Rzeźby ceramicznych koni w Walewicach

Wystawy, Rzeźby ceramicznych Walewicach - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 5
  • Fotka nr 1 z 5
  • Fotka nr 2 z 5
  • Fotka nr 3 z 5
  • Fotka nr 4 z 5
Portal lowicz24.eu 23/10/2016 13:22

20 ceramicznych rzeźb koni pokazała na wernisażu w Pałacu Walewice Ewa Jaworska. To pierwsza indywidualna wystawa artystki z Łodzi.

 

 

 

Na otwartej wczoraj (22 października) wystawie można podziwiać rzeźby końskich głów oraz całe figury zwierząt, które artystka przedstawiła w dynamicznym ruchu czy układach statycznych. Nie brakuje również detali dekoracyjnych. Ewa Jaworska nie szkliwi swoich dzieł, dzięki czemu zachowują one surowy wygląd i możliwe jest zaprezentowanie wielu elementów budowy ciała zwierzęcia, m.in. detali kończyn - ścięgien i mięśni.

- Odkąd pamiętam przyroda i zwierzęta, w szczególności konie, były dla mnie najsilniejszym źródłem inspiracji. W marcu tego roku po raz pierwszy przedstawiłam swoje rzeźby na Festiwalu Sztuki Jeździeckiej w Warszawie, adresowanym do wszystkich miłośników koni. To dało mi silną motywację, aby dalej tworzyć i dzielić z innymi swoją pasję - mówiła Ewa Jaworska.

Artystka mieszka i tworzy w Łodzi. Ukończyła Liceum Plastyczne, Studium Techniki Teatralnej i Filmowej oraz Akademię Sztuk Pięknych. Jest także absolwentką wydziału humanistycznego na kierunku pedagogika WSHE w Łodzi.

Ceramiczne konie Ewy Jaworskiej będą prezentowane w Walewicach do 22 listopada.

Rzeźby ceramicznych koni w Walewicach komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama