Ruszyła zbiórka zabawek dla dzieci z oddziału onkologicznego

Wasze sprawy, Ruszyła zbiórka zabawek dzieci oddziału onkologicznego - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 18/11/2019 11:17
Mirka Czubak

Do 8 grudnia w Łowiczu trwa zbiórka zabawek, materiałów plastycznych, gier oraz puzzli dla dzieci z oddziału onkologicznego Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Zabawki można przynosić do łowickich szkół, przedszkoli, Starostwa oraz PBP w Łowiczu.

Inicjatorami akcji są wolontariusze Szlachetnej Paczki z powiatu łowickiego, którzy już niejednokrotnie byli organizatorami wielu szczytnych charytatywnych akcji. Teraz zwrócili się ku potrzebom oddziału onkologicznego Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Chcąc chociaż trochę umilić pobyt na oddziale, podczas nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, podjęli się koordynacji zbiórki zabawek dla pacjentów.

Potrzebne są pluszaki, gry planszowe, lalki, auta, klocki, puzzle, kredki, kolorowanki, kolorowe piżamki, poduszki – jaśki, kubki ze śmiesznymi napisami. Wszystkie rzeczy muszą być nowe, z metkami, ze względu na wymogi sanitarne, które panują na oddziale, ponieważ pacjenci w trakcie chemioterapii, czy po przeszczepie mają obniżoną odporność.

Zbiórka potrwa do 8 grudnia. Dary dla dzieci można przynosić do szkół i przedszkoli oraz do siedziby Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu oraz Starostwa. Zebrane rzeczy wolontariusze dostarczą osobiście na oddział onkologiczny w Warszawie.

Warto przypomnieć, że od soboty (16 listopada) na stronie szlachetnapaczka.pl można już wybierać rodziny, które chcemy obdarować Szlachetną Paczką.

Ruszyła zbiórka zabawek dla dzieci z oddziału onkologicznego komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama