Sadzenie drzew na łowickich Górkach oraz w Rogóźnie

Stowarzyszenia, Sadzenie drzew łowickich Górkach Rogóźnie - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 16/11/2019 12:39
Mirka Czubak

Dziś, 16 listopada zbiegły się w czasie dwie akcje sadzenia drzew. Pierwsza w Rogóźnie przy budynku OSP, druga na łowickich Górkach. Dwie różne inicjatywy jeden cel. W przyszłości drzewa dadzą cień na placach zabaw znajdujących się przy miejscach nasadzeń.

Teren przy OSP w Rogóźnie gdzie znajduje się plac zabaw dla dzieci zyskał nowe nasadzenia dzięki otrzymanemu dofinansowaniu ( 5 tys. zł ) w ramach Programu Mikrogranty „Łódzkie na plus” 2019 realizowanego przez Centrum OPUS, finansowanego ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020

W akcji pomagała również Fundacji Prolas. Celem Fundacji jest promowanie, wspieranie i inicjowanie działań na rzecz zwiększenia powierzchni lasów, co ma skutkować zwiększoną produkcją tlenu. Wiosną zeszłego roku fundacja wraz z liczną grupą wolontariuszy posadziła las w Parmie (7 tys. sadzonek), a na jesieni wokół młodego lasu posadzono dodatkowo 100 sadzonek krzewów dzikiej róży i pigwy.

W tegorocznej akcji w Rogóźnie zasadzono kilkadziesiąt sadzonek pięknych grabów i klonów. W pracach pomagali druhowie OSP,  mieszkańcy Rogóźna, członkowie Łączy nas Łowicz oraz inni wolontariusze.

Z kolei nowe nasadzenia na Górkach przy ul. Miodowej zostały posadzone dzięki uzyskanemu dofinansowaniu w wysokości 4,2 tys. zł w ramach konkursu Łódzkiego Akceleratora Obywatelskiego „Minigranty dla organizacji z województwa łódzkiego".

Lech Aniszewski, radny miejski z Górek złożył wniosek o dofinansowanie projektu „Drzewa naszym dobrem” wspólnie ze swoimi przyjaciółmi Karoliną Kowalik i Markiem Kretem.

Na terenie przy placu zabaw posadzono kilkanaście sadzonek drzew m.in. świerki, klony, brzozy czy katalpy. W akcji sadzenia drzew pomagali mieszkańcy osiedla, członkowie stowarzyszenia Łowickie.pl oraz zaproszeni przez nich przyjaciele.

Sadzenie drzew na łowickich Górkach oraz w Rogóźnie komentarze opinie

 • Gościówka - niezalogowany 2019-11-16 21:00:48

  Pani radna słoma pojechała wyłącznie z parciem na obiektyw. Nie posadzila żadnego drzewa. Wstyd

 • gość 2019-11-17 06:19:24

  Brakuje Kuby Wolskiego i wody święconej oraz wielkiego mentora Roberta Wójcika

 • Gość - niezalogowany 2019-11-17 18:46:07

  Brawo łowickie.pl ;) gratuluję inicjatywy i czekam na kolejne. Ciągle aktywni i nie potrzebujecie wsparcia w postaci nagród dla pracowników um

 • Gość - niezalogowany 2019-11-20 21:11:08

  Wronki będą miały gdzie srać

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama