn losowych;klepią biedę "Mamy 85 piesków i ok200kotów pomagamy tym i na nie zbiórka

 • tak z boku - niezalogowany 2016-12-03 19:31:06

  Cel oczywiście szlachetny jednak nie widzę tam nikogo z przedstawicieli łowickiego schroniska...

 • Natalia - niezalogowany 2016-12-03 12:10:59

  Kocham zwięrzęta

 • Pierzankowski - niezalogowany 2016-12-03 08:19:42

  Super akcja :)

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Wynajem busa dostawczego Maxi

Wynajem Busa Dostawczego maxi Cena wynajmu 130zl-za dobe. Wynajem krótko i dlugoterminowy. tel.605-997-373


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama